Mindfulness I: Ako zlepšiť svoju pozornosť a zachovať si nadhľad

Kurzom sprevádza  Marek Vich

Stáva sa vám niekedy, že sa nedokážete dostatočne sústrediť na úlohy či ľudí okolo seba? Spoznajte mindfulness a zlepšite svoju pozornosť!

zdarma

Celková dĺžka

49 min

Počet lekcií

14

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Máte starosti nad hlavu, stále nad nimi musíte premýšľať a nedokážete kvôli nim aj zaspať?

Ak áno, tak tento kurz pre vás môže byť riešením. Dozviete sa, ako rozvinúť svoje mindfulness, čiže schopnosť uvedomovať si udalosti v prítomnom okamihu. Desiatky vedeckých štúdií potvrdzujú mindfulness ako efektívnu cestu k zlepšeniu pozornosti, zvládaniu stresu a skvalitnenia medziľudských vzťahov. V súčasnej dobe je preto mindfulness bežnou súčasťou rozvojových programov v spoločnostiach ako Google či McKinsey a výukových programov na univerzitách ako Oxford, Cambridge alebo Berkeley.

Čo sa v tomto kurze môžete naučiť:    

  • Ako zlepšiť svoju sústredenosť?  
  • Ako úspešne relaxovať aj v rušnom prostredí a časovej tiesni?  
  • Ako vniesť viac vitality do každého dňa?  
  • Ako posilniť svoju imunitu a prekonať nespavosť?  
  • Ako úspešne zaviesť prax mindfulness do svojho života a maximálne využiť jej potenciál?

Chcete sa dozvedieť, ako môže mindfulnes pomôcť práve vám? Poďte to tiež skúsiť!

Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Lektori kurzu
Marek Vich

Lektor mindfulness

Marek Vich je špecialista na rozvoj mindfulness. Ako lektor a kouč pomáha ľuďom zvládať stres, zlepšovať pozornosť a budovať kvalitné medziľudské čítať viacvzťahy. Je tiež zakladateľom projektu Mindfulness Club, ktorý sa zameriava na rozvoj mindfulness v organizáciách a vo vzdelávaní. Venuje sa tiež výskumu v oblasti mindfulness na pôde Vysokej školy ekonomickej v Prahe. Prax mindfulness je však predovšetkým jeho osobná záľuba a intenzívne sa jej venuje na každodennej báze.

Hodnotenie kurzu

87 %

1 828 hodnotenie
1072x
462x
187x
62x
45x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Miriama M.

Zaujímavá téma a asi aj pekný kurz ale mne veľmi prekážal neverbálny prejav Prednášajúceho, ktorý som vnímala ako prehnaný a nehodiaci sa k tomu, čo hovoril. Kvôli jeho rušivosti som robila kurz na 5x. 🤣 Mindfulness je zaujímavá téma, ktorej sa budem určite ďalej venovať ale asi nie, s týmto lektorom.


Jakub S.

Jako myšlenku to má a chápu, že takové téma není jednoduché podat, ale za mě je patrné, že jde o kurz zdarma a tak bych ho i ohodnotil.
Na navazující mě rozhodně nenalákal.


Pavel A.

Ano

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80 %. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.