Ako na Power Query v Exceli

Kurzom sprevádza Pavel Lasák Česky

Čo sa v kurze naučíte

Využitím Power Query pre Excel efektívne zautomatizujete načítanie údajov z rôznych zdrojov (Excel, pdf, web), prečistenie, upravovanie a prepojenie. To všetko bez znalosti funkcií a programovania.

Ako využitím Power Query pre Excel načítať údaje z rôznych zdrojov (excelovský zošit, txt súbor, databáza, web, pdf súbor), načítané údaje na pár kliknutí upraviť, prečistiť. Súčasne zvládnete aj pokročilejšie úpravy ako transformácia „pivotovania“ a „unpivotovania“ tabuliek. Upravené tabuľky zvládnete prepojiť a niekoľko tabuliek zlúčiť využitím pripojenia. Následne tabuľky a prepojenie aktualizujete a upravíte. To všetko bez znalosti funkcií.

Kurz je určený pres všetkých:

  • ktorí pracujú s tabuľkami, ktoré potrebujú upravovať a prečisťovať tabuľky z rôznych miest potrebujú „dostať“ na jedno miesto
  • ktorí, musia elegantne prepojiť rôzne tabuľky.

Súvisiace kurzy:

Upozornenie:

Power Query pre Excel je k dispozícii iba v Microsoft Excel pod Windows. Navyše do verzií Excel 2013 a 2010 je potrebné ho nainštalovať. 

Osnova kurzu

Pavel Lasák

Pavel Lasák

Expert na Microsoft Excel

Pavel Lasák pred 18 rokmi založil obsahový web www.JakNaExcel.cz, ktorý učí, ako efektívne využívať čítať viacExcel na tvorbu, spracovanie a editáciu dát. Mesačne jeho web zaznamenáva 100.000 návštev. Firmám pomáha s efektívnym spracovaním dát, tvorbou šablón a programovaním vo VBA. Ďalej externe lektoruje pre MUNI a Czechitas. Je jediným držiteľom prestížneho ocenenia MVP (Most Valued Professional) od Microsoftu v Česku.

Všetky kurzy lektora Pavel Lasák

Hodnotenie kurzu

94 %

94 hodnotenie
72x
18x
3x
1x
0x

Jiří K.

p. Lasák to má všechno perfektně zmáknuté.


Tomáš K.

Super!!!. Uvítal by som aj pokračovanie.


Martin M.

Kurz ze začátku dobrý, poslední zajímavější části bylo věnováno velmi málo času, otázky v závěrečném testu nevhodně zvolené, polovina z nich byla co přesně se stane, když kliknu na toto nebo tamto tlačítko. Některé lekce mohly být sloučeny s jinými, 1 min na lekci je příliš málo.

Ako kurz prebieha?

Nejde o nič zložité. Čaká vás niekoľko krátkych videí, ktoré môžu byť doplnené pracovnými zošitmi, kvízmi alebo inými materiálmi k štúdiu. Na videá sa môžete pozerať kedykoľvek. Stačí len byť pripojení na internet.

Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.
Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80 %. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.
Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.
Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.
Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 10 dní od zakúpenia kurzu.

Cena: 27,00 € s DPH

Počet lekcií:
31
Celková dĺžka videí:
50 min
Kúpiť kurz
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup