Ako na Power Query v Exceli

hviezdička hodnotenia vyplnenáStar_Strokedhviezdička hodnotenia nevyplnená

Česky Česky
Kurzom sprevádza Pavel Lasák

Cena: 23,00 € s DPH

Počet lekcií:
31
Celková dĺžka videí:
50 min

Záruka vrátenia peňazí, Certifikát absolventa, Neobmedzený prístup

Kúpiť kurz

Čo sa v kurze naučíte

Využitím Power Query pre Excel efektívne zautomatizujete načítanie údajov z rôznych zdrojov (Excel, pdf, web), prečistenie, upravovanie a prepojenie. To všetko bez znalosti funkcií a programovania.

Ako využitím Power Query pre Excel načítať údaje z rôznych zdrojov (excelovský zošit, txt súbor, databáza, web, pdf súbor), načítané údaje na pár kliknutí upraviť, prečistiť. Súčasne zvládnete aj pokročilejšie úpravy ako transformácia „pivotovania“ a „unpivotovania“ tabuliek. Upravené tabuľky zvládnete prepojiť a niekoľko tabuliek zlúčiť využitím pripojenia. Následne tabuľky a prepojenie aktualizujete a upravíte. To všetko bez znalosti funkcií.

Kurz je určený pres všetkých:

  • ktorí pracujú s tabuľkami, ktoré potrebujú upravovať a prečisťovať tabuľky z rôznych miest potrebujú „dostať“ na jedno miesto
  • ktorí, musia elegantne prepojiť rôzne tabuľky.

Súvisiace kurzy:

Upozornenie:

Power Query pre Excel je k dispozícii iba v Microsoft Excel pod Windows. Navyše do verzií Excel 2013 a 2010 je potrebné ho nainštalovať. 

Osnova kurzu

Pavel Lasák

Pavel Lasák

Expert na Microsoft Excel

Pavel Lasák pred 12 rokmi založil obsahový web www.JakNaExcel.cz, ktorý učí, ako efektívne využívať Excel čítať viacna tvorbu, spracovanie a editáciu dát. Mesačne jeho web zaznamenáva 100.000 návštev. Firmám pomáha s efektívnym spracovaním dát, tvorbou šablón a programovaním vo VBA. Ďalej externe lektoruje pre MUNI a Czechitas. Je jediným držiteľom prestížneho ocenenia MVP (Most Valued Professional) od Microsoftu v Česku.

Všetky kurzy lektora Pavel Lasák

Hodnotenie kurzu

94 %

17 hodnotenie
14x
2x
0x
1x
0x

Tomáš N.

Velmi odlehčený kurz pro začátečníky.


Adam F.

Jednoduše popsány základní funkce Power Query, kdy člověk získá náhled na to, k čemu Power Query využít.


Václav H.

Užitečné, dokonce i pro práci s Power BI

Reakcia lektora:

“Děkuji, přesně tak součásti Power BI desktop je i Editor Power Query. proto se ho stačí naučit jednou a lze ho použít i v tomto druhém nástroji. Kde pak stačí tabulky propojit a vizualizovat.“

Ako kurz prebieha?

Nejde o nič zložité. Čaká vás niekoľko krátkych videí, ktoré môžu byť doplnené pracovnými zošitmi, kvízmi alebo inými materiálmi k štúdiu. Na videá sa môžete pozerať kedykoľvek. Stačí len byť pripojení na internet.

Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.
Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80 %. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.
Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.
Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.
Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 10 dní od zakúpenia kurzu.