Ako na Power Query v Exceli

Kurzom sprevádza  Pavel Lasák

Využitím Power Query pre Excel efektívne zautomatizujete načítanie údajov z rôznych zdrojov (Excel, pdf, web), prečistenie, upravovanie a prepojenie. To všetko bez znalosti funkcií a programovania. Celý popisok

27,00 € s DPH

Celková dĺžka

50 min

Počet lekcií

31

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Ako využitím Power Query pre Excel načítať údaje z rôznych zdrojov (excelovský zošit, txt súbor, databáza, web, pdf súbor), načítané údaje na pár kliknutí upraviť, prečistiť. Súčasne zvládnete aj pokročilejšie úpravy ako transformácia „pivotovania“ a „unpivotovania“ tabuliek. Upravené tabuľky zvládnete prepojiť a niekoľko tabuliek zlúčiť využitím pripojenia. Následne tabuľky a prepojenie aktualizujete a upravíte. To všetko bez znalosti funkcií.

Kurz je určený pres všetkých:

  • ktorí pracujú s tabuľkami, ktoré potrebujú upravovať a prečisťovať tabuľky z rôznych miest potrebujú „dostať“ na jedno miesto
  • ktorí, musia elegantne prepojiť rôzne tabuľky.

Súvisiace kurzy:

Upozornenie:

Power Query pre Excel je k dispozícii iba v Microsoft Excel pod Windows. Navyše do verzií Excel 2013 a 2010 je potrebné ho nainštalovať. 

Celý popisok
Lektori kurzu
Pavel Lasák

Expert na Microsoft Excel

Pavel Lasák pred 18 rokmi založil obsahový web www.JakNaExcel.cz, ktorý učí, ako efektívne využívať Excel na tvorbu, spracovanie a editáciu dát. Mesačne jeho web zaznamenáva 100.000 návštev. Firmám pomáha s efektívnym spracovaním dát, tvorbou šablón a programovaním vo VBA. Ďalej externe lektoruje pre MUNI a Czechitas. Je jediným držiteľom prestížneho ocenenia MVP (Most Valued Professional) od Microsoftu v Česku.

Hodnotenie kurzu

94 %

126 hodnotenie
96x
26x
3x
1x
0x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


David L.

lektor je skvělý!


Dana B.

Vše podstatné bylo řečeno, ale než jsem přešla k závěrečnému testu, tak jsem si ještě prošla stránky https://office.lasakovi.com/excel/Query-editor/, abych získala větší jistotu.


Veronika S.

Všechno dobře vysvětleno, ocenila bych i pokračování pro pokročilé

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80%. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 14 dní od zakúpenia kurzu.