Lektori

Cyril Höschl

Cyril Höschl

psychiater a vysokoškolský pedagóg

Cyril Höschl je psychiater, výskumník, popularizátor vedy a vysokoškolský pedagóg. Po zamatovej revolúcii bol prvým slobodne zvoleným dekanom 3. lekárskej fakulty Univerzity Karlovej v Prahe (1990–1997). Od r. 1990 bol prednostom Kliniky psychiatrie a lekárskej psychológie 3. LF UK v Prahe (do r. 2020) a riaditeľom Psychiatrického centra Praha, ktoré sa od roku 2015 transformovalo na Národný ústav duševného zdravia v Klecanoch (do r. 2021). V rokoch 2007–2008 bol prezidentom Európskej psychiatrickej asociácie (EPA) a 2008–2009 prezidentom Federácie európskych lekárskych akadémií (FEAM). Pôsobil aj ako viceprezident Európskej školy klinického výskumu vo Viedni a v r. 2008 získal ocenenie Česká hlava.

Celý profil lektora

Adela Vinczeová (Banášová)

Adela Vinczeová (Banášová)

Televízna a rozhlasová moderátorka

Adela Vinczeová (rodená Banášová) vyštudovala odbor kulturológia na Filozofickej fakulte UK v Bratislave. Najprv moderovala v slovenskom Fun Radiu. Do povedomia divákov sa ale dostala predovšetkým moderovaním troch sérií hudobnej súťaže Slovensko hľadá Superstar. Nasledovala tanečná súťaž Let´s Dance (obdoba českej StarDance). Účinkovala aj ako porotkyňa v programe Slovensko má talent. 

V rokoch 2010/2011 uvádzala svoj program Adela show. Aktuálne sa na televíznych obrazovkách objavuje ako moderátorka talkshow Trochu inak s Adelou a hudobného programu Chart show. 

Je najúspešnejšou účastníčkou v doterajšej histórii diváckej ankety Osobnosť televíznej obrazovky (OTO).

Celý profil lektora

Pavel Moric

Pavel Moric

Tréner, kouč, spíker, zakladateľ klubu Karatevision

Pavel Moric je úspešný lektor a mentor na českej scéne osobného rozvoja. Okrem toho vzišiel zo športového prostredia, kde na poli karate získal 7x titul majstra Českej republiky. Vychoval mnoho majstrov ČR v karate. Je veľkým priaznivcom sebaobjavovania a cestovania za poznaním. Absolvoval viac ako 400 terapeutických schôdzok so svojím vlastným materiálom a tiež strávil týždeň na púšti Sahara. Navštívil 2x Peru a zúčastnil sa šamanských ceremónií.

Neustále inšpiruje a zdieľa svoje nadobudnuté skúsenosti rôznou formou medzi rôznymi publikami od korporátnych sfér cez širokú verejnosť až po workshopové akcie mimo ČR (Kréta/Thajsko). Uvedomenie je kľúč k zmene a dáva možnosť realizovať vyššie a rozvinutejšie formy bytia tu na Zemi. Má mnoho videí na Youtube a stovky tisíc zhliadnutí. Je to rebel :-).

Celý profil lektora

Jakub Železný

Jakub Železný

moderátor

Pracuje ako moderátor v Českej televízii. Od roku 2002 pôsobí v spravodajstve, kde uvádza Udalosti a Udalosti, komentáre. Moderoval diskusný program Špona, Dobré ráno s ČT, Štúdio ČT24, Interview ČT24, Týždeň v regiónoch (Brno) a. i. vrátane mnohých špeciálov a predvolebných debát. Od roku 1993 bezmála 20 rokov pôsobil v Českom rozhlase. Vyštudoval Filozofickú fakultu Univerzity Palackého v Olomouci a Fakultu sociálnych vied Univerzity Karlovej v Prahe, kde dnes prednáša. Spolupracoval na scenári štvordielneho televízneho dokumentu o spisovateľovi Pavlovi Kohoutovi To bol môj život?? a stvárnil niekoľko drobných hereckých úloh (napr. vo filmoch Stratení v Mníchove, Prezident Blaník, v seriáli Prípady 1. oddelenia a .i.), v malej role účinkuje v Divadle na Vinohradech.

Celý profil lektora

Marian Jelínek

Marian Jelínek

hokejový tréner, kouč a pedagóg

Marian sa ako hokejový tréner okrem iného preslávil aj dlhoročnou spoluprácou s Jaromírom Jágrom. Medzi jeho najväčšie trénerské hokejové úspechy sa zaraďuje zlatá medaila z MS v roku 2005 vo Viedni a dva majstrovské tituly s pražskou Spartou. Ako tréner potom pôsobil šesť rokov v Nemecku, pri českom národnom tíme dvadsaťročných v Liberci, Mladej Boleslavi a Českých Budejoviciach. Dokončil doktorát z kinantropológie (veda o pohybe) a v roku 2015 získal druhý doktorát zo športovej psychológie. Svoje mnohoročné skúsenosti z vrcholového športu využíva pri inšpiratívnych prednáškach pre manažérov, na vysokých školách, konferenciách v Čechách a v zahraničí, ale aj v rámci osobného koučovania. Je garantom odboru Manažérskej psychológie na Newton University. Individuálne spolupracuje s mnohými vrcholovými športovcami a tímami. Je autorom či spoluautorom trinástich kníh.

Celý profil lektora

Šimon Pánek

Šimon Pánek

Spoluzakladateľ a riaditeľ humanitárnej organizácie

Šimon Pánek začínal s pomocou do vojenských oblastí ako dobrovoľník a dobrodruh. Stal sa študentským vodcom v roku 89, ktorý namiesto politiky či podnikania venoval svoju energiu do budovania „továrne na dobro“ ako je Človek v tiesni niekedy nazývaný. Postupne vybudoval dnes najväčšiu humanitárnu organizáciu v strednej Európe, ktorá sa z partie kamarátov stala neziskovou medzinárodnou „firmou“ s takmer dvoma tisícmi zamestnancov a rozpočtom blížiacim sa 2,5 miliardám korún.

Celý profil lektora

Martina Viktorie Kopecká

Martina Viktorie Kopecká

duchovná

Najprv som zvolila umiernenú cestu kariéry v nadnárodnom korporáte, ktorá ma našťastie rýchlo prestala baviť. Trvalo to potom ešte tri roky, než som si podala prihlášku na teológiu. V roku 2011 som prijala krst a potom všetko išlo v podstate samo. V práci už sa to nedalo vydržať, a tak som dala výpoveď. O mesiac potomsom poslala prihlášku na ďalšie štúdium (psychológia, špeciálna pedagogika). Doštudovala som postupnevšetky vybrané odbory poriadne vyčerpaná.

Mojím prvým pôsobiskom bol kostol sv. Mikuláša na Staromestskom námestí, kde som jednou nohou a srdcom dodnes. Od konca roku 2014 zastupujem Cirkev československú husitskú vo Svetovej rade cirkví(World Council of Churches) a predsedám jednému z ich poradných orgánov (ECHOS).

Celý profil lektora

Margareta Křížová

Margareta Křížová

Biznis mentorka, poradkyňa v oblasti obchodnej stratégie a fúzií a akvizícií

Radí ľuďom v podnikaní, jedna zo zakladajúcich partneriek CEAG, zodpovedná predovšetkým za stratégiu, business development a poradenstvo v rámci fúzií a akvizícií. Spolupracuje s fondami private equity, strategickými investormi a vlastníkmi spoločností. Členka Rady pre komercializáciu výsledkov vedy a výskumu ČZU. Investorka v programe Českej televízie Den D. Dva roky na Rádiu ZET moderovala svoj program Podnikanie od A do ZET, píše blog, napísala knižku Z denníka investorky alebo Ako podnikať a nezblázniť sa. 

www.margaretakrizova.com

Celý profil lektora

Tomáš Etzler

Tomáš Etzler

novinár, spolupracovník CNN

Tomáš Etzler je predovšetkým novinár, ale aj telocvikár, zemepisec, robotník v koksovni, natierač komínov, dramaturg hudobne zábavných programov, umývač okien, upratovač, stavebný robotník, ošetrovateľ, čašník, editor správ, zahraničný spravodajca, kameraman, strihač, vojnový spravodajca, filmový režisér, rečník, moderátor, spisovateľ ...

Tomáš Etzler je predovšetkým novinár. Sedem rokov pôsobil ako stály spravodajca Českej televízie v Číne, pred tým strávil sedem rokov vo válečných a iných krízových zónach ako redaktor CNN. Pracoval vo viac než šesťdesiatich krajinách sveta, získal za svoju prácu niekoľko medzinárodných ocenení, vrátane ceny Emmy. V minulom roku dokončil dokumentárny film Nebe, tento rok mu vyjde druhá kniha “Co jsem to proboha udělal?”. Žije v Prahe, miluje svoje deti Lucii.

Celý profil lektora

Anastasia Kuzmina

Anastasia Kuzmina

bývalá slovenská biatlonistka

Anastasia Kuzmina patrí medzi najväčšie osobnosti športovej histórie biatlonu na svete. Je trojnásobnou olympijskou víťazkou v biatlone na ZOH vo Vancouveri v roku 2010, Soči 2014, Pchjongjangu 2018 a držiteľkou troch strieborných medailí zo ZOH vo Vancouveri 2010 a Pchjongjangu 2018. Ako jediná v histórii ženského aj mužského biatlonu vybojovala individuálne zlato na troch ZOH za sebou. Držiteľka kompletnej zbierky medailí z Majstrovstiev sveta v biatlone: Pchjongjang 2009 – striebro, Chanty-Mansyisk 2011 – bronz, Östersund 2019 – zlato. V rámci pretekov svetového pohára v sezónach 2017-2018 a 2018-2019 získala tri malé glóbusy.

Celý profil lektora

Petr Ludwig

Petr Ludwig

riaditeľ GrowJOB institute

Petr Ludwig je autorom bestsellera Koniec prokrastinácie, ktorého sa v ČR predalo viac ako 100.000 výtlačkov, je preložený už do 17 jazykov a je to aktuálne najpredávanejšia česká kniha vo svete. 

Petr sa dlhodobo zameriava na popularizáciu kritického myslenia v spoločnosti. Je autorom programu Deep Talks, jedného z najsledovanejších podcastov v ČR, ktorého témou sú hodnoty a zmysel práce a života celkovo. Dlhodobo žije v Prahe a New Yorku.

Pred štrnástimi rokmi založil vzdelávací inštitút GrowJOB, ktorý prenáša do praxe aktuálne vedecké poznatky z oblasti neurovied a behaviorálnej ekonómie. Inštitút pomáha zlepšovať vnútornú motiváciu, efektivitu práce a spokojnosť jednotlivcov a ľudí vo firmách.

Celý profil lektora

Ján Markoš

Ján Markoš

šachový veľmajster a lektor kritického myslenia

Ján Markoš je šachový velmistr, bývalý juniorský mistr Evropy a bývalý nejlepší slovenský šachista. Je také autorem bestselleru Sila rozumu v bláznivej dobe o kritickém myšlení, jako i dalších knih o šachu a rozhodování. Nejnovější z nich nazvaná Medzi dobrom a zlom se soustřeďuje na etiku v rozhodování. V Akadémii kritického myslenia se Ján věnuje lektorování firem a organizací.

Celý profil lektora

Ivana Molnárová

Ivana Molnárová

koučka, mentorka a konzultantka

Vyštudovala Matematicko-fyzikálnu fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Po absolvovaní univerzity pracovala v rodinnej firme Anyhel v Humennom. V roku 2001 nastúpila do spoločnosti Profesia ako Sales Representative a po zmene viacerých pozícií od mája 2008 riadila a koordinovala obchodné aktivity spoločnosti v Českej, Slovenskej a Maďarskej republike ako marketingová a obchodná riaditeľka. Od 2010 do 2023 bola výkonnou riaditeľkou spoločnosti Profesia. V roku 2013 získala ocenenie TOP Žena slovenskom biznise, ktorú udeľuje denník Hospodárske noviny - HN Club.

Celý profil lektora

Radek Jaroš

Radek Jaroš

himálajsky horolezec

Radek je najúspešnejší český himálajsky profesionálny horolezec. Špecialista na expedície s malým počtom členov. Výstupy absolvuje výhradne bez použitia kyslíkového prístroja a pomocou výškových nosičov. V roku 2014 Radek úspešne vystúpil na poslednú, štrnástu osemtisícovku – K2 a zapísal sa do siene slávy svetového horolezectva. Stal saprvým Čechom a iba 15. človekom na svete, ktorý týmto spôsobom získal Korunu Himálají. Radek je aj autorom a spoluautorom niekoľkých kníh. Z každej zo svojich osemtisícoviek má Radek Jaroš spracované dokumenty. V roku 2015 vznikol dokumentárny film Cesta hore.

Celý profil lektora

Bronislav Sobotka

Bronislav Sobotka

Nadšený učiteľ angličtiny

Broňa je v Brne usadený učiteľ, milovník angličtiny a večný optimista, ktorý si často hovorí, že má asi tú najlepšiu prácu na svete. Pomáha totiž ľuďom nájsť cestu k angličtine, zbaviť ich strachu z rozprávania a radovať sa z vlastných úspechov a pokrokov. Broňa sa začal učiť anglicky sám v dvadsiatich a dotiahol to až k červenému diplomu, skúškam CPE a Celta, k učeniu angličtiny v Oxforde. Viac na  www.brona.cz

 

Celý profil lektora

Filip Kahoun

Filip Kahoun

Lektor leadershipu a osobného marketingu

Ing. Filip Kahoun, Ph.D., vyštudoval ekonomiku a manažment, postgraduálne potom získal doktorát z marketingu a manažérskej psychológie. Pätnásť rokov strávil v najvyššom vedení spoločností Cetelem, Česká pojišťovna, Generali, MALL.cz a najväčšej českej digitálnej agentúry H1.cz. Zastával roly riaditeľa marketingu pre ČR, potom pre strednú a východnú Európu a nakoniec tiež pozíciu generálneho riaditeľa. V súčasnosti sa venuje lektorskej, prednáškovej a publikačnej činnosti. Je autorom knihy Boj o pozornosť, v ktorej odhaľuje netušenú silu obyčajnej ľudskej pozornosti.

Celý profil lektora

Martin Konečný

Martin Konečný

Manažér, psychológ a lektor, majiteľ spoločnosti MK Consulting

Martin Konečný je poprednou českou autoritou v oblasti situačného leadershipu a psychológie vyjednávania. Dlhodobo spolupracuje s top manažérmi, kľúčovými zamestnancami a talentmi najväčších českých aj nadnárodných spoločností. Dlhoročné praktické skúsenosti z oblasti riadenia tímov, obchodu a vyjednávania využíva vo svojej lektorskej a koučovacej profesii. Pôsobí aj ako externý lektor na VŠE a v MBA programoch.

Celý profil lektora

Martina Georgievová

Martina Georgievová

lektorka soft skills

Martina má cez 15 rokov skúseností v oblasti vzdelávania a rozvoja. Jej odborné konzultačné schopnosti vychádzajú najmä zo systému riadenia výkonnosti a z využívania plnohodnotného potenciálu ľudí, pričom sa zameriava na udržania vysokej úrovne angažovanosti pracovníkov. Martina má neoceniteľné skúsenosti s dizajnom a implementáciou rôznych manažérskych programom so zameraním na rozvoj leadership zručností. Martina je certifikovanou facilitátorkou rozvojového nástroje Team Sociomapping a tiež aj Kirkpatrickov Business Partnership Model, ktorý jej umožňuje vytvárať komplexné programy zamerané na meranie dopadu na výsledky v biznise. Vzdelávanie a rozvoj sú jej celoživotnou vášňou.

Celý profil lektora

Jiří Kula

Jiří Kula

Krízový manažér, konzultant, kouč

Jiří pôsobil v role krízového manažéra v posledných 10 rokoch v korporácii Colfax/ESAB, najskôr v rámci pozície Regionálneho lídra pre Indiu a Južnú Áziu a neskôr v role Globálneho lídra pre biznis integráciu a reštrukturalizáciu.

Pred rolou krízového lídra si Jiří prešiel mnohými krízovými situáciami v dobách, kedy riadil firmy v Česku, Fínsku, Poľsku a Taliansku. Veľkou školou života pre získanie tejto expertízy mu boli špeciálne tréningy na krízový manažment v Britskej kráľovskej vojenskej akadémii Sandhurst a v IMD v Lausanne.

Na zvládnutie mnoho rokov mentálne náročných výziev Jiřímu pomáhali hlavne aktivity dlhoročného odpočinku ako pútnická Svätojakubská cesta, pobyt v Himalájach a v budhistickom centre v Thajsku a trvalé investovanie do vlastného sebarozvoja.

V súčasnej dobe sa Jiří venuje odovzdávaniu svojich skúseností formou lektorstva, prednášok, mentoringov a koučingov.Pre jeho lektorský štýl je typický ťah na bránku, praktickosť a zábavnosť, autenticita a mimoriadne skúsenosti. 

S Jiřím sa môžete spojiť na LinkedIne.

Celý profil lektora

Oliver Jakubík

Oliver Jakubík

Konzultant pre osobný rozvoj a budovanie značky

Viac ako 20 rokov spája Oliver svet marketing a HR. Po dlhoročnom pôsobení vo svete medzinárodnej reklamy a marketingu pracuje od roku 2008 s individuálnymi klientmi, firmami a HR oddeleniami na branding stratégiach a programoch, podporujúcich rozvoj osobnej značky, firemnej značky, značky zamestnávateľa, rozvoj komunikačných a prezentačných zručností, ako aj viditeľnosť na sieti LinkedIn. Jeho školenia, workshopy a prednášky absolvovalo viac ako 8 000 účastníkov z radov medzinárodných a domácich firiem, podnikateľov, freelancerov a tiež neziskového sektora. Oliver miluje inovácie, digitálne technológie a jazzovú hudbu.

Celý profil lektora

Tomáš Ervín Dombrovský

Tomáš Ervín Dombrovský

Analytik pracovného trhu

Cez výskumy a ďalšie zdroje dát mapuje hlavné javy a trendy v prepojených svetoch vzdelávania a práce. Závery a odporúčania, ktoré môžu pomôcť zlepšiť prostredie pre spoluprácu, pravidelne prednáša ľuďom z HR a vedení organizácií. Okrem toho sa stará tiež o verejnoprospešné aktivity presahujúce každodenný biznis spoločnosti Alma Career. Alma Career vyvíja online služby pre vzdelávanie a hľadanie práce, napríklad Jobs.cz, Prace.cz, Seduo.cz, Atmoskop.cz a ďalšie portály a mobilné aplikácie.

Celý profil lektora

Honza Vojtko

Honza Vojtko

párový terapeut

Honza Vojtko je psychoterapeut, ktorý sa venuje prevažne párovej a individuálnej terapii. Absolvoval výcviky v kognitívno-behaviorálnej terapii, schéma terapii, využíva vo svojej praxi bodyterapiu, zaoberá sa vzdelávaním dospelých. Okrem terapie tiež píše knižky pre deti či články pre dospelých. Občas ho môžete počuť v rádiu. Spolu s Ester Geislerovou a Josefinou Bakošovou vystupuje na interaktívnych prednáškach v rámci projektu Terapiazdieľaním.

Celý profil lektora

Daniel Gamrot

Daniel Gamrot

Lektor osobnej produktivity

Daniel Gamrot je lektor a konzultant osobnej produktivity a propagátor moderných digitálnych technológií vo firmách. Založil portál LifeNotes, cez ktorý šíri myšlienku bezpapierovej kancelárie. Len za posledný rok prešla jeho seminármi tisícka účastníkov z firiem ako Orange Slovensko, AXA, Air Bank alebo Moravia IT, s ktorými pracoval na budovaní nových zručností na zvýšenie produktivity práce.

Celý profil lektora

Pavel Lasák

Pavel Lasák

Expert na Microsoft Excel

Pavel Lasák pred 18 rokmi založil obsahový web www.JakNaExcel.cz, ktorý učí, ako efektívne využívať Excel na tvorbu, spracovanie a editáciu dát. Mesačne jeho web zaznamenáva 100.000 návštev. Firmám pomáha s efektívnym spracovaním dát, tvorbou šablón a programovaním vo VBA. Ďalej externe lektoruje pre MUNI a Czechitas. Je jediným držiteľom prestížneho ocenenia MVP (Most Valued Professional) od Microsoftu v Česku.

Celý profil lektora

Jan Ženatý

Jan Ženatý

Certifikovaný tréner Paul Ekman International

Honza je psychológ so 14 rokmi praxe v práci s lídrami a talentmi v biznise v Európe, Amerike a Ázii. Ako prvý Čech absolvoval trénerský výcvik u Paul Ekman International, spoločnosti, ktorá sa zaoberá problematikou čítania emócií a behaviorálnej analýzy v kontexte rozvoja emočnej inteligencie, ale aj v oblasti bezpečnosti a riadenia výsluchov.

Celý profil lektora

Rastislav Duriš

Rastislav Duriš

Psycholog, facilitátor a specialista na leadership a týmovou práci

Viac než 11 rokov sa venuje leadershipu ako bývalý tímlíder, člen projektových tímov, konzultant a psychológ. V minulosti sa špecializoval na diagnostiku a rozvoj osobnosti manažérov, dnes im pomáha s rozvojom tímov a organizačnými zmenami. Do ČR a SR priniesol Raketový model tímovej práce. V SR je jediným oficiálnym facilitátorom agilného prístupu Management 3.0. Borí mýtus, že delegovanie sa rovná úkolovaniu.

Celý profil lektora

Pavel Minář

Pavel Minář

IT konzultant so špecializáciou na Google Workspace

Pavel je freelancer, ktorý sa špecializuje na implementácie Google Workspace do firiem. Momentálne (leto 2019) spravuje Google Workspace 329 firmám - dáva pozor, aby všetko klapalo a zároveň školí zamestnancov týchto firiem, aby dokázali vyťažiť maximum z Gmailu, Google Kalendára, Disku a ďalších aplikácií z balíčka Google Workspace. Má za sebou 490 školení a jeho kurzami prešlo 4726 účastníkov. Viac sa o Pavlovi dozviete na www.minar.cz.

Celý profil lektora

Michal Pastier

Michal Pastier

inovátor a kreatívny riaditeľ

Michal je inovátor, spoluzakladateľ a kreatívny riaditeľ agentúr Darwin & theMachines a GoBignameBol zaradený medzi Top 100 európskych inovátorov podľa Google a Financial Times. Dostal sa aj na titulku magazínu Forbes Slovensko a bol zaradení do rebríčka Forbes 30pod30. Patrí medzi najmladších držiteľov prestížneho ocenenia FILIP za výnimočný prínos do slovenskej reklamy a s vyše 200 kreatívnymi oceneniami patrí medzi najoceňovanejších reklamných tvorcov v regióne. V roku 2021 založil novú hybridnú agentúru Darwin and the Machines, ktorej cieľom je namiesto jednorazových kampaní tvoriť dlhodobú a konzistentnú komunikáciu značiek. Darwin je priamo napojení na branding štúdio GoBigname, ktoré má za sebou už vyše 250 projektov nových značiek cez názov, identitu po globálne testovanie nových konceptov.

Celý profil lektora

Libor Mattuš

Libor Mattuš

Biohacker, lektor chladovej a dychovej terapie, autor

Libor je skúsený biohacker, popredný český inštruktor chladovej terapie a dychových cvičení, autor knihy Chladová terapia a spoluzakladateľ projektov Doplnse.cz a Code of Life.cz. Pracuje s firmami, manažérmi, podnikateľmi a profesionálnymi športovcami. Za viac než 7 rokov prešlo Liborovými kurzami niekoľko tisíc ľudí. Ďalšie stovky a tisíce sa zúčastnili verejných aj uzavretých prednášok, online webinárov a praktických ukážok – otvorených pre verejnosť i firemných. Jeho dlhoročnou vášňou sú ázijské bojové systémy, ktoré cvičí od 12 rokov a od 17 rokov je ich inštruktorom. Viac na libormattus.com.

Celý profil lektora

David Svoboda

David Svoboda

olympijský víťaz v modernom päťboji, v súčasnosti tréner

David Svoboda je dlhoročný reprezentant Českej republiky v modernom päťboji. Má žiarivú športovú kariéru - vybojoval zlatú medailu na olympiáde v Londýne (2012), bol olympionikom aj v Pekingu (2008) a Rio de Janeiro (2016), stal sa majstrom Európy (2010), 2x vicemajstrom sveta (2008 a 2009) a juniorským majstrom sveta (2006). David Svoboda pôsobí ako tréner mládeže v ASC Dukla a je predsedom komisie športovcov ČOV.

Celý profil lektora

Petr Pavel

Petr Pavel

Armádny generál vo výslužbe

Generál Petr Pavel dosiahol najvyššie vojenské posty v Armáde ČR – náčelník Generálneho štábu (2012-2015), ale aj v Severoatlantickej aliancii – predseda vojenského výboru NATO (2015–2018).

Bol účastníkom niekoľkých zahraničných vojenských misií a za vykonané hrdinské činy obdržal množstvo vyznamenaní AČR aj vysoké zahraničné ocenenia, o.i. najvyššie vyznamenanie Francúzska a USA. Absolvoval štúdiá na Vysokej vojenskej škole pozemného vojska vo Vyškove, postgraduálne štúdium spravodajstva na Vojenskej akadémii v Brne, vysokú štábnu školu v Camberley (Veľká Británia), Kráľovskú akadémiu obranných štúdií v Londýne (2005) a na King’s College London, kde získal titul Master of Arts (M.A.) v obore medzinárodných vzťahov (2006).

Veliteľské skúsenosti získal v útvare zvláštneho určenia v Prostějove, spoločných síl aj ako zástupca Armády ČR v medzinárodných inštitúciách. Dnes sa venuje besedám s občanmi a delí sa o svoje skúsenosti so zvládaním krízových situácií a bezpečnostných hrozieb. Počas jarnej koronavírusovej epidémie založil zbierku Spolu silnejší, ktorá pomáhala ľuďom v prvej línii.

Celý profil lektora

Margit Slimáková

Margit Slimáková

Špecialistka na zdravotnú prevenciu a výživu

V súčasnosti najvýraznejšia česká špecialistka na výživu a zdravotnú prevenciu, popularizátorka vedy. Zakladateľka 1. českého think tanku Globopol. Autorka bestselleru Veľmi osobná kniha o zdraví, výživového odporúčania Zdravý tanier a youtube kanálu Margit.TV. 

Vyštudovala farmáciu a dietológiu. Venuje sa poradenstvu, publikačnej aj prednáškovej činnosti. Má za sebou stovky vystúpení, blog postov a príspevkov do médií. 

www.margit.cz

Celý profil lektora

Katarína Kovalčíková

Katarína Kovalčíková

Lektorka a autorka vzdelávacích programov

Katka bola lektorkou už na základnej škole, kedy vášnivo doučovala spolužiakov. Už vtedy bolo zrejmé, že dokáže podať látku tak, že to ľudí baví a prináša reálne výsledky (lepšie známky). 

V roku 2009 vyhrala medzinárodnú rečnícku súťaž Toastmasters International a stala sa tak európskou rečníckou majsterkou. Na základe svojich skúseností o tom, čo robí rečníka skvelým, vytvorila jedinečný rečnícky tréning SpeakUP. Hovorí, že tam neškolia prezentačné zručnosti, ale reálne menia ľudí na silnejších rečníkov. (www.silnyrecnik.sk) Okrem neho vytvorila a viedla ešte niekoľko autorských školení. Jej klienti hovoria, že tie tréningy sú ako z inej planéty. V roku 2019 dokonca získala ocenenie Lektorka roka. 

Celý profil lektora

Tomáš Rektor

Tomáš Rektor

psychiater a psychoterapeut

Tomáš Rektor je popredný český psychiater a psychoterapeut, zakladateľ a vedúci firmy Terapie.Info, s.r.o, zaoberajúcej sa komplexnou starostlivosťou o duševné zdravie.

Absolvoval lekársku fakultu, má výcvik v hlbinnej psychoterapii. Pracoval na Psychiatrickej klinike fakultnej nemocnice Brno (2000-2002), ďalej v Psychiatrickej liečebni Jihlava (2002-2003) a Študentskom zdravotnom ústave v Prahe (2004-2005). V rokoch 2004-2010 spolupracoval s o.s. Sananim. Pracoval ako lekár v substitučných programoch so závislými na opiátoch, dochádzal do terapeutických komunít Karlov a Němčice. V rokoch 2006-2010 spolupracoval so Správou uprchlických zariadení Ministerstva vnútra ČR, ako psychiater dochádzal do niekoľkých uprchlických táborov a podobných zariadení.

Od roku 2005 má súkromnú prax, vedie malý tím psychiatrov a psychológov.

Celý profil lektora

Michaela Švejdová

Michaela Švejdová

konzultantka v oblasti šikany

Michaela je expertka na dôstojné pracovisko, prevenciu a elimináciu šikany v práci. Zakladateľka informačného portálu www.sikanavpraci.cz, Mobbing Free Institutu, z.ú., a Inkognito klubu. Jej metodiky a príručky na odkrývanie násilia na pracovisku využívajú inšpektoráty práce aj štátny sektor. Špecializuje sa na vzdelávanie interných špecialistov, stabilizáciu a vytváranie dôstojných pracovísk v praxi, sprevádza obete v eliminačnom procese. Venuje sa tiež psychohygiene, Eko Art Terapii, PR a prináša do firiem novú formu teambuildingového event managementu ALLfest.cz.

Celý profil lektora

Bea Brosková

Bea Brosková

Vizuálna facilitátorka

Bea sa špecializuje na vizuálnu facilitáciu a zaznamenávanie, ktoré jej prirástli k srdcu už počas štúdia. Svoje znalosti a zručnosti v tejto oblasti si rozšírila aj počas trojmesačného programu Christiny Merkley. Svoju vášeň pre vizualizáciu zdieľa cez vizuálne záznamy pre klientov, tréningy vizualizácie, skečnoutingu a vizuálneho myslenia. Bea je členom IFVP (International Forum of Visual Practitioners).

Celý profil lektora

Míša Nofftz Skopalová

Míša Nofftz Skopalová

Lektorka nemčiny online

Míše síce nekoluje v krvi germánska krv, vďaka viac ako 8 rokom v nemecky hovoriacich krajinách ale pričuchla k nemčine natoľko, že ju teraz vyučuje online. 

Aktuálne sa venuje individuálnej výuke jednotlivcov, ale aj vedeniu skupinových online kurzov, v ktorých neodovzdáva učebnicovú nemčinu, ale predovšetkým tú, ktorú rodení hovoriaci naozaj používajú. 

Okrem iného píše blog, nakrúca videá, tvorí výukové materiály a ukazuje, že nemčina naozaj nie je tak ťažká, ako sa o nej hovorí. Viac na michaelaskopalova.cz.

Celý profil lektora

Stanislav Vojtíšek

Stanislav Vojtíšek

lektor, konzultant a kapitán dopravného lietadla

Stanislav Vojtíšek je lektor, konzultant a dopravný pilot, ktorý sa dlhodobo venuje téme riadenia rizík, komunikácie a krízových situácií s využitím štandardných modelov používaných v letectve. 

Viac než 25 rokov pracoval ako dopravný pilot, kapitán diaľkového lietadla spoločností České aerolínie a Turkish Airlines. Ako recruitment officer mal na starosť výber vhodných pilotov a ich výcvik ako letový inštruktor. V pozemnom výcviku sa venuje dlhodobo problematike CRM (Crew resource management) a psychodiagnostickým predpokladom uchádzačov o profesie s vysokou mierou rozhodovacích kompetencií. Ako aviation scientist spolupracoval okrem iného s firmou Honeywell a bol externým pedagógom FF UK v Praze v odbore komunikácie. Súbežne od roku 1995 pripravuje kurzy komunikačných výcvikov a na platforme PILOTS FOR MANAGERS (www.stanislavvojtisek.cz) priebežne realizuje workshopy pre manažérov a tímových lídrov, kde predstavuje funkčné letecké modely rozhodovania a riadenia tímu a bezpečnosti. 

V súčasnosti spolupracuje s niekoľkými významnými partnermi ako konzultant interných procesov riadenia rizík, ako lektor dlhodobo školí tímových lídrov a manažérov v oblasti rozhodovania a komunikácie a zúčastňuje sa riadenia niektorých vybraných projektov.

Celý profil lektora

Tomáš Stöhr

Tomáš Stöhr

priemyselný inžinier a lean expert

Tomáš je priemyselný inžinier, expert na LEAN transformáciu, stratégiu, produkčné systémy, procesy zmien a inovácie. Je majiteľom spoločnosti ESCARE a zakladateľom platformy EDUNETT. Už viac ako 20 rokov aktívne pomáha firmám s rozvojom ľudí v oblasti LEAN Managementu a efektívnych procesov. Jeho semináre a kurzy navštívia ročne stovky účastníkov. Je členom komory logistických audítorov a prednáša inovácie na Business Inštitúte v Prahe.

Celý profil lektora

Ján Dubnička

Ján Dubnička

Kouč, komunikačný stratég, facilitátor, lektor

Jána  celý profesijný život sprevádza a živí komunikácia. Interpersonálna komunikácia sa stala jeho vášňou aj profesiou. Je komunikačný stratég, medzinárodne certifikovaný kouč a zakladateľ vzdelávacej spoločnosti SATISFACTORY. Venuje sa komunikačnej inteligencii a vedomej komunikácii, zmene kultúry vo firmách, rozvoju lídrov a tímov. Je autorom dvoch kníh: Vytvorte si život, po akom túžite a Chce to len odvahu. V roku 2011 vyštudoval Brain-Based Coaching, kde vznikol jeho záujem o neurovedy. Pol roka sa učil priamo od „praotca“ koučovania a autora metódy Inner Game, Tima Gallweya. Systemický prístup rozvíjal na výcviku Solution-focused brief coaching.  

Celý profil lektora

Dominika Cibulková

Dominika Cibulková

bývalá slovenská profesionálna tenistka a víťazka Turnaja majsteriek

Dominika Cibulková je najlepšia slovenská tenistka histórie, víťazka Turnaja majsteriek 2016, ktorá sa v profesionálnom tenise pohybovala v rokoch 2004–2019. Vo svojej kariére na okruhu WTA Tour vyhrala osem turnajov v dvojhre. Na všetkých grandslamoch si zahrala minimálne štvrťfinále. Je jediná slovenská tenistka, ktorá hrala finále grandslamu. Na rebríčku WTA bola najvyššie v dvojhre klasifikovaná v marci 2017 na 4. mieste. Ženská tenisová asociácia jej výkony v roku 2016 ocenila ako návrat roku. Profesionálnu kariéru ukončila v novembri 2019 vo svojich 30 rokoch. Koniec oznámila na krste autobiografie Tenis je môj život kvôli pretrvávajúcemu zraneniu Achillovej šľachy.

Celý profil lektora

Zbyněk Rozbořil

Zbyněk Rozbořil

zakladateľ a architekt riešení v spoločnosti Development Ateliér

Zbyněk Rozbořil je psychológ, kouč a tréner, je zakladateľom Development Ateliéru (www.developmentatelier.com), butikovej spoločnosti zabezpečujúcej rozvoj zručností a firemných kultúr. Zbyněk sa vo svojom konzultačnom štýle snaží vyvažovať konfrontačný spôsob komunikácie s vnímavosťou a citlivosťou. V jeho portfóliu nájdete malé i veľké firmy, korporácie aj startupy. Vo svojej práci sa snaží inšpirovať k dosiahnutiu maximálne možnej excelencie v podstatných komunikačných zručnostiach. Aj keď je Zbyněk silným introvertom, miluje svojich zákazníkov aj predajné situácie. Za dobu svojej praxe vyvinul unikátny a nenásilný spôsob predaja, ktorý inšpiroval tisíce českých aj zahraničných obchodných profesionálov.

 

Celý profil lektora

Eva Marková

Eva Marková

Lektor a kouč osobnostného rozvoja

Eva je lektorka a koučka so špecializáciou na osobnostný rozvoj. Jej klientmi sú medzinárodné korporácie aj jednotlivci, ktorí chcú zmenu k lepšiemu. Kľúčové témy v jej práci tvoria komunikácia, sebapoznanie, sebariadenie, emócie alebo prezentačné a predajné zručnosti. Eva čerpá z vlastných dlhoročných skúseností z obchodu, rečníckych a psychoterapeutických kurzov a štúdia filozofie. Je životná optimistka.

Celý profil lektora

Radka Loja

Radka Loja

Lektorka, psychologička a koučka

Pracuje s myšlienkovými vzorcami, emóciami, podvedomím, autohypnózou a rôznymi mentálnymi technikami. Je autorkou knihy „Emócie pod kontrolou“ (GRADA 2019) a spoluautorkou knihy „Ako získať úspech, pokoj a vyrovnanosť v hektickej súčasnosti“ (GRADA 2017) a prevádzkuje web osobného rozvoja mindtrix.cz, kde sa môžete pozrieť na jej články a kurzy osobného rozvoja.

Celý profil lektora

Ján Košturiak

Ján Košturiak

podnikateľ a inovátor

Vyštudoval strojárstvo a priemyselné inžinierstvo, dlhodobo spolupracoval s najväčšou európskou spoločnosťou preaplikovaný výskum Fraunhofer, spolupracoval na vývoji systému Simple++ (dnes PlantSimulation) a na desiatkach inovácií s nadnárodnými aj domácimi firmami. Je spoluzakladateľom spoločnosti IPA Slovakia,  inovačnej spoločnosti  Inovato a Podnikateľskej univerzity, v ktorej prepája inovátorov a podnikateľov. Pracuje v komunite Dobrý pastier, v ktorej pomáha  inovovať a podnikať  600 ľuďom z okraja spoločnosti.

Celý profil lektora

Ján Uriga

Ján Uriga

Špecialista inovácií a riadení zmien

Asertívny optimista zameraný na oblasti change managementu a inovácií. Verím v model bionic organisation, kde moderné technológie spolupracujú s človekom na vytvorení riešení zlepšujúce kvalitu života. Mám tú možnosť prakticky denne zúžitkovať svoje PhD. štúdium psychológie v oblasti rozhodovacích procesov lídrov, napr. v aplikácii behaviorálnej ekonómie. Vyhľadávam možnosti objavovať nové miesta kultúry, ktoré obohacujú zabehnuté pohľady. Nájdete ma na Linkedin.

Celý profil lektora

Michelle Losekoot

Michelle Losekoot

Digitálna vyprávačka na voľnej nohe

Je spoluautorkou troch bestsellerov, kníh Bez jablka (2016), Jak na sítě (2019) a Ztracenné (2023). Vedie kurzy kreatívnych techník a obsahového marketingu. Stojí za projektmi Posviťsi.czPlnykecky.cz alebo Nestereo.com. Píše najčítanejší český newsletter o kreativite 3Ká. Pomáhala s komunikáciou mnohým českým i svetovým značkám, napr. Prague.eu, PUMA, ČSOB, Česká spořitelna, Henkel, Česká televize, Unilever alebo Nestlé. Je držiteľkou dvoch cien Fénix content marketing, Zlatého středníku a titulu Osobnosť digitálneho marketingu 2020.

Celý profil lektora

Jiří Krátký

Jiří Krátký

Tréner projektových manažérov

Jirka pomáha ľuďom a organizáciám zvládať projekty a zmeny. Je výkonným riaditeľom poradenskej spoločnosti PM Consulting. Vymýšľa a realizuje simulácie a zážitkové tréningy projektového riadenia. Je spoluautorom Simulácie projektu Pacifická dráha či knihy Projektový management v praxi. V asociácii projektových manažérov IPMA Česká republika tvorí obsah testov medzinárodných certifikácií. Viac o ňom na LinkedIn.

Celý profil lektora

Jan Táborský

Jan Táborský

Špecialista na český jazyk

Jan Táborský je jazykový korektor a lektor češtiny pre Čechov. Skúsenosti získal pri výuke na Filozofickej fakulte UK, na niekoľkých redakčných miestach a pri vedení veľkého množstva kurzov českého pravopisu, štylistiky a úpravy dokumentov pre najrôznejšie inštitúcie (v komerčnej aj neziskovej sfére). Založil agentúru Syntagma a je autorom knihy Jazykové jednohubky (Zoner Press, 2014).

Celý profil lektora

Hana Šimáčková

Hana Šimáčková

Lektorka francúzštiny

Hanka miluje nielen francúzske syry, víno a Alpy, ale hlavne francúzsky jazyk, ktorý vyučuje online už od svojich štúdií vo francúzskom Montpellier. Je autorkou projektu ProfHanka, ktorý môžete sledovať napríklad na Instagrame a pravidelne sa tak priučiť niečo francúzsky. Najväčšiu záľubu má Hanka vo francúzskej výslovnosti, ktorá býva pre študentov vždy trošku oriešok. Viac informácií na profhanka.cz.

Celý profil lektora

Iveta Clarke

Iveta Clarke

Koučka a supervízorka

Medzinárodne certifikovaná koučka a supervízorka s viac ako 20-ročnou koučovaciou praxou. Jej častými klientmi sú vysoko postavení manažéri a riaditelia českých i medzinárodných korporácií. Iveta do koučovania premieta svoju životnú vyzretosť, skúsenosť z niekoľkých postov HR riaditeľky v medzinárodných korporáciách, hlavne ale „obyčajnou" ľudskú zvedavosť a záujem. Jej prístup môžete nacítit z jej článkov, mnohých podcastov, ktorých je hosťom alebo názorov, ktoré často publikuje na svojom Linkedin profile.Viac o Ivete zistíte tiež na jej webe ivetaclarke.com.

Celý profil lektora

Jarek Procházka

Jarek Procházka

Mentor agilného organizačného dizajnu, autor

Jaroslav Procházka je mentor agilného organizačného dizajnu firiem. Baví ho pomáhať firmám so zmenou firemnej kultúry, doručovaním skutočnej hodnoty, s produktami a inováciami. Rád pomáha tiež začínajúcim podnikateľom s rozjazdom a rastom firiem. V rôznych rolách (od vývojára cez produkťáka až po mentora a majiteľa) sa takmer 20 rokov točí okolo rôznych agilných projektov a inovácií v mnohých malých a stredných českých firmách, veľkých medzinárodných korporáciách aj českých inštitúciách. Kvôli skúsenostiam sa nebál pracovne zájsť ani do severských krajín.

Je aktívnym mentorom v inkubátoroch a súťažiach. Pretože si sám rád zašpiní ruky, tak okrem pomoci so zmenou firmám tiež spoluzaložil 2 startupy. 

O svoje skúsenosti sa rád delí v článkoch na svojom LinkedIn profile, blogu www.differ.cz, v knihách (Ať jsme všichni Spotify, Provozujte IT jinak), e-knihách, občas aj na konferenciách (aj svetových) či skôr ako garant pisateľ a barista teraz už neaktívneho projektu HRkavarna.cz. Jarek tiež spoluorganizuje a vytvára konferencie inAgile v rámci Edutrea, alebo predtým Kvalita vo vzdelávaní, HRin, Konferencia o talente, či ostravský TEDx.

Celý profil lektora

Juraj Surma

Juraj Surma

Leadership & Change Guide

Od svojich 4 rokov hrával každé poobedie na prázdnych parkoviskách hokejbal. To v ňom vyvinulo silný pocit pre vnímanie skupín a jednotlivcov v skupinách, ktoré prechádzajú v hre neustálou zmenou. A to mu ostalo dodnes. Zameriava sa na zmenu a tranformácie v organizáciách, tímoch a samozrejme aj u jednotlivcov. Pomáha manažérom zmeniť svoje nastavenie v záujme ich vlastnej záchrany, a to nielen profesionálnej. V roku 2020 ukončil štúdium ako jediný zo Slovenska na INSEAD vo Francúzsku, kde absolvoval Executive Master for Change. Už 10 sezón je spoluautorom podcastu sprievodca-manazera.sk, ktorý má cez 170 dielov a viac ako 90 000 poslucháčov. Za svoju kariéru pomohol už viac ako 50 lídrov stať sa vrcholovými manažérmi a riaditeľmi alebo VP a viac 40 firmám dostať sa na vrchol počas zmien, ktoré si naplánovali. Vo voľnom čase koučuje a hrá florbal za FBK AS TRENČÍN TRENOVEC, s ktorým dosiahol na dva tituly a v ďalšej sezóne usiluje o majstrovský hetrik. 

Celý profil lektora

Seduo.sk

Seduo.sk

Vzdelávací portál

Seduo.sk je vzdelávacím portálom spoločnosti Alma Career, ktorý ponúka profesijné videokurzy. Kurzy na Seduo.sk vytvárajú poprední lektori, firmy, vysoké školy alebo ide o vlastnú produkciu Seduo.

Celý profil lektora

Daniel Šmíd

Daniel Šmíd

Arbiter Elegantiarum

Daniel Šmíd je uznávaným lektorom v oblasti korektného správania, firemnej kultúry, obliekania na úrovni a tvorby osobného štýlu. Jeho klientmi sú napr. Allianz, Český olympijský výbor, DRFG alebo Ernst & Young, vyučuje tiež na univerzitách. Jeho vášňou sú pánske odevy a moderné gentlemanstvo, ktorému venoval svoj osobný aj pracovný život. Stretnúť ho môžete aj v krajčírstve, kde navrhuje odevy a kompletné šatníky mužov a žien. Pravidelne píše články do lifestylových časopisov.

www.danielsmid.cz 

Celý profil lektora

Denisa Provazníková

Denisa Provazníková

Office 365 Trainer

Denisa vo firme CloudForce, s.r.o., vytvára videokurzy a zoznamuje tak záujemcov s najužitočnejšími informáciami z oblasti Office 365. Je súčasťou tímu, ktorý sa o svojich zákazníkov v oblasti Office 365 stará od A až po Z. Vďaka tomu môže svojim poslucháčom odovzdať tie najnovšie informácie a najlepšie riešenia z tejto oblasti.

Celý profil lektora

Viktor Kostický

Viktor Kostický

Konzultant obchodu a leadershipu

Viktor sa ako konzultant a tréner špecializuje najmä na seniorných obchodníkov a na kooperácie v obchode a vo vyjednávaniach, keď spravidla ide o veľa. Venuje sa aj oblasti leadershipu, kde sa zaoberá témami ega a vplyvu. V svojej práci sa drží 2 dôležitých zásad: práca na projektoch, ktoré ho bavia a s kľúčovými ľuďmi, ktorí sú zanietení. Predtým roky viedol tímy a obchodné oddelenia hlavne v nadnárodných korporáciách v IT sektore. Okrem toho pravidelne publikuje odborné články v médiách ako Forbes, Czech & Slovak Leaders a iné. www.viktorkosticky.com

Celý profil lektora

CloudForce

CloudForce

Špecialisti na Microsoft 365

Spoločnosť CloudForce, s.r.o., je certifikovaným partnerom spoločnosti Microsoft ČR a má výhradné právo poskytovať predpredajné poradenstvo, implementačnú/reimplementačnú podporu s nastavením služieb a následnou technickou podporou nastavených služieb. Viac na www.cloudforce.cz.

Celý profil lektora

Alma Career

Alma Career

Internetová spoločnosť

Naším snom je, aby ľudia mali svoju prácu radi. A viac ako 3.000.000 z nich sme s tým už pomohli. Vieme vám nájsť skvelých zamestnancov, prepojiť s ľuďmi na voľnej nohe, uľahčiť nábor i vzdelávať ľudí vo vašom tíme. Vďaka tomu všetkému s nami spolupracuje už viac ako 20.000 klientov. Patríme do medzinárodnej skupiny Alma Career a dosiahneme tak do 15 európskych krajín.

Celý profil lektora

Hana Holá

Hana Holá

HR mentor, lektor & kouč

Hana Holá sa s nadšením venuje personalistike takmer 15 rokov. Po ukončení štúdia na VŠE bola zodpovedná za personalistiku postupne v troch spoločnostiach s počtom od 100 až cez 1000 zamestnancov. Riadila tímy s veľkosťou 2–15 zamestnancov a sama bola opakovane v role hodnoteného aj hodnotiteľa. Teraz lektoruje, koučuje a učí personalistiku na vysokých školách. Viac na www.hanahola.cz.

Celý profil lektora

Jan Laibl

Jan Laibl

Podnikateľ a profesionálny obchodník

Jan Laibl je profesionálny obchodník. Do obchodu sa zamiloval a sprevádza ho celou kariérou. V súčasnosti odovzdáva svoje znalosti ďalej na obchodných školeniach a seminároch prestížnym korporáciám. Je jedným zo zakladateľov spoločnosti osobniasistentka.cz a spolumajiteľ spoločnosti, ktorá outsourcuje predaj. Je autorom knižky pre obchodníkov s názvom „Nie! Ja nič nechcem!“. Podnikať začal už počas štúdia na strednej škole, tvrdí o sebe, že začínal ako klasický obchodník – hodený do vody. Motto: "Obchodník je jednou z najťažších profesií, ale zároveň jednou z najlepších, ktoré si môžete vybrať." Viac na: www.janlaibl.cz alebo www.janicnechci.cz

Celý profil lektora

Adela Plesnik  Schicker

Adela Plesnik Schicker

konzultantka GrowJOB

Adéla Plesnik Schicker je konzultantkou GrowJOB Inštitútu a zakladateľkou jeho medzinárodnej odnože Procrastination.com, vďaka ktorej školí firmy po celom svete. Má na starosti tiež preklady bestselleru Koniec prokrastinácie. Dlhodobo žila a pracovala v 11 krajinách na štyroch kontinentoch. Špecializuje sa na školenie medzinárodnej kooperácie, komunikácie a vedenia tímov. Študovala v Spojených štátoch, Francúzsku, Veľkej Británii a teraz žije medzi Prahou a Švajčiarskom. 

---

Trainer of Fortune 500 companies, Founder of Procrastination.com and co-author of The End of Procrastination.
Adela trains companies and teams around the world, helping them to master skills through science-based know-how and practical tools that have an immediate impact on their performance and happiness. As a company growth consultant, and keynote speaker she has lived and worked in the past 19 years in 11 different countries across 4 continents. Experience from diverse working environments and knowledge based on behavioral economics and psychology has given her a keen eye for people's talents as well as for the understanding of what today's fast-paced business environment requires.

Celý profil lektora

Age Management, z.s.

Age Management, z.s.

Nezisková organizácia

Poslaním spoločnosti, ktorá bola založená v r. 2013, je napomáhať rozvoju age managementu. Ponúkame nový pohľad na personálne činnosti s prihliadnutím na potreby jednotlivca na pracovisku a s ohľadom na jeho vek. Úzko spolupracujeme so subjektmi v ČR aj v zahraničí. Sme držitelia licencie na realizáciu unikátneho programu „Profesijná seniorita“ od Fínskeho inštitútu pracovného zdravia, ktorého cieľom je podpora účastníkov pri plánovaní cieľov, hľadaní riešení, týkajúcich sa ich kariéry a zvládania osobných aj pracovných zmien. Realizujeme publikačnú činnosť s cieľom popularizácie age managementu, podpory aktívneho starnutia a medzigeneračnej solidarity.

Celý profil lektora

Anna Knotková

Anna Knotková

Senior HR Marketing Specialist

Anna Knotková a Jaroslav Franta sú odborníci na oblasť HR marketingu a Employer Brandingu v spoločnosti Alma Career, ktorá prevádzkuje najväčšie pracovné portály v ČR Jobs.cz a Prace.cz. Obaja majú bohaté skúsenosti s HR, náborom, pracovnou inzerciou, budovaním značiek zamestnávateľov a marketingom všeobecne.

Celý profil lektora

David Krupička

David Krupička

Programátor

David je programátor a svoje skúsenosti zdieľa v kurzoch na StarkMedia.cz/blog. Študuje na Univerzite Pardubice odbor Informačné technológie. Popri štúdiu pracuje ako PHP programátor.

Celý profil lektora

GroupM Nexus

GroupM Nexus

Pomáhame firmám rásť v online marketingu

Sme poprednou českou online marketingovou agentúrou, ktorá už od roku 2005 pomáha svojim klientom uspieť na poli internetového marketingu. Pracujeme tak, aby boli naši klienti natoľko spokojní, že nás budú odporúčať ďalej. Veľké úsilie tiež venujeme tomu, aby sme posúvali úroveň internetovej komunikácie našich zákazníkov aj odbornej verejnosti. Viac nájdete na webe H1.cz.“

Celý profil lektora

Dobrý web

Dobrý web

Konzultačná agentúra

Dobrý web je konzultačná agentúra pre web a internetový marketing. Pomáhame klientom navrhovať, propagovať a zlepšovať weby. Vzdelávame verejnosť formou školení, konferencií či odbornými článkami.

www.dobryweb.cz

Celý profil lektora

Petra Větrovská

Petra Větrovská

PPC špecialistka

Petra nazbierala skúsenosti v popredných českých SEM agentúrach. Od roku 2012 sa na voľnej nohe špecializuje na správu kampaní pre e-commerce klientov, analýzy PPC kampaní a mentoring inhouse tímov. Pôsobí ako Google Certified Trainer, školí pracovníkov agentúr v certifikačnej akadémii Google AdWords a prednáša o PPC reklame na VŠE. Je autorkou online sprievodcu PPC reklamou Zaklik.cz.

Celý profil lektora

Gabriela Potočková

Gabriela Potočková

Partner Akadémie Orlita, leader programu BeEager

Gabriela je konzultantom a partnerom Akademie Orlita, s.r.o., od roku 2011. Má študijné aj pracovné skúsenosti z USA, Veľkej Británie a Južnej Kórey. Zameriava sa na oblasť talent managementu a vychovávanie lídrov, jej špecialitou je veková skupina spadajúca do generácie Y. Zaoberá sa otázkou, prečo sa často z talentovaných absolventov plných ideálov stávajú zamestnanci – šedé myšky, ktoré k sklamaniu svojho zamestnávateľa svoj potenciál nikdy nenaplnia. Je hlavou i srdcom programu BeEager alebo Čo ťa v škole nenaučia. Z krátkodobého projektu je dnes fenomén, ktorého sa účastnia nielen študenti a absolventi škôl, ale aj úspešní podnikatelia či top manažéri českých aj nadnárodných firiem. Pôsobí na Univerzite Tomáša Baťu v Zlíne, kde študuje doktorandský program so zameraním na talent management generácie Y.

Celý profil lektora

Jan Tichý

Jan Tichý

Webový analytik a konzultant

Jan Tichý riadi analytickú, konzultačnú a vývojársku spoločnosť Medio Interactive a školiacu agentúru Medio Akademie. Je skúseným prednášajúcim na rôznych verejných aj individuálnych školeniach z oblasti internetového marketingu, webovej analytiky a vývoja aplikácií. Je oficiálny Google Certified Trainer a tiež Google Partner Academy Regional Trainer, je držiteľom certifikátu Google Analytics Individual Qualification a jeho firma je Google Analytics Certified Partner. V rámci poradenskej činnosti sa zaoberá hlavne dátovou analytikou, business intelligence, optimalizáciou obchodnej výkonnosti webov, SEO, linkbuildingom a internetovým marketingom všeobecne.

Celý profil lektora

Jaroslav Franta

Jaroslav Franta

Senior HR Marketing Specialist

Anna Knotková a Jaroslav Franta sú odborníci na oblasť HR marketingu a Employer Brandingu v spoločnosti Alma Career, ktorá prevádzkuje najväčšie pracovné portály v ČR jobs.cz a prace.cz. Obaja majú bohaté skúsenosti s HR, náborom, pracovnou inzerciou, budovaním značiek zamestnávateľov a marketingom všeobecne.

Celý profil lektora

Renata Novotná

Renata Novotná

Konzultantka a mentorka tímovej efektivity, procesov a delegovania

Renata Novotná vyštudovala filozofiu a podnikovú ekonomiku. 10 rokov riadila tímy zamerané na zvyšovanie spokojnosti zákazníkov aj zamestnancov primárne v bankovom sektore. Po 10 rokoch sa presunula do segmentu malých a stredných firiem. Teraz ako expertka konzultuje vo firmách procesné riadenie, tímovú efektivitu a delegovanie práce. 

www.renata-novotna.cz

Celý profil lektora

Jiří Blažek

Jiří Blažek

Office 365 Architect

Jirka je vyštudovaným pedagógom, dlhoročným konzultantom a školiteľom produktov firmy Microsoft. Jeho koníčkom je využitie týchto produktov v prostredí komerčných firiem. Preto sú jeho školenia plné praktických príkladov, ktoré obratom využijete vo vlastnej praxi.

Ako architekt špecializovaný na Office 365 je oporou a zdrojom inšpirácie pre svojich kolegov vo firme CloudForce, zameranej na realizáciu projektov cloudových technológií a najmä Office 365.

Celý profil lektora

Jiří Březina

Jiří Březina

Špecialista na obchod a vyhľadávanie kandidátov na obchodné pozície

Jiří postupne prešiel všetkými pozíciami v B2B predaji, začínajúc obchodným zástupcom, manažérom pre kľúčových zákazníkov až po obchodného riaditeľa firmy s miliardovým obratom. Celá jeho kariéra je spojená s obchodom a ako sám hovorí, obchod je jeho veľkou vášňou.

V roku 2008 založil spoločnosť KP2 Czech Republic, ktorej poslaním je zvyšovanie výkonu predajných tímov. Ide predovšetkým o vyhľadávanie špičkových kandidátov do celého spektra obchodných pozícií a ďalej o školiacu a konzultačnú činnosť. Jeho zákazníkmi sú malé české firmy, ale aj nadnárodné korporácie.

Celý profil lektora

Jiří Sekera

Jiří Sekera

Produktový návrhár

Od roku 2005 pôsobí v pražskom štúdiu Refresh ako strategický konzultant, UX Designer a Idea Maker. Spoločne s klientmi (a ich zákazníkmi) sa pokúša vypátrať a zrozumiteľne definovať ich motivácie, ciele a problémy, pre ktoré následne navrhuje možné riešenia. V roku 2012 do Prahy priviedol inšpiratívny prednáškový cyklus Creative Mornings. V roku 2013 sa stal členom boardu Asociace UX. V roku 2014 zredigoval knihu Web ostrý ako britva, bol odborným garantom hodnotení UX v súťaži WebTop100 a stal sa zodpovedným za výber rečníkov a tém do dizajn sekcie konferencie WebExpo. Od roku 2015 navrhuje internetové projekty pre Seznam.cz.

Celý profil lektora

Josef Lhotský

Josef Lhotský

Sprievodca svetom vývoja a evolúcie

Pepa je preborník v splietaní a rozplietaní príbehov, z nich najviac miluje ten najväčší: evolúciu. Vyštudoval teoretickú a evolučnú biológiu, zabrúsil aj do filozofie a dejín vedy. Jeho srdcovkou sú symbiotické vzťahy, spolupráca a vzdelávanie. O smrti rád píše a hovorí − podieľal sa na 11 knihách s evolučnou tematikou, vyučoval na PřF UK, FSS MU a FF UP, zúčastnil sa množstva lokálnych aj národných vzdelávacích projektov, bol členom redakčnej rady časopisu Vesmír a osem rokov hral ochotnícke divadlo. Od roku 2015 pracuje v bankovom sektore.

Celý profil lektora

Katarzyna Korda Jedzoková

Katarzyna Korda Jedzoková

trénerka Mindfulness, psychoterapeutka, autorka mindfullife.cz

Trénerka Mindfulness, psychoterapeutka s výcvikom v kognitívno-behaviorálnej terapii, cestovateľka, matka 3 detí, milovníčka života, neskrotná bytosť. Posledných 15 rokov sa venuje využitiu meditácie mindfulness (všímavosti) v individuálnej terapii aj bežnom živote. Súčasne vedie skupinové tréningy tejto metódy, školí vo firmách, vyučuje vo výcviku budúcich terapeutov, aj v privátnej liečebni závislosti. Vedie individuálne terapie aj koučing so zameraním na prevenciu vyhorenia, hľadanie osobnej vízie a vnútornej sily.  Referencie klientov z oblasti biznisu si môžete prečítať tu.

Celý profil lektora

Kateřina Černostová

Kateřina Černostová

Online Marketing Specialist

Kateřina sa v spoločnosti CloudForce, s.r.o., stará o online marketing, dizajn a prezentáciu firmy navonok. Preto musí vedieť pracovať s mnohými programami a byť o krok dopredu pred ostatnými. To znamená - neustále štúdium informácií a noviniek, týkajúcich sa jednotlivých aplikácií aj balíčkov Office 365. Vďaka tomu je Kateřina tou správnou kompetentnou osobou, ktorá vám v PowerPointe ukáže maximum. Naučí vás tvoriť pekné prezentácie, pridá zaujímavé tipy, všetko do seba bude pekne zapadať a z jednotlivých lekcií bude vyžarovať Kateřinina veselá a priateľská povaha.

Celý profil lektora

KP2 Czech Republic s.r.o.

KP2 Czech Republic s.r.o.

Personálno-konzultačná spoločnosť zameraná na oblasť B2B predaja

Spoločnosť KP2 pomáha zvyšovať výkon predajných tímov. Zameriava sa jednak na vyhľadávanie špičkových kandidátov do obchodných a s obchodom súvisiacich pozícií a ďalej na oblasť predajných procesov a stratégií.

Celý profil lektora

Linda Martišková (Nezhybová)

Linda Martišková (Nezhybová)

Grafička a online podnikateľka

Linda Martišková (prv Nezhybová) vyštudovala Multimédiá v ekonomickej praxi na VŠE. Už pri štúdiu nazbierala skúsenosti v reklamnej a digitálnej agentúre, neskôr sa začala živiť svojimi projektmi a tvorbou grafiky na voľnej nohe. Kurzom grafiky jej prešlo už viac ako 700 ľudí či už naživo, alebo online. Vďaka kombinácii znalostí z podnikania, online marketingu a grafiky sa Linde darí odovzdávať užitočné informácie a zručnosti jednoduchou formou všetkým, ktorí s odborom grafiky ešte len začínajú. Linda sa o.i. venuje projektom Podle sebe, podcastu a tvorbe osobne-rozvojových kariet a tiež projektu Příběhy zrození, čo je podcast, kde sa rozpráva so ženami o ich ceste za bábätkom. Viac sa o nej môžete dočítať na jej webe. 

Celý profil lektora

Lucie Hrdinová

Lucie Hrdinová

Obsahový stratég & Copywriter

Lucka vyštudovala žurnalistiku, ale pomerne skoro zbehla na temnú stranu sily, do sveta online marketingu. Copywritingu sa venuje od roku 2008 a aktuálne riadi kreatívne a copywriterské oddelenie v agentúre GroupM Nexus. Pre klientov pripravuje stratégie a texty, vďaka ktorým si ich zamilujú nielen zákazníci, ale aj vyhľadávače. Voľné chvíľky venuje kvalitným knižkám, dobrým filmom, bedmintonu a cestovaniu.

Celý profil lektora

Luděk Salamánek

Luděk Salamánek

Ulietava na Visual basicu

Luděk programuje v tabuľkových procesoroch už od roku 1993. Najprv v Quattro Pro, neskôr prešiel k MS Excel a mocnému VBA. Svoje zručnosti získané praxou vylaďuje ako dátová podpora v jednom z najväčších európskych holdingov, príležitostne vyrába v Exceli aplikácie na zákazku. Keď sa ho kolegovia pýtajú, či by šlo niečo vyrobiť, vždy s obľubou hovorí, možné je všetko, je to iba otázka prácnosti.

Celý profil lektora

Lukáš Hána

Lukáš Hána

Konzultant a lektor kritického myslenia vo vzdelávacom Inštitúte GrowJOB

Na školeniach, prednáškach a konzultáciách učí ľudí aplikovať kritické myslenie pri práci s informáciami a rozhodovaní. Študoval Diplomaciu na VŠE a Koučing a manažment na Ecole Supérieure de Commerce de Rennes vo Francúzsku. Založil projekt #krimyš (www.krimys.cz) a pomohol vytvoriť kurz kritického myslenia na VŠE. Je alumni Centra pre aplikovanú racionalitu CFAR.

Celý profil lektora

Lukáš Zídka

Lukáš Zídka

Sprievodca vo svete multimédií

Lukáš je milovníkom života a fotografie. Vyštudoval odbor Multimédiá v ekonomickej praxi na VŠE a ako fotograf na voľnej nohe pôsobí už viac ako 6 rokov. Spoločne s tým sa venuje projektom www.psanihrave.cz a www.nlpnaplno.cz, ktorými pomáha ľuďom byť efektívnejšími a štastnejšími! Podľa jeho slov ho nič nenaplňuje tak ako pocit osobného rastu, vzájomnej inšpirácie a odovzdávania skúseností tak, aby to malo výsledky. Verí, že naučiť sa skvelo akúkoľvek zručnosť dokáže naozaj každý, stačí trocha túžby a niekto, kto vám ukáže cestu. Aj preto pôsobí na VŠE ako externý lektor digitálnej fotografie.

Celý profil lektora

Martin Matějka

Martin Matějka

Performance Advertising Team Leader

Martin Matějka pracuje vo firme GroupM Nexus na pozícii Performance Advertising Team Leader. Medzi jeho klientov patria Česká poisťovňa, Generali poisťovňa, Košík.cz, Kulina.cz. V online marketingu pôsobí viac ako 5 rokov. Skúsenosti nazbieral nielen v PPC, ale aj v oblasti tvorby webov, SEO a UX. Najviac ho baví tvoriť komplexné stratégie a prijímať nové výzvy.

Celý profil lektora

Martin Světlík

Martin Světlík

Nezávislý Apple konzultant a lektor

Martin je konzultant a lektor produktov Apple na voľnej nohe. Pomáha užívateľom, firmám a školám používať ich zariadenia efektívne tak, aby im uľahčili každodennú prácu. Organizuje tiež vlastné otvorené kurzy a prevádzkuje Prvý Mac, sprievodcu do sveta počítačov Mac pre nového užívateľa.

Celý profil lektora

Matouš Vinš

Matouš Vinš

Cestovateľ a digitálny nomád, autor Travel Bible

Spravuje klientom reklamné kampane na Facebooku, zároveň ale veľa cestuje, píše o tom, nakrúca a fotí. S Petrom Novákom vydali Travel Bibliu. Vďaka digitálnemu nomádstvu sa mu doslova otvoril svet. Od roku 2014 žil napr. v Thajsku, Vietname, Austrálii, Japonsku, na Srí Lanke či v Portugalsku. Myšlienky digitálneho nomádstva šíri prostredníctvom knihy, kurzov, prednášok a článkami ďalej medzi ľudí.

Celý profil lektora

Mgr. Daniela Kalvodová

Mgr. Daniela Kalvodová

Konzultant a lektor osobného rozvoja, NLP kouč

Profesijne sa venuje oblasti ľudských zdrojov, osobného rozvoja a vzdelávaniu. Zameriava sa na využitie vnútorného potenciálu k dosiahnutiu osobnej spokojnosti v jednotlivých oblastiach života. Je dlhoročnou lektorkou autorských Body&Mind programov, kde aktívne prepája najnovšie poznatky neurovied s východnými náukami. 15 rokov pôsobila v manažmente obchodného domu a reštauračnej prevádzky. www.nlpkoucink.cz

Celý profil lektora

Brano Frk

Brano Frk

Andragóg a Learning designer

Brano Frk je vyštudovaný andragóg a vzdelávaniu dospelých sa venuje celú svoju kariéru. Jeho online kurzy študujú tisíce ľudí v univerzitnom a firemnom prostredí.  V súčasnosti pracuje ako learning designer v spoločnosti Õppus, kde sa venuje designu inovatívnych vzdelávacích programov, kurzov a vzdelávacích aplikácií, facilituje workshopy, vystupuje na konferenciách a rád premýšľa o budúcnosti. Pravidelne publikuje v  časopise Firemní vzdělávání. Viac o Braňovi nájdete na jeho sociálnych sieťach: https://about.me/branofrk/

Celý profil lektora

Michal Dubec

Michal Dubec

VŠ pedagóg a lektor

Mgr. Michal Dubec pôsobí 14 rokov v školstve (učil na základnej škole a gymnáziu). Od roku 2007 prednáša na katedre pedagogiky ZČU v Plzni. Pravidelne prednáša ako hosť na vysokých školách (TU v Liberci, FF MU v Brne, PF JČU v Budejoviciach). Špecializuje sa na rozvoj mäkkých zručností učiteľov a riaditeľov základných a stredných škôl v ČR (komunikácia, riadenie tímov, motivácia).

Vytvára programy pre rozvoj lektorov neziskových organizácií (LATA, CEGV Cassiopeia, TANDEM, Odyssea, Centrum pasívneho domu). Lektorsky spolupracuje s celorepublikovými centrami pre vzdelávanie učiteľov (NIDV, KVIC, ACOR). Píše skriptá a pravidelne prispieva do periodík zaoberajúcich sa pedagogikou a andragogikou.

Celý profil lektora

Michal Krutiš

Michal Krutiš

Online marketingový stratég

Michal pomáha firmám s chytrejším online marketingom. Prepája branding s obsahovým a výkonnostným marketingom. Živí sa poradenstvom v online marketingu od roku 2003. Pracoval v niekoľkých online marketingových agentúrach a spoluzaložil agentúru H1.cz. Teraz je online marketingový konzultant na voľnej nohe.

Podľa Michala sa marketéri príliš zameriavajú na jednotlivé úlohy, kanály, ciele, ale nepremýšľajú o svojej marketingovej stratégii komplexne.

Celý profil lektora

Miloslav Chlan

Miloslav Chlan

Kvalitár v automobilovom a železničnom priemysle

Venuje sa kvalitárčine od roku 2000 v strojárskych odboroch automobilového aj železničného priemyslu. Pôsobí na interim pozíciách v priemysle, školí a je auditorom. Baví ho návrh a vývoj a kvalitárčinu berie ako cestu osobného rozvoja.

Celý profil lektora

Olga Lošťáková

Olga Lošťáková

Lektorka, psychologička a koučka

Školeniam soft skills (prezentácia, komunikácia, emočná inteligencia, manažérske zručnosti) sa venuje od roku 2007. Je spoluautorkou kníh „Obchodná a manažérska prezentácia“ (Grada, 2010) a „Ako získať úspech, pokoj a vyrovnanosť v hektickej súčasnosti“ (Grada, 2017). Je držiteľkou ocenení LIGS AWARDS: Osobnosť vzdelávania dospelých 2014. Spoločne s Radkou Loja prevádzkuje úspešný web osobného rozvoja mindtrix.cz

Celý profil lektora

Pavel Pajkrt

Pavel Pajkrt

SEO Team Leader

Pavel Pajkrt pracuje vo firme GroupM Nexus na pozícii SEO Team Leader. Medzi jeho klientov patria Vodafone, ČSOB poisťovňa, Citibank či IKEA. V online marketingu pôsobí už viac ako 10 rokov. V minulosti sa venoval tvorbe webov, dlhodobým aj krátkodobým kampaniam, ale tiež navrhovaniu vernostných programov. Najviac ho baví tvoriť komplexné stratégie a prijímať nové výzvy.

Celý profil lektora

Pavel Wieser

Pavel Wieser

Psychológ, kouč, lektor, herec a moderátor

Pavel si vás získa svojou bezprostrednosťou a pozitívnym prístupom. Od roku 2004 sa profesionálne venuje verejnému vystupovaniu a prezentačným zručnostiam. Ako kouč a lektor spoločnosti Nandaru, s.r.o., pracuje s jednotlivcami a tímami s cieľom zvýšenia ich výkonnosti a spokojnosti. V rokoch 2014-2018 pôsobil v Prezídiu ČAKO - Českej asociácie koučov. Je členom EMCC – European Mentoring and Coaching Council. Ako moderátor vystupoval na business konferenciách, kulturných akciách a moderoval diskusie. Verejné vystupovanie a umenie bolo tiež predmetom jeho záujmu pri štúdiu psychológie na Univerzite Karlovej. Je absolventom 4ročného výcviku PCA - Prístup zameraný na človeka podľa Carla Rogersa. Ako lektor a herec pôsobil v Seattle, Krakove, Berlíne alebo dokonca v Bangkoku. Študoval hereckú metódu Jacques Lecoq a po dobu 7 rokov sa zaoberal Dialogickým konaním na pražskej DAMU. V roku 2018 sa stal ako herec improvizačného divadla súčasťou európskeho projektu Our Lives, vďaka ktorému si zahral s improvizátormi z 28 krajín EÚ doma aj v zahraničí. Na VOŠ ekonomických štúdií prednášal témy improvizácie v pracovnej praxi a vyjednávania. Dnes sa okrem koučovania zameriava na školenia rozličných oblastí soft-skills, predovšetkým na kreativitu, manažérske zručnosti a schopnosť prezentovať prirodzene a autenticky.

Celý profil lektora

Petr Kosnar

Petr Kosnar

Dizajnér a výskumník

Petr vyštudoval návrh a výskum v oblasti fyzických a digitálnych produktov na Eindhoven University of Technology. V súčasnosti navrhuje produkty, ktoré spríjemňujú ľuďom život a riešia ich problémy. Nie na základe intuície, ale starostlivého cieleného výskumu a s využitím postupov, pri ktorých sa návrh opakovane testuje a zlepšuje. Jeho špecializáciou sú chytré domácnosti, Internet of Things, Automotive a zmysluplné využívanie možností najnovších technológií.

Celý profil lektora

Petr Koukal

Petr Koukal

Trojnásobný olympijský reprezentant v bedmintone

Petr Koukal je český bedmintonový hráč, trojnásobný olympionik a niekoľkonásobný majster Českej republiky. Je považovaný za najväčšieho priekopníka bedmintonu v Česku. Tomuto športu zasvätil celý život a rád teraz odovzdáva svoje skúsenosti ďalej. Už v juniorských kategóriách bol veľmi úspešný, od roku 2007 potom bol s jedinou výnimkou v roku 2012 každoročným majstrom Českej republiky.

Organizuje firemné turnaje a exhibície s najlepšími hráčmi z ČR i zahraničia, individuálne aj skupinové tréningy pre úplných začiatočníkov, pokročilých aj pretekárskych hráčov. Venuje sa tiež firemnému koučingu, kde sa delí o svoje skúsenosti s klientmi z korporátneho sveta. Okrem toho rozvíja aj svoju nadáciu „STK pre chlapov", ktorá sa venuje zdravotnej prevencii.

Celý profil lektora

Petr Novák

Petr Novák

Cestovateľ a digitálny nomád, autor Travel Bible

Tvorca funkčných webov na voľnej nohe, digitálny nomád a autor kurzu TravelHackingu. O tom, ako cestovať lacno, chytro a dlho napísal s Matoušom Vinšom knihu Travel Bibliu, ktorá sa venuje aj digitálnemu nomádstvu. Každý rok musí navštíviť minimálne jednu krajinu, v ktorej nikdy nebol a zatiaľ plní plán na 600 %. Na cestách trávi niekoľko mesiacov z roka.

Celý profil lektora

Petr Pouchlý

Petr Pouchlý

Kapitán škunra Court of Moravia

Petr riadi slobodnú firmu Court of Moravia, vyučuje na Masarykovej univerzite leadership, má za sebou 6 rokov konzultantských skúseností v medzinárodnom obchode, trénoval desiatky tímov v oblasti komunikačných zručností a pomáhal s nastavením predajno/marketingovej stratégie viac ako 100 malým podnikom a startupom. Za kľúčové úspechy vďačí networkingu, ktorý vytrvalo propaguje v ČR na všetkých úrovniach.

Celý profil lektora

Provozně ekonomická fakulta MENDELU

Provozně ekonomická fakulta MENDELU

Vysoká škola

Provozne ekonomická fakulta Mendelovej univerzity v Brne (PEF MENDELU) bola založená už v roku 1959 a je najstaršou ekonomickou fakultou na Morave. Má akreditované všetky typy študijných programov: bakalárske, magisterské aj doktorandské. Na základe ich poslednej akreditácie bola fakulta zaradená do skupiny „A" najlepších fakúlt z celkového počtu 21 ekonomických fakúlt pôsobiacich na území ČR.

Celý profil lektora

Radek Viktor Haštaba

Radek Viktor Haštaba

Konzultant a lektor - akvizičná činnosť a mentálna príprava

Radek Haštaba má 20 rokov obchodnej praxe, a to od práce v „prvej“ línii až po akvizície nadnárodných spoločností. V akvizíciách je stále aktívny a pôsobí tiež ako konzultant a lektor v odbore získavania nových zákazníkov so špecializáciou na akvizičné telefonáty, vedenie akvizičných rokovaní, prehlbovanie obchodných zručností a mentálnu prípravu. S firemnými tímami pracuje dlhodobo a chodí s nimi do praxe s cieľom zvýšiť ich výkon. Jeho seminármi alebo dlhodobými programami prešli stovky účastníkov a desiatky firemných tímov z firiem ako T-MOBILE, Salamander, Logio alebo HOCHTIEF, s ktorými pracoval či stále pracuje na základe zadania na mieru, väčšinou na obchodno-strategické témy a zvýšenie výkonu tímov či jednotlivcov.

Celý profil lektora

Ryan Viguerie

Ryan Viguerie

Private English Teacher

Ryan started teaching English in Prague in 2004. In 2009 he started Teacher-Creature.com so students could find teachers without going to a language school. You can find more of his English lessons on his blog, mrvig.com 

Celý profil lektora

Skřivánek

Skřivánek

Jazyková agentúra Skřivánek, s.r.o.

Spoločnosť Skřivánek bola založená v roku 1994 a dnes patrí medzi globálnych poskytovateľov jazykových služieb. Skupina Skřivánek disponuje sieťou viac ako 45 pobočiek v 15 krajinách sveta. Vysoké kvality služieb spoločnosti Skřivánek sú garantované medzinárodnou certifikáciou ISO 9001:2008 a EN 15038:2006 a medzi najvýznamnejších klientov patria globálne inštitúcie ako Spojené národy, EÚ, Európska investičná banka a Svetová banka.

Celý profil lektora

Sylvie Formánková

Sylvie Formánková

Odborná asistentka Mendelovej univerzity v Brne

Sylvie Formánková pôsobí na Ústave managementu, PEF, Mendelovej univerzity v Brne, kde garantuje predmety v českom aj anglickom jazyku. Má skúsenosti s riadením tímov, organizovaním konferencií, charitatívnych akcií a často tak spolupracuje so ziskovým aj neziskovým sektorom. Venuje sa výskumu v oblasti spoločenskej zodpovednosti na národnej aj nadnárodnej úrovni, kde spolupracuje s vysokými školami v Nórsku, Brazílii a v štátoch V4. Viac informácií nájdete tiež na jej webe http://sylvieformankova.cz/.

Celý profil lektora

Tereza Hodycová

Tereza Hodycová

Lekárka, psychoterapeutka, lektorka

Profesijne sa venuje psychoterapeutickej práci so zameraním na psychosomatiku a organizuje workshopy so zdravotnou tematikou pre verejnosť a firemných klientov. Má dlhoročné skúsenosti s vedením workshopov na prevenciu civilizačných ochorení, redukciu stresu a syndrómu vyhorenia, seminárov so zameraním na psychosomatické princípy zdravia a chorôb aj s individuálnym poradenstvom. Vo svojej súčasnej práci uplatňuje skúsenosti aj z praxe v klinickej medicíne, aj v korporátnom sektore. 

www.terezahodycova.cz

Celý profil lektora

Tereza Hoření

Tereza Hoření

Microsoft 365 Trainer

Tereza je školiteľkou, ktorá v spoločnosti CloudForce, s.r.o., bravúrne zvláda pozíciu Microsoft 365 Trainer. Je trpezlivá a preškolila už stovky nadšencov a záujemcov o oblasť Microsoft 365. Tereza je súčasťou tímu, ktorý sa o svojich zákazníkov v oblasti Microsoft 365 stará od A až po Z. Jej kolegovia sú jej tou správnou oporou v technickej podpore aj v neustálom štúdiu a sledovaním noviniek z Microsoft 365. Je tak schopná svojim poslucháčom odovzdať tie najnovšie informácie a najlepšie riešenia z tejto oblasti.

Celý profil lektora

Tomáš Bušek

Tomáš Bušek

Biznisman, lektor a firemný šaman na vedľajší úväzok

Podnikateľ a konzultant so zameraním na netriviálny obchod. Pôsobil v manažmente nadnárodných firiem v pozíciách zodpovedných za výkon spoločnosti. V roku 2003 založil úspešnú spoločnosť Towers Consulting, ktorá pomáha svojim zákazníkom so strategickým rozvojom. Rád cestuje, zaoberá sa prírodnými kmeňmi a ich rituálmi. Tieto skúsenosti potom prenáša do moderných firiem ako lektor, kouč a konzultant.

http://tomas-busek.cz

Celý profil lektora

Tomáš Hrivnák

Tomáš Hrivnák

Poradca na riadenie značiek

Tomáš je poradcom v oblasti riadenia značiek. V odbore pôsobí 25 rokov. Pracoval v oblasti reklamy, marketingu a poradenstva ako textár (MARK/BBDO), kreatívny riaditeľ (MARK/BBDO), riaditeľ firmy (Men on the Moon) a strategic planner (TBWA a Euro RSCG). Pracoval pre značky malé i veľké, miestne aj medzinárodné, neziskové aj komerčné, v Čechách, na Slovensku a v Európe. V súčasnosti riadi svoj vlastný tím poradcov a špecialistov. Viac na www.hrivnak.cz.

Celý profil lektora

Tomáš Hruda

Tomáš Hruda

Spoluzakladateľ EDUCATION REPUBLIC

Tomáš Hruda je absolventom ekonómie a medzinárodných vzťahov na FSV UK. Pracoval ako šéf CzechInvestu, Stredoeurópskeho technologického inštitútu CEITEC aj ako námestník ministra školstva pre výskum a vysoké školstvo. Vzdelávaniu sa venuje aj po rodičovskej dovolenke, je spoluzakladateľom projektu EDUCATION REPUBLIC.

Celý profil lektora

Vanda Gabrielová

Vanda Gabrielová

Špecialista na verbálnu aj vizuálnu komunikáciu a prezentačný dizajn

Vanda Gabrielová patrí medzi hlavných lektorov v Škole improvizácie. Vo svojej práci prepája dvanásťročné skúsenosti z improvizácie, zážitkovej pedagogiky, dramatickej výchovy a manažmentu. Vyštudovala vzdelávanie dospelých a personalistiku, v iO Theater v Chicagu prešla intenzívnou školou divadelnej improvizácie a stovkami ďalších kurzov. Teraz sa prevažne orientuje na témy zdravej komunikácie, riešenia konfliktov a spoluprácu.

Celý profil lektora

Vectispro

Vectispro

Tréneri a fitness poradcovia

Pavel Kadlec a Marek Dawidko pracujú dlhodobo ako rehabilitační tréneri, ktorí sa zameriavajú na odstránenie bolesti zapríčinenej špatným držaním tela, preťažovaním pohybového aparátu, sedavým zamestnaním a jednostranným preťažením. Ich mottom je: „Cvičte zdravo a bez bolesti“. Svoje aktivity zastrešujú v rámci spoločnosti Vectispro.

Celý profil lektora

Vít Benešovský

Vít Benešovský

Czech and English teacher

Mgr. Vít Benešovský (Czech With a Praguer) has taught languages since 2014. He has a bachelor’s degree in journalism and a master’s in Teaching Czech as a Second Language from Charles University in Prague. Vít has experience teaching Czech and English for language schools and NGOs (CIC - Centrum pro integraci cizinců). He runs Czech With a Praguer, an Instagram and Facebook platform about Czech, and teaches the language online and in person. Vít speaks Czech, Slovak, English, Russian and some German.

See website: www.czechwithapraguer.thinkific.com

Celý profil lektora

Západočeská univerzita

Západočeská univerzita

Vysoká škola

Západočeská univerzita v Plzni (ZČU) je jedinou verejnou vysokoškolskou inštitúciou sídliacou v Plzeňskom kraji. Univerzita má v súčasnej dobe deväť fakúlt s takmer 60 katedrami a dva vysokoškolské ústavy. Viac ako 12 tisíc študentov si môže vybrať zo širokej ponuky bakalárskych, magisterských a doktorandských študijných programov, pričom samozrejmosťou je možnosť výberu formy štúdia v podobe prezenčnej, kombinovanej alebo distančnej.

Západočeská univerzita má významné postavenie medzi univerzitami v Českej republike aj v európskom priestore vysokoškolského vzdelávania. Naše ukotvenie v tradícii európskeho vysokoškolského vzdelávania upevnilo na sklonku roku 2012 aj získanie certifikátu ECTS Label (European Credit Transfer and Accumulation System), ktorý potvrdzuje, že študijné prostredie na Západočeskej univerzite v Plzni úplne zodpovedá európskym štandardom.

Celý profil lektora

Zdeněk Pecka

Zdeněk Pecka

Germanista, pedagóg a lektor

Zdeněk Pecka vyštudoval germanistiku a bohemistiku. Doktorandský titul získal na univerzite vo Viedni v odbore nemecká filológia. Pôsobil ako lektor českého jazyka na nemeckých univerzitách v Jene a vo Výmare. Prednáša nemecky písanú literatúru, textové disciplíny a rétoriku v nemčine na Jihočeskej univerzite v Českých Budejoviciach, spolupracuje s regionálnymi médiami a vo výuke uplatňuje vlastné bohaté skúsenosti. Dlhoročný pedagóg a lektor. Prevádzkuje tiež svoju súkromnú lektorskú prax pod hlavičkou Studio Southwind.

Celý profil lektora

Zita Henselová

Zita Henselová

Systemická koučka a lektorka leadershipu a osobného rozvoja

Motto:

„Keď bežíš sám, bežíš rýchlo, keď bežíš s ostatnými, dobehneš ďalej.”

Ako kouč študovala systemický prístup, neurolingvistické programovanie, naratívnu psychológiu a rodinné systemické konštelácie. Všetky tieto zdroje prepája a využíva v práci s klientmi aj v živote.

Viac než dvadsať rokov sa venuje rozvoju ľudí a pomáha im využiť ich potenciál naplno.

Okrem koučovania jednotlivcov aj celých tímov vedie praktické tréningy sociálnych zručností so zameraním na riadenie ľudí, vyjednávanie a prezentáciu. Jej klientmi sú top manažéri aj celé pracovné tímy popredných českých aj zahraničných firiem. Verí, že koučovanie je naozaj pre každého. Teší ju sledovať konkrétne prejavy pokroku, dobrých zmien a rastu svojich klientov. A ešte viac ju baví, keď vidí svojich klientov spokojných.

zitahenselova.cz

Celý profil lektora

Zuzana Šochová

Zuzana Šochová

Agile Coach a Certified Scrum Trainer

Zuzana pomáha firmám pochopiť a aplikovať Agile tak, aby boli úspešné v dnešnom, neustále sa meniacom svete. Napísala prvú českú knihu o Agile, Agilní metody řízení projektů a už viac ako 10 rokov píše vlastný blog. Založila združenie Agilní Asociace, ktoré poriada pravidelné Agilné meetupy a každoročne organizuje Agile Prague Conference. V poslednej dobe sa veľa venuje Agilnému leadershipu, executive coachingu a aplikácii Agilu mimo IT.

Celý profil lektora

Lukáš Havránek

Lukáš Havránek

konzultant a lektor vo vzdelávacom inštitúte GrowJOB.

Lukáš je od roku 2009 pevnou súčasťou vzdelávacieho inštitútu GrowJOB, z ktorého vzišiel knižný bestseller Koniec prokrastinácie napísaný Petrom Ludwigom. Pôsobí prevažne ako konzultant a lektor. Medzi jeho najbližšie témy patria sústredenie, mindfulness a meditácie, ktoré chápe ako zásadné zručnosti pre život v informáciami zahltenej dobe.

Tému odovzdáva predovšetkým cez prednášky, workshopy a webináre pre organizácie z najrôznejších odvetví a veľkostí (KB, Mall.cz, Generalli, Česká pojišťovna, VUT, Kleppiere), ale aj dlhodobé interné projekty s cieľom zlepšiť koncentráciu a pozornosť celých tímov a firiem. Medzi ďalšie témy jeho špecializácie spadajú budovanie návykov, sebadiscilíny a tiež firemné vízie, kultúra a zmysel v práci.

Pri svojej práci najviac čerpá z vlastnej každodennej praxe a z pravidelných týždňových meditačných retreatov v ústraní. Lukáš strávil rok na Pinewood Prep School v USA, vyštudoval Ekonomiku a management na VUT. Rád lezie, chodí a behá po horách: absolvoval asi 25 horských maratónov, 6x dokončil ultramaratón so vzdialenosťou okolo 100 km. O fenoméne horského ultramaratónu produkoval v roku 2019 dokumentárny film Beskydská sedmička. Je moderátorom a spoluzakladateľom novovzniknutého podcastu s outdoorovou tematikou naHoru.tv.

Celý profil lektora

Zdenka Studená

Zdenka Studená

Zdenka Studená, Managing Partner, Founder, Flexjobs.cz

Zakladateľka FLEXJOBS.CZ s víziou flexibilnej pracovnej kultúry, ktorú rozvíja s cieľom zvyšovania efektivity firiem aj kvality života ľudí. Bývalá personálna riaditeľka pivovaru Staropramen a globálna HR riaditeľka pre komerčnú organizáciu v rámci MolsonCoors Brewing company. Teraz s Flexjobs.cz pracuje s českými startupmi i medzinárodnými korporáciami. Nastavuje klientom HR stratégie a procesy s využitím flexibility práce a trénuje manažérov a lídrov ako riadiť tímy pri spolupráci odkiaľkoľvek. Polovicu svojej 15ročnej kariéry strávila na pozíciách v ČR a rovnakú polovicu na pozíciách pokrývajúcich niekoľko krajín Ameriky a Európy. Žila mimo ČR, v Rusku, Belgicku a Nemecku. Okrem poradenskej a trénerskej činnosti vo FLEXJOBS.CZ zastáva rolu mentorky v Minerve 21.

Celý profil lektora

Jana Horáková

Jana Horáková

Lektorka a koučka pre osobný rozvoj a leadership

Jana realizovala za posledných 5 rokov viac ako 500 úspešných tréningov a workshopov hlavne v rámci rozvojových programov zameraných na leadership, talent programy, osobný rozvoj, efektívnu komunikáciu a prezentačné zručnosti. Väčšinu programov má postavených na princípoch osobnostnej typológie, ktorá je jej srdcovou záležitosťou. Svojím postojom si dokáže získať dôveru účastníkov, nadchnúť ich a posilniť ich odhodlanie k zmenám v profesijnom aj osobnom živote. Motivuje ich k prijatiu osobnej zodpovednosti za realizáciu nových poznatkov vo vlastnej praxi. Zmysel svojej práce vníma v možnosti pomáhať ľuďom žiť spokojnejší, úspešnejší a radostnejší život.

Celý profil lektora

Lenka Zelenohorská

Lenka Zelenohorská

Osobná štylistka a milovníčka módy

Lenka je osobná štylistka a móda je jej vášňou. 

Mala to šťastie, že do vienka dostala oči so zmyslom pre krásu. Možno je to tým, že pochádza z umeleckej rodiny. Každopádne prostredie ju ovplyvnilo a k móde ju to prirodzene viedlo. Vyštudovala umeleckú školu a od roku 2002 sa móde venuje naplno. Ako jedna z prvých v Česku sa začala venovať osobnému stylingu profesionálne a od samotného začiatku si celý proces tvorila sama. Vymyslela autorskú módnu typológiu, unikátnu Kapsulu 3-2-1, návod ako si vytvoriť šatník snov a ďalšie potrebné nástroje k poznaniu svojho štýlu. Vybudovala Ateliér štýlu, v ktorom ju ročne navštívia desiatky žien, ktoré sa rozhodli nájsť samy seba aj v obliekaní.

Viac nájdete na lenkazelenohorska.cz

Celý profil lektora

Marek Hrkal

Marek Hrkal

Tvorca prezentácií a autor knihy Odprezentuj

Marek sa venuje prezentáciám profesijne od roku 2010, kedy založil Odprezentuj.cz a na vizitku si ako úplne prvý človek v Česku napísal tvorca prezentácií. Svoje dlhoročné skúsenosti s prípravou prezentácií pre klientov z Česka, Rakúska, Nemecka či Švajčiarska v roku 2018 zhrnul do knihy Odprezentuj.

Celý profil lektora

Michaela Holišová

Michaela Holišová

Trénerka, koučka a facilitátorka, autorka knihy Rodič leader

Michaela má viac ako 15 rokov manažérskych skúseností. Pohybovala sa v stredných firmách pôsobiacich v oblasti výroby, obchodu aj služieb. Pracovala na projektoch zavádzania zmien a reorganizácie oddelenia v oblasti logistiky a nákupu. Prešla aj skúsenosťami krízového manažéra.

Svoje praktické skúsenosti dnes prenáša do tréningov.

Je autorkou knihy Rodič leader, v ktorej sa venuje témam spojených s vedením ľudí.

Celý profil lektora

Vojtěch Zíka

Vojtěch Zíka

riaditeľ Centra behaviorálnych experimentov (CEBEX)

Celý profil lektora

Jan Kyselý

Jan Kyselý

Zakladateľ, lektor a marketingový expert v FUTURE SALES

Honza je špecialistom na B2B komunikáciu, LinkedIn a sales automatizáciu. Skúsenosti zbieral v marketingovej agentúre a pri práci na projektoch nielen u nás, ale aj v Kostarike, Španielsku či v Kanade. Dnes pomáha B2B spoločnostiam využívať sociálne siete, online dáta a digitálne nástroje na predaj ako lektor a konzultant v spoločnosti FUTURE SALES, ktorú tiež založil.

Spolu s Jiřím Jamborom píšu blog futuresales.cz/blog/ a nedávno vydali knihu o Social Sellingu.

Celý profil lektora

Jiří Jambor

Jiří Jambor

Zakladateľ, lektor a obchodný manažér v FUTURE SALES

Jirka sa od začiatku svojej kariéry venuje B2B predaju. Predával už všetko od kozmetiky až po vzdelávanie. Využitie digitálneho sveta sa mu osvedčilo natoľko, že sa rozhodol svoje skúsenosti odovzdávať ďalej a založil poradenskú a obchodnú spoločnosť FUTURE SALES, kde pôsobí ako lektor a konzultant.

Spoločne s Janom Kyselým píšu blog futuresales.cz/blog a nedávno vydali knihu o Social Sellingu.

Celý profil lektora

Barbora Vacková

Barbora Vacková

Konzultantka a lektorka osobného rozvoja & leadership vo vzdelávacom inštitúte Growjob

Barbora je 9 rokov konzultantka a lektorka v GrowJOB, kde riadi brniansku pobočku. Kurzy o efektivite a osobnom rozvoji Koniec prokrastinácie, budovaní otvorenejšieho pracovného prostredia a hodnotovom leadershipe viedla pre Českú televíziu, Akadémiu vied ČR, Lekári bez hraníc, Top4sport, Siemens, Unicredit a.i. V roku 2014 založila konferencie Leadership Praha a Brno. V Brne ju organizuje pre stovky ľudí.

Celý profil lektora

GrowJOB

GrowJOB

Vzdelávací inštitút

Vo vzdelávacom inštitúte GrowJOB pomáhame zlepšovať vnútornú motiváciu, efektivitu práce a spokojnosť jednotlivcov a ľudí vo firmách. Prenášame do praxe aktuálne vedecké poznatky prevažne z oblasti neurovied a behaviorálnej ekonómie. Našou prácou spoluvytvárame hodnotové spoločnosti, cez ktoré prispievame k budovaniu hodnotového Česka.

Celý profil lektora

Karol Suchánek

Karol Suchánek

poradca pre digitálnu bezpečnosť

V 16 rokoch ovládal 15 programovacích jazykov a vyvinul svoj prvý bezpečnostný software. Absolvoval špeciálny cyber-security program na MIT v Bostone a tréning s legendárnym Hak5 Group vo Washingtone.

Stará sa o súkromie a bezpečnosť firiem a verejne známych osobností. Patrí do tímu expertov Shift2Cloud, ktorý vylepšuje efektivitu a bezpečnosť spoločností. Je držiteľom bezpečnostnej previerky NATO a súdnym znalcom v odbore pre kybernetickú bezpečnosť.

Viac na www.karolsuchanek.com.

Celý profil lektora

Margaret Starka

Margaret Starka

Zakladatelka BE-DNA a HR Marketing Consultant

V HR sa pohybujem posledných 16 rokov. Som vyštudovaný učiteľ a špeciálny pedagóg. Najdlhšiu časť svojej kariéry som strávila v spoločnosti Red Bull. Začínala som na marketingovom oddelení. Posledných 6 rokov kariéry som viedla HR oddelenie v Čechách a na Slovensku. Dnes stojím za vlastnou agentúrou BE-DNA. Zaoberáme sa témou firemnej kultúry. Hodnotami, značkou zamestnávateľa, témou diverzity a inklúzie, nastavením firemného eco-systému, v ktorom majú zdravé vzťahy vo firme zmysel a silu. Pomáhame firmám zvedomiť sa akými chcú byť pre ľudí zamestnávateľom. Práca s pozitívnou psychológiou je našou denno-dennou súčasťou.

Celý profil lektora

Fpohybu

Fpohybu

Pohyb, který skutečně žijeme.

Fpohybu sa zameriava na zmenu firemnej pohybové kultúry. Meníme prístup k vnímaniu tela počas pracovnej doby, aby bolesť bola výnimkou a človek mal dostatok energie počas celého dňa. Našou prácou prispievame k ozdraveniu Česka hlavne vďaka strednodobým a dlhodobým online a offline programom do firiem - www.fpohybu.czNela Ďopanová - zakladateľka Fpohybu, pohybová špecialistka. Nela vďaka intenzívnej pohybovej praxi chodí, aj napriek opačnej prognózy niektorých lekárov. Narodila sa s rázštepom chrbtice. Jej skúsenosti a dlhodobá spolupráca s fyzioterapeutmi ju doviedli k založeniu spoločnosti Fpohybu. Jej cestu Vám lepšie predstaví príbehove videoPavlína Lášticová - spolu-zakladateľka Fpohybu, pohybová špecialistka. 
Pavlína sa narodila do športovej rodiny, kedy sa okrem outdooru od detstva venuje i tanci. Napriek tomu, že odmalička športuje, ju zo sedavé školskej rutiny v 14 rokoch začali bolieť chrbát. Princípy, ktoré na svojej ceste za odstránením bolesti získava, šíri prostredníctvom Fpohybu ďalším sedavcům.

Celý profil lektora

Simona Kubán

Simona Kubán

špecialistka na predajnú psychológiu v online

Simona je špecialistka na predajnú psychológiu v online a podniká v digitálnom marketingu. V roku 2015 založila digitálnu agentúru, ktorá sfúzovala s agentúrou SCR interactive. Simona je v súčasnosti výkonnou riaditeľkou SCR interactive. Spoločnosť pôsobí cez 13 rokov v oblasti digitálneho marketingu. SCR pracovalo na celej rade dlhodobých kampaní napr. pre Hewlett Packard, Exisport, Amundsen, Heineken, Kinekus, ABB a ďalších. 
https://www.scrinteractive.sk

Celý profil lektora

Jaroslav Mydlo

Jaroslav Mydlo

Finančný riaditeľ

Do financií rôzne veľkých firiem nahliadam každý deň už vyše 10 rokov. Najskôr z pozície audítora, neskôr ako poradca pri fúziách a akvizíciách významných korporácií a teraz pôsobím ako finančný riaditeľ pre skupinu firiem v strednej a severnej Európe. Skúsenosti som nazbieral a dodnes zbieram v Česku i zahraničí. Od čísiel a tabuliek rád oddychujem na horách, ďalekých cestách, behaním, pri dobrom jedle alebo sledovaním japonských animé.

Spojiť sa môžeme napríklad cez môj Linkedin.

Celý profil lektora

Lukáš Bakoš

Lukáš Bakoš

Lektor, psychológ, pedagóg

Lukáš má manažérske skúsenosti z Telco a IT firiem. Funguje v maxman-consultants.com ako CEO. V Maxmane viedol od roku 2009 množstvo projektov pre lokálne aj nadnárodné firmy v Európe aj Ázii. Vyštudoval psychológiu na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského, nadstavbové vzdelanie získal na austrálskej UC Sydney a PhD. na Fakulte manažmentu UK. Venuje sa rozvoju vrcholových manažérov, pričom jeho srdcovkou je budovanie samoriadiacich tímov a pomoc firmám vytvárať prostredie s vysokou samostatnosťou, agilitou a autonómiou. Vo voľnom čase snaží prispievať ako pedagóg vedením seminárov na Ekonomickej univerzite, Pedagogickej fakulte UK a na Katedre psychológie FiF UK. Baterky si zvykne dobíjať na bicykli sám, s kamarátmi alebo so svojimi dvoma dcérami.

Celý profil lektora

Oliver Šimko

Oliver Šimko

Gamifikačný dizajnér a zakladateľ štúdia Luducrafts

Oliver založil a zastáva rolu hlavného dizajnéra v Luducrafts -  gamifikačné štúdio, ktoré vyvíja na mieru šité riešenia postavené na princípoch herného dizajnu, behaviorálnych vied a metodiky design thinking. Od roku 2014 má luducrafts na konte desiatky projektov pre nadnárodné spoločností a aj lokálnych hráčov.

Celý profil lektora

Patrik Pauko

Patrik Pauko

Lektor, kouč a mentor

Patrik viac ako 20 rokov tvorí a implementuje vzdelávacie a poradenské projekty. Jeho prístup a kvalitu oceňuje vyše 180 firiem. Prináša, skúma a zavádza nástroje motivácie vo firmách. Pomáha tímom obnovovať ich zdroje. Je lektorom celosvetovo oceňovaného workshopu DRIVE. Sprevádza rôzne tímy pri nastavovaní ich optimálneho fungovania, pri kľúčových rozhodnutiach, plánovaní stratégií a riešení problémov. Je s nimi pri príprave a implementácií zmien do života.

Celý profil lektora

Zuzana Zamborská

Zuzana Zamborská

Zakladatelka a CEO firmy BE-ID human, expert na inklúziu a diverzitu

Viac ako 8 rokov pomáham firmám expandovať do zahraničia na trhy od CEE až po USA. Práve pri pracovných cestách som spoznala, aká je inklúzia, diverzita, ako i práca s predsudkami v tíme či vo firmách potrebná a ako vie pomôcť inovovať, zvýšiť angažovanosť zamestnancov a posúvať ich dopredu. Témam inklúzie a diverzity som sa začala teda prirodzene venovať v zahraničí. Následne po návrate do Česka som sa pridala do BE-DNA ako expert na témy inklúzie a diverzity. Zároveň som založila projekt BE-ID human, kde pomáhame firmám uchopovať túto agendu komplexne a strategicky.

Celý profil lektora

Milan Ficek

Milan Ficek

advokát - špecialista na pracovné právo

Milan je advokát a pracuje v advokátskej kancelárii Ficek & Ficeková, ktorá sa špecializuje aj na pracovné právo. Vo svojej praxi sa zameriava na pracovno-právne spory a ich predchádzaniu. Počas svojej praxe od roku 2010 získal množstvo praktických skúseností zo súdnych konaní, či už pri zastupovaní zamestnávateľov alebo zamestnancov.

Milan je členom Slovenskej advokátskej komory a Českej advokátskej komory.  Jeho klientmi sú veľké spoločnosti so stovkami zamestnancov.  Viac info o lektorovi: https://ficek.sk/milan-ficek.html

Celý profil lektora

Denisa Dědičová

Denisa Dědičová

Konzultantka a lektorka osobného a profesného rozvoja pre GrowJOB Institute.

Denisa je od roku 2013 súčasťou GrowJOB Inštitútu, kde pomáha svojim klientom v ich osobnom aj profesijnom rozvoji. Jej hlavnou náplňou práce je učiť účastníkov svojich kurzov a klientov na osobných konzultáciách používať praktické nástroje tak, aby si z dlhodobého hľadiska dokázali pomôcť sami. A to hlavne v hľadaní motivácie, zmyslu, osobnej vízie, sebavedomia a spokojnosti v osobnom živote i v práci. Dlhodobo sa tiež zaoberá témou inovácií vo vzdelávaní, a preto založila projekt Hodnotový učiteľ. Z rovnakého dôvodu sa začala venovať témam efektívneho vzdelávania a inšpiratívneho prezentovania.

Denisa je tiež súčasťou projektu Koniec prokrastinácie a za pražskú pobočku je zodpovedná za väčšinu školení nadväzujúcich na túto tému. Vzhľadom k tomu, že dlho žila a pracovala v Španielsku, je zakladateľkou španielskej odnože Konca prokrastinácie.

Prednáša pre verejnosť, ale aj firmy. Medzi jej klientov patria napríklad Avast, UniCredit Bank, SAP, Mall.cz, Johnson&Johnson, 3M, Servier a ďalšie.

Celý profil lektora

Michal Musil

Michal Musil

Konzultant v oblasti predaja

Michal spolupracuje viac ako 10 rokov s GrowJOB Institute, kde zakladal pražskú pobočku a obchodný tím. Dlhodobo sa zaujíma o to, čo veda vie v oblastiach predaja, komunikácie a vyjednávania. Pôsobil 2 roky ako sales interim manager v reklamnej agentúre Attack Promotion, kde bol zodpovedný za rozvoj obchodu a tímu account managerov. Aktuálne spolupracuje so spoločnosťou Alma Career na medzinárodnom start-upe Arnold, kde pomáha s obchodom a implementáciou produktu (nová generácia zamestnaneckých prieskumov) do väčších organizácií v ČR a zahraničí. Je akreditovaným mediátorom a vedie kurz o vyjednávaní a komunikácii pre magisterských študentov na Českej zemědělskej univerzite. Je spoluzakladateľom značky a komunity SalesMajstr, ktorá usporadúva komunitné a vzdelávacie meet-upy pre obchodníkov a obchodníčky. Predaj a komunikáciu školil vo firmách ako UniCredit Bank, Česká Spořitelna, ČSOB, Zonky, CPI, KPMG, Raynet, Bar, ktorý neexistuje a ďalšie.

Celý profil lektora

Albert Höfer

Albert Höfer

Tréner a kouč

Viac ako 7 rokov sa ako kouč, mentor, tréner a konzultant venuje osobnému a profesijnému rozvoju dospelých. Najčastejšie a najradšej sa zameriava na osobnú produktivitu, efektívnu komunikáciu, vzťahy na pracovisku aj v rodine a osobnostnú typológiu. Vo Flexjobs.cz školí firmy a ich zamestnancov, ako zefektívniť svoju prácu aj spoluprácu v tímoch, ktoré fungujú na diaľku alebo hybridne.Podrobnejšie info viď LinkedIn.

Celý profil lektora

Espresso English

Espresso English

Jazyková škola

Internetová jazyková škola vytvárajúca online jazykové kurzy zamerané na výuku len toho najdôležitejšieho v angličtine. Tvorí kurzy všeobecnej angličtiny pre verejnosť (EspressoEnglish – Angličtina na prežitie. Len to najdôležitejšie v päťminútových lekciách, aby ste sa do 1 roku dohovorili anglicky), ďalej jazykové mikrokurzy biznis zručností pre firemný sektor (English for Meetings). Bližšie informácie na www.espressoenglish.cz.

Celý profil lektora

Martina Málková

Martina Málková

Lektorka komunikačných zručností

Lektorka komunikačných zručností, asertivity alebo napríklad riešení konfliktov. Pracovné skúsenosti zbierala v odboroch, ako je obchod, cestovný ruch až po zábavný priemysel. Pôsobila na mnohých pozíciách v súkromných firmách a korporáciách. Od roku 2010 sa naplno venuje profesii lektora. Po absolvovaní výcviku koučovania v systemickom prístupe, o koučovacie zručnosti rozšírila aj svoj lektorský štýl. Spolupracovala a spolupracuje so spoločnosťami, ako sú napríklad INNOGY, a.s., GENERALI ČESKÁ POJIŠŤOVNA, a.s., UPC, s.r.o., NAKIT, s.p., Univerzita Palackého, a zároveň pôsobím ako externý lektor Gradua – CEGOS, s.r.o.

Celý profil lektora

Gen. Ing. Andor Šándor

Gen. Ing. Andor Šándor

Bezpečnostný poradca

Andor Šándor je bývalým náčelníkom Vojenskej spravodajskej služby ČR a uznávaným odborníkom na otázky bezpečnosti, hrozby terorizmu a krízový manažment. V súčasnej dobe pôsobí ako súkromný poradca v oblasti bezpečnosti. Andor Šándor je tiež autorom mnohých odborných prác na tému bezpečnosti, venuje sa v tejto oblasti lektorskej činnosti a pravidelne sa objavuje v najsledovanejších médiách. Andor Šándor sa dlhodobo venuje tiež odovzdávaniu svojich skúseností mladej generácii a ďalším záujemcom. Prednášal okrem iného na Oxford University, University of New York in Prague, Prague Security Study Institute, VŠE v Prahe či na Karlovej univerzite. Zúčastňuje sa tiež konferencií o krízovom riadení (T-Soft, Tovek a ďalšie).

Celý profil lektora

Jan Hřebejk

Jan Hřebejk

režisér

Jan Hřebejk je český filmový, televízny a divadelný režisér. Vyštudoval Akademické gymnázium v Prahe a v roku 1991 scénaristiku a  dramaturgiu na FAMU. Zaoberá sa filmovou, televíznou a divadelnou réžiou. Za svoje filmy získal doteraz trikrát Českého leva, a to za tituly Horem pádem, Musíme si pomáhať (nominácia na Oscara za najlepší cudzojazyčný film) a Šakalí léta.

Celý profil lektora

Ivana Kudrnová

Ivana Kudrnová

Lektorka španielčiny a zakladateľka projektu Španielčina do plaviek a Digitálni lektori

Víno má radšej blanco, ale sangria ju v lete rozhodne neurazí. Hovorí sa o nej, že prebúdza hispánske ja a že jej to ide. Má za sebou česko-španielske gymnázium, vyštudovala hispanistiku a iberoamerikanistiku. Žila v Madride a materiály na diplomovku zbierala v Chile. Ivana je lektorkou španielčiny od roku 2004 a vedie projekt Španielčina do plaviek. Viac informácií na spanelstinadoplavek.cz

Celý profil lektora

Jakub Pok

Jakub Pok

Lektor a zakladateľ Školy pamäti

Jakub sa trénovaním pamäti zaoberá už viac než dvadsaťpäť rokov. S pomocou pamäťových techník je schopný si zapamätať 52 kanastových kariet v presnom poradí za menej než 2 minúty alebo 25 telefónnych čísel do 5 minút. Tieto zručnosti odovzdáva už od roku 2010 účastníkom firemných školení a kurzov Školy pamäti. Pravidelne publikuje články o trénovaní pamäti a s možnosťami, ako efektívne trénovať svoju pamäť, zoznamuje verejnosť v Českej republike aj na Slovensku. Bol tiež hosťom v televíznych programoch Show Jana Krausa, Zázraky prírody, Najchytrejší Čech alebo v rozhlasových programoch, ako je napríklad Host Lucie Výborné. Je autorom knihy Ako sa naučiť 100 slovíčok za hodinu z vydavateľstva Grada.

Celý profil lektora

Kateryna Matviichuk

Kateryna Matviichuk

lektorka slovenského a ukrajinského jazyka

Celý profil lektora

Tomáš Třeštík

Tomáš Třeštík

fotograf

Tomáš je fotograf a kameraman. Venuje sa predovšetkým portrétnej fotografii a reklame, takže spolupracuje s časopismi, reklamnými agentúrami a s ďalšími klientmi. Baví ho fotiť aj bežný život v meste, reportáže, dokumentárne cykly, fotí veľa aj na cestách. Jeho najdlhší projekt je séria portrétov známych i celkom neznámych ľudí na balkóne svojho bytu. Pracuje na ňom viac ako desať rokov a za tú dobu takto nafotil tisíce ľudí. Vyštudoval Katedru fotografie na pražskej FAMU. V súčasnosti učí novú generáciu fotografov ako vedúci odboru fotografie na Akadémii Michael a na Vysokej škole kreatívnej komunikácie.

Celý profil lektora

Ondřej Krátký

Ondřej Krátký

Podnikateľ a spoluzakladateľ Liftago

Ondřej najskôr nevedel, čo má študovať a aká práca ho bude baviť, preto sa ako čerstvý absolvent VŠE v Prahe v prvých marketingových a obchodných rolách pre veľké medzinárodné firmy ešte hľadal. Nakoniec našiel svoje šťastie a naplnenie v start-upe Liftago, pre víziu ktorého sa nadchol a ktorý pomáhal zakladať. V Liftagu absolvoval niekoľko rolí a od roku 2017 ho riadi. Liftago smeruje k spoľahlivej a bezpečnej službe pre zákazníkov taxi a kuriérnych služieb. Firma pod jeho vedením výrazne inovuje na poli udržateľnej mestskej mobility s cieľom naučiť mestá časť svojej prepravnej kapacity medzi firmami zdieľať a zredukovať tak počet prepravných prostriedkov na minimum. Okrem podnikania a rozvoja svojho tímu sa Ondřej venuje vzdelávaniu a v rámci vzdelávacieho programu MÔŽEŠ PODNIKAŤ chodí inšpirovať

Celý profil lektora

Josef Mareš

Josef Mareš

Bývalý kriminálny vyšetrovateľ

Bývalý vedúci oddelenia vrážd krajského riaditeľstva Polície Českej republiky v Prahe. V Polícii Českej republiky začínal v roku 1990 ako vyšetrovateľ na Obvodnom úrade vyšetrovania v Prahe 4. Na oddelení vrážd pôsobil od roku 1993 do roku 2019. V rokoch 2001 až 2006 bol vedúcim I. oddelenia pražskej mordparty. Jeho najznámejšie prípady, na vyšetrovaní ktorých sa podieľal, bola kauza orlických vrážd, vražda Ludviky Jonákovej, manželky kontroverzného podnikateľa Ivana Jonáka, vraždy spojené s nelegálnym obchodom s ľahkými vykurovacími olejmi. Je spoluautorom scenárov televíznych seriálov Prípady 1. oddelenia, Deväťdesiatky a Docent. V roku 2022 vydal svoju prvú knihu Josef Mareš: Moje prípady z 1. oddelenia. V roku 2020 začal pracovať na Úrade pre dokumentáciu a vyšetrovanie zločinov komunizmu.

Celý profil lektora

Eliška Vyhnánková

Eliška Vyhnánková

konzultantka v odbore sociálnych médií

Eliška je jedna z najskúsenejších marketingových lektoriek v Česku. Viac než 12 rokov učí firmy, ako používať sociálne siete. Jej hlavným cieľom je naučiť čo najviac ľudí pracovať s týmito službami, nebáť sa ich a využiť ich na lepšie výsledky. Má za sebou viac ako 800 firemných či verejných seminárov a workshopov pre viac než 11 000 poslucháčov. Mala to potešenie pracovať pre spoločnosti RENOMIA, Prague.eu, CzechTourism, Človek v tiesni, Johnson & Johnson, Unipetrol, Česká sporiteľňa, O2 Czech Republic, ČVUT, Rossmann, innogy, Charita Česká republika, ČSOB a ďalšiedesiatky skvelých klientov. Spoločne s Michelle Losekoot v roku 2019 vydala knižný bestseller Ako na siete, ktorého sa predalo už viac ako 35 tisíc exemplárov. Pravidelne spolu organizujú školenie Ako na siete, ktoré je dostupné aj v digitálnej verzii. Zároveň Eliška natáča rovnomenný podcast, kam si pozýva zaujímavých hostí z praxe. Založila tiež semestrálny projekt Social Media Akadémia. Pôsobí v porotách marketingových súťaží, moderuje a prednáša na odborných konferenciách. Okrem iných cien získali s Michelle v roku 2020 ocenenie Osobnosti digitálneho marketingu WebTop100.

Celý profil lektora

Peter Strcula

Peter Strcula

Sales & Business Trainer

Peter Strcula je majiteľom 2 vzdelávacích firiem. Je 22 rokov v predaji a TOP manažmente. Školí už 11 rokov, v 13-tich krajinách, preškolil viac než 20.000 ľudí a firmám zarobil viac, ako 200.000.000 Eur. Zameriava sa na zvyšovanie tržieb a výsledkov. Najčastejšie školí predaj, vyjednávanie, leadership, komunikáciu a rétoriku. Všetko v kontexte zvýšenia tržieb a KPI. Taktiež zlepšuje predajné procesy a robí inšpiratívne prednášky na firemných akciách. Všetky školenia a prednášky robí na mieru.

Celý profil lektora

Marek Dvořák

Marek Dvořák

lekár záchrannej služby

Marek po absolvovaní 2. lekárskej fakulty Univerzity Karlovej nastúpil na Internú kliniku Pardubickej krajskej nemocnice. Nasledovali atestácie zo všeobecného praktického lekárstva a urgentnej medicíny, doktorát z verejného zdravotníctva a manažérske štúdium manažmentu v zdravotníctve. V súčasnej dobe pracuje ako lekár zdravotníckej záchrannej služby, leteckej záchranky a ako lekár oddelenia urgentného príjmu dospelých Fakultnej nemocnice v Motole. Venuje sa popularizácii urgentnej medicíny hlavne na sociálnych sieťach. 

Celý profil lektora

Tamara Ksandrová

Tamara Ksandrová

náborárka

Tamara je, ako o sebe rada hovorí, čistokrvný  IT recruiter so 17ročnou praxou. Skúsila si agentúru, interné HR a dnes je na voľnej nohe. V roku 2022 sa stala Recruiterom roka, bola hosťom niekoľkých podcastov a prednášala na Evolve Summite v Brne. Vyzná sa hlavne v nábore, ale blízko má tiež k employer brandingu. V nábore je pre každú špatnosť a rada využíva moderné technológie. Srdcom Ostraváčka, dušou mama s deťmi na horách. V DNA má Star Wars a Witchera 🙂.

Celý profil lektora

Vlaďka Bartáková

Vlaďka Bartáková

psychologička a psychoterapeutka

Vlaďka je psychologička, psychoterapeutka, krízová interventka, lektorka, influencerka, špecialistka na rodičovstvo a na traumy.  Pomáha rodičom a ľuďom vo firmách VYCHOVÁVAŤ A NEZBLÁZNIŤ SA. Je autorkou rovnomenného rodičovského rozvojového programu. Vedie kurzy pre verejnosť, školí inštitúcie, školy, firmy aj neziskovky. Prednáša na konferenciách. Rozvíja rodičovskú komunitu na sociálnych sieťach. Je autorkou rodičovského podcastu “Počítam do troch!”. Pomáhala s podporou rodičovských kompetencií alebo zabezpečovala individuálne rodičovské konzultácie vo firmách ako je Google, PRE, Tchibo alebo Ernst & Young.

Celý profil lektora

Tereza Náplavová

Tereza Náplavová

špecialista v ergonómii

Tereza je pohybový terapeut a špecialista v ergonómii. Počas štúdia sa zoznámila s rôznymi rehabilitačnými metódami. Neskôr sa o kompenzačné cvičenia a rehabilitácie začala viac zaujímať nielen ako klient, ale hlavne ako terapeut. Prešla mnohými rehabilitačnými a fyzioterapeutickými školami a kurzmi. Najskôr pohybovo napravovala svoje kolegyne baletky, neskôr profesionálnych športovcov a nakoniec ju cesta doviedla k najohrozenejšej skupine, a to sú kancelárski pracovníci, ženy po pôrode a hobby športovci. 

Celý profil lektora

Luke Ponsford

Luke Ponsford

English teacher and language consultant

Luke is a CELTA-qualified teacher who has been teaching general and business English in the Czech Republic to students of all levels both face-to-face and online since 2009.

Before  becoming an English teacher, Luke studied German and Russian (BA Hons) and Central and East Europe Literature and Culture (MA) at the University of London. He also spent over ten years working in small, medium and large businesses in the UK, often with colleagues who were non-native English speakers.

All of which means he knows which areas can be problematic for learners of English, and is ideally positioned to offer guidance, advice and solutions.

 

Celý profil lektora

Vladimír Beneš

Vladimír Beneš

neurochirurg

Vladimír Beneš je český lekár, špecializáciou neurochirurg, v rokoch 1997–2020 prednosta Neurochirurgickej (neskôr Neurochirurgickej a neuroonkologickej) kliniky Ústrednej vojenskej nemocnice v Prahe a 1. LF UK. Pôsobí tiež vo funkcii predsedu Českej neurochirurgickej spoločnosti a v rokoch 2011–2015 bol prezidentom Európskej asociácie neurochirurgických spoločností. Od roku 1998 zároveň vedie subkatedru neurochirurgie na Inštitúte postgraduálneho vzdelávania v zdravotníctve (IPVZ). Jeho otec, profesor Vladimír Beneš, DrSc., bol tiež neurochirurg, rovnako ako ním je jeho syn, docent Vladimír Beneš. V roku 2023 bol pri príležitosti štátneho sviatku 28. októbra vyznamenaný medailou Za zásluhy 1. stupňa v oblasti vedy.

Celý profil lektora

Jak na sítě

Jak na sítě

Autorská dvojica Eliška Vyhnánková a Michelle Losekoot

Autorská dvojica Eliška Vyhnánková a Michelle Losekoot spolu pod značkou Jak na sítě tvoria už od roku 2016. Preškolili viac ako20 tisíc účastníkov z malých i veľkých firiem, nadnárodných korporácií, z neziskového sektora aj zo štátnych inštitúcií. Sú autorkami najpredávanejšej českej knihy o marketingu na sociálnych sieťach Jak na sítě a držiteľkami niekoľkých ocenení, vrátane Osobnosťdigitálneho marketingu roku 2020. Píšu newsletter Síťoviny. www.jaknasite.cz 

Celý profil lektora

Petr Kohoutek

Petr Kohoutek

Lektor kancelárskych aplikácií

Petr sa špecializuje na poradenstvo a vzdelávanie v oblasti kancelárskych aplikácií Microsoft 365 a je konateľom vo firme ITLEKTOR, s.r.o. Ako lektor na voľnej nohe pôsobí už od roku 2007 a dlhodobospolupracuje s prednými českými vzdelávacími spoločnosťami. Jeho hlavné prednosti sú ľudský prístup a schopnosť predvádzať preberanú látku veľmi prakticky a v súvislostiach, zrozumiteľne i pre menej skúsenýchpoužívateľov. Príležitostne sa venuje tiež programovaniu, tvorí vlastné e-learningové kurzy na portáliUmimExcel.cz a videonávody na YouTube kanáli ITLEKTOR, kde nájdete mnoho inšpiratívnych videí o Excelia ďalších Microsoft aplikáciách. Mimo pracovnej sféry ho baví turistika, klasická hudba, práca na záhrade a chov sliepok. Viac informácií nájdete na itlektor.cz.

Celý profil lektora

Janka Chudlíková

Janka Chudlíková

Lektorka osobného rozvoja

Janka školí, prednáša, koučuje a inšpiruje druhých. Osobnému rozvoju sa venuje už viac ako tridsať rokov. Vzdeláva v českých aj zahraničných firmách. Svoje služby ponúka aj širokej verejnosti. Aktívne sa zaujíma o neurovedu, psychológiu a filozofiu. Podnikateľom a firmám pomáha dosiahnuť ambiciózne biznisové ciele. Firmám radí, ako zvýšiťmotiváciu a efektivitu jednotlivcov a tímov. Medzi jej klientov patria aj veľkí hráči na trhu ako sú Deloitte, Ernst & Young, ČEZ, Vodafone, Red Bull, Komerční banka, Česká spořitelna, Schenker, Makro a ďalší. Zaoberá sa neurovedou, filozofiou a psychológiou. Desať rokov prednášala na Vysokej škole ekonomickej v Prahe. Skúsenosti zbierala v nadnárodných korporáciách. Potom, čo v rámci marketingu uvádzala na trh silné značky amerického koncernu Procter & Gamble, sa rozhodla profesijne posunúť k vzdelávaniu a rozvoju ľudí. Tomuto odboru sa venovala v telekomunikačnejspoločnosti O2, v spoločnosti Zentiva viedla ako personálna riaditeľka ľudské zdroje. Zodpovedala za strategické projekty a zaviedla moderné procesy riadenia ľudí. Túto dobre rozbehnutú kariéru nakoniec z vlastného rozhodnutiaukončila. Rozhodla sa postaviť sa na vlastné nohy a začala podnikať vo vzdelávaní a rozvoji. Je aktívnou na sociálnych sieťach a v on-line vzdelávaní. Na Jankinom YT profile nájdete sebarozvojové videá. Tiež tu vydávala svoj video podcast DOLU|NAHORU, ktorý si môžete vypočuť na Spotify a iTunes. Jej hosťami boli významné osobnosti zo sveta podnikania, vedy, kultúry, umenia a športu.

Celý profil lektora

Barbora Brabcová

Barbora Brabcová

expertka a konzultantka na AI vo firemných procesoch

Barbora je jednou z popredných odborníčok na optimalizáciu firemných procesov pomocou umelej inteligencie. Už viac ako dvadsať rokov sa zaoberá optimalizáciou procesov, venuje sa zefektívneniu práce vďaka práci s digitalizačnými a automatizačnými nástrojmi. Má za sebou úspešné projekty v oblasti nákupu a logistiky a je známa svojou schopnosťoupreviesť teoretické znalosti do praxe. Barbora ponúka školenia na mieru, ktoré pomáhajú tímom rozumieť a využívaťumelú inteligenciu vo svojich každodenných pracovných procesoch. Jej cieľom je demystifikovať AI a naučiť sa jusprávne využívať aj u bežných zamestnancov. Jej prístup ku školeniam je praktický a zameraný na konkrétne potreby a výzvy, s ktorými sa firmy stretávajú. Vo svojej práci dáva dôraz na strategické poradenstvo, vyvinula nástroj Lernfix, ktorý pomáha tímom učiť sa z minulých chýb a zvyšovať efektivitu projektov. So vzdelaním v odbore medzinárodné vzťahy a bohatou praxou vo vedúcich pozíciách v oblasti nákupu pre nadnárodné spoločnosti prináša Barbora jedinečný pohľad na využitie AI v medzinárodnom obchodnom prostredí. Ako uznávaná odborníčka prednáša na konferenciách, na Západočeskej univerzite v Plzni a je aktívnou v profesijných kruhoch, kde zdieľa svoje hlboké znalosti a skúsenosti v oblasti AI a podnikania. https://www.barborabrabcova.cz

Celý profil lektora

Lea Kolkopová

Lea Kolkopová

Lektorka taliančiny

Lea sa už viac ako 20 rokov norí do tajov talianskej kultúry, gramatiky a literatúry. S jej temperamentom nikoho neprekvapí, že učí práve taliansky jazyk. Vyštudovala odbor Filológia - taliansky jazyk, ktorý ju neskutočne bavil a od tej doby učí taliančinu “ľudským” spôsobom, a to takým, aby sa ľudia zo štúdia radovali, vedeli si objednať kávu, niečo málo povedať a hlavne sa nestresovať z toho, že urobia chybu. Miluje umenie, dobré jedlo a jógu. Viac na YouTube kanále ItalianoConLea alebo www.italianoconlea.cz.

Celý profil lektora

Martin Kavka

Martin Kavka

hasič, vyšetrovateľ požiarov a tlačový hovorca

Martin je hasič, vyšetrovateľ požiarov a tlačový hovorca. U pražských hasičov slúži viac ako 30 rokov. Počas svojej kariéry vyšetroval aj niekoľko významných požiarov, napríklad požiar ľavého krídla Priemyselného paláca alebo požiar strechy ČNB. V roku 2018 sa stal vedúcim oddelenia zisťovania príčin požiarov a zároveň tlačovým hovorcom. V rovnakom roku zvíťazil v ankete hovorca roka. Stal sa tiež tvárou najväčšieho požiaru v histórii Česka, požiarov v Českom Švajčiarsku, kde pôsobil ako tlačový hovorca. Martin Kavka je tiež zakladateľ najznámejšieho hasičského webu pozary.cz.

Celý profil lektora