Excel - praktické cvičenia

Kurzom sprevádza Pavel Lasák Česky

Cena: 31,00 € s DPH

Počet lekcií:
18
Celková dĺžka videí:
2:33 hod
Kúpiť kurz
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup

Čo sa v kurze naučíte

Praktické cvičenia, v ktorých sa naučíte to najdôležitejšie z Excelu priamo na konkrétnych problémoch. Správne riešenia nájdete vo videu a priložených materiáloch.

V kurze si osvojíte

V tomto kurze si precvičíte najčastejšie a najužitočnejšie funkcie Excelu na praktických príkladoch. Na začiatku dostanete zadanie a východiskové údaje. Cieľom je dopracovať sa k zodpovedajúcemu riešeniu. V prípade, že si nebudete istí ako pokračovať, prevedie vás Pavel Lasák celým postupom na videu. K tomu si môžete stiahnuť aj excelovský súbor, v ktorom je riešenie spracované krok za krokom, takže ho môžete preskúmať aj priamo v Exceli.

Kurz je určený všetkým, ktorí:    

 • majú všeobecné znalosti Excelu, ale, bohužiaľ, nemajú pocit, že ho skutočne ovládajú,  
 • chcú používať Excel efektívnejšie,  
 • chcú objavit funkcie a postupy, ktoré im výrazne uľahčia prácu a ušetria čas.

V kurze si precvičíte:    

 • Vzorce a odkazovanie  
 • Podmienené formátovanie  
 • Prácu s dátumami a formáty čísiel  
 • Kontingenčné tabuľky  
 • Vyhľadávanie  
 • Čistenie údajov  
 • Prevod surových údajov do vhodnejšej podoby  
 • Spôsoby, ako výsledky prezentovať - grafy, tlač atď.  
 • Rad ďalších funkcií

Osnova kurzu

Pavel Lasák

Pavel Lasák

Expert na Microsoft Excel

Pavel Lasák pred 18 rokmi založil obsahový web www.JakNaExcel.cz, ktorý učí, ako efektívne využívať čítať viacExcel na tvorbu, spracovanie a editáciu dát. Mesačne jeho web zaznamenáva 100.000 návštev. Firmám pomáha s efektívnym spracovaním dát, tvorbou šablón a programovaním vo VBA. Ďalej externe lektoruje pre MUNI a Czechitas. Je jediným držiteľom prestížneho ocenenia MVP (Most Valued Professional) od Microsoftu v Česku.

Všetky kurzy lektora Pavel Lasák

Hodnotenie kurzu

87 %

111 hodnotenie
71x
22x
11x
1x
6x

Hugo K.

Opravdu kurz, kde se lze něco naučit

Reakcia lektora:

“Děkuji, to bylo cílem, ukázat jak využít funkce na praktickým příkladech.“


Petra S.

Některé podklady k jednotlivým lekcím nebyly úplně shodné jako na videu. A např. u vkládání CSV dat mi excel nenabízel stejné možnosti jako na videu, ale to je nejspíš verzí excelu.


Diana K.

Velice poučný.

Ako kurz prebieha?

Nejde o nič zložité. Čaká vás niekoľko krátkych videí, ktoré môžu byť doplnené pracovnými zošitmi, kvízmi alebo inými materiálmi k štúdiu. Na videá sa môžete pozerať kedykoľvek. Stačí len byť pripojení na internet.

Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.
Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80 %. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.
Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.
Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.
Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 10 dní od zakúpenia kurzu.