Excel - praktické cvičenia

Kurzom sprevádza  Pavel Lasák

Praktické cvičenia, v ktorých sa naučíte to najdôležitejšie z Excelu priamo na konkrétnych problémoch. Správne riešenia nájdete vo videu a priložených materiáloch. Celý popisok

36,00 € s DPH

Celková dĺžka

2:33 hod

Počet lekcií

18

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

V tomto kurze si precvičíte najčastejšie a najužitočnejšie funkcie Excelu na praktických príkladoch. Na začiatku dostanete zadanie a východiskové údaje. Cieľom je dopracovať sa k zodpovedajúcemu riešeniu. V prípade, že si nebudete istí ako pokračovať, prevedie vás Pavel Lasák celým postupom na videu. K tomu si môžete stiahnuť aj excelovský súbor, v ktorom je riešenie spracované krok za krokom, takže ho môžete preskúmať aj priamo v Exceli.

Kurz je určený všetkým, ktorí:    

 • majú všeobecné znalosti Excelu, ale, bohužiaľ, nemajú pocit, že ho skutočne ovládajú,  
 • chcú používať Excel efektívnejšie,  
 • chcú objavit funkcie a postupy, ktoré im výrazne uľahčia prácu a ušetria čas.

V kurze si precvičíte:    

 • Vzorce a odkazovanie  
 • Podmienené formátovanie  
 • Prácu s dátumami a formáty čísiel  
 • Kontingenčné tabuľky  
 • Vyhľadávanie  
 • Čistenie údajov  
 • Prevod surových údajov do vhodnejšej podoby  
 • Spôsoby, ako výsledky prezentovať - grafy, tlač atď.  
 • Rad ďalších funkcií
Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Lektori kurzu
Pavel Lasák

Expert na Microsoft Excel

Pavel Lasák pred 18 rokmi založil obsahový web www.JakNaExcel.cz, ktorý učí, ako efektívne využívať Excel na tvorbu, spracovanie a editáciu dát. Mesačne jeho web zaznamenáva 100.000 návštev. Firmám pomáha s efektívnym spracovaním dát, tvorbou šablón a programovaním vo VBA. Ďalej externe lektoruje pre MUNI a Czechitas. Je jediným držiteľom prestížneho ocenenia MVP (Most Valued Professional) od Microsoftu v Česku.

Hodnotenie kurzu

88 %

122 hodnotenie
78x
25x
12x
1x
6x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Markéta H.

Kurz byl náročný, ale velmi přínosný. Nejspíš je ale chyba v závěrečném testu v otázce č. 2 "Kolik záznamů na listu „01“ odpovídá požadavkům: Datum „2.6.2017“, Cena větší než 10,- Kč, Jméno „Fantomas“ a Produkt „Kniha“ ? správná odpověď by měla být podle mě 0, ale v možnostech není.


Hugo K.

Opravdu kurz, kde se lze něco naučit

Reakcia lektora:

“Děkuji, to bylo cílem, ukázat jak využít funkce na praktickým příkladech.“


Petra S.

Některé podklady k jednotlivým lekcím nebyly úplně shodné jako na videu. A např. u vkládání CSV dat mi excel nenabízel stejné možnosti jako na videu, ale to je nejspíš verzí excelu.

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80%. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 14 dní od zakúpenia kurzu.