OneDrive pre firmy 1: Pracujte so súbormi kdekoľvek

Kurzom sprevádza  Tereza Hoření a CloudForce

Pracujte so súbormi efektívne a pristupujte k nim kdekoľvek, kde je pripojenie na internet. Spoznajte cloudové úložisko OneDrive pre firmy a možnosti na prácu s ním priamo vo webovom prehliadači! Celý popisok

36,00 € s DPH

Celková dĺžka

1:00 hod

Počet lekcií

17

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Neustále so sebou nosíte súbory na flashkách alebo si ich posielate e-mailom? Máte ich dostupné iba na jednom počítači a často s nimi potrebujete pracovať mimo neho? Zálohujete len občas a už ste niekedy prišli o dôležitý súbor?

Potom vyskúšajte cloudové úložisko OneDrive pre firmy, ktoré značne zefektívni vašu prácu! Poskytne vám veľa bezpečného priestoru pre všetky vaše pracovné súbory, ktoré potom budete mať dostupné odkiaľkoľvek. Všetky ich automaticky zálohuje a vy sa o svoje súbory už nebudete musieť báť.

Tento kurz tvorí prvý zo série kurzov venujúcich sa cloudovému úložisku OneDrive pre firmy. Tvorí základný kameň pre všetky nadväzujúce kurzy. Dozviete sa v ňom najdôležitejšie informácie o tomto úložisku a všetko o práci s ním vo webovom rozhraní – od základnej teórie a informácií o ďalších úložiskách od Microsoftu cez orientáciu v tomto úložisku a nahrávaní súborov a priečinkov doň až po zaujímavé funkcie pre prácu so súbormi, ako je napríklad história verzií, efektívne vyhľadávanie alebo obnova OneDrive.

Lektorka kurzu sa učením Office 365, kam patrí aj OneDrive pre firmy, živí. Sama toto cloudové úložisko aktívne používa už mnoho rokov. Vzhľadom k tomu, že ide o veľmi populárnu aplikáciu, odškolila o ňom v minulých rokoch mnoho školení, a to ako praktických školení naživo, tak online školení a webinárov. Vďaka tomu vám teraz môže ponúknuť to najlepšie zo všetkých školení v spojení s mnohými užitočnými tipmi z praxe.

V kurze sa naučíte:    

  • čo je to OneDrive pre firmy a prečo naň ukladať súbory  
  • ako s týmto úložiskom súvisia knižnice na SharePointe alebo napríklad osobný OneDrive  
  • ako sa v tomto úložisku orientovať a ako používať základné funkcie na prácu so súbormi  
  • ako na OneDrive nahrávať jednotlivé dokumenty aj celé priečinky a ako všetko potom upravovať  
  • čo je to história verzií alebo napríklad Office Online a ako ich používať  
  • ako v OneDrive vyhľadávať  
  • aké nastavenia sú k dispozícii v OneDrive pre firmy.

Komu je kurz určený:    

  • pre začiatočníkov aj mierne pokročilých  
  • začiatočníci ocenia predstavenie aplikácie OneDrive pre firmy krok za krokom  
  • pokročilejší užívatelia zase ocenia mnoho trikov a tipov pre prax a ukážku menej známych funkcií.
Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Lektori kurzu
Tereza Hoření

Microsoft 365 Trainer

Tereza je školiteľkou, ktorá v spoločnosti CloudForce, s.r.o., bravúrne zvláda pozíciu Microsoft 365 Trainer. Je trpezlivá a preškolila už stovky nadšencov a záujemcov o oblasť Microsoft 365. Tereza je súčasťou tímu, ktorý sa o svojich zákazníkov v oblasti Microsoft 365 stará od A až po Z. Jej kolegovia sú jej tou správnou oporou v technickej podpore aj v neustálom štúdiu a sledovaním noviniek z Microsoft 365. Je tak schopná svojim poslucháčom odovzdať tie najnovšie informácie a najlepšie riešenia z tejto oblasti.


CloudForce

Špecialisti na Microsoft 365

Spoločnosť CloudForce, s.r.o., je certifikovaným partnerom spoločnosti Microsoft ČR a má výhradné právo poskytovať predpredajné poradenstvo, implementačnú/reimplementačnú podporu s nastavením služieb a následnou technickou podporou nastavených služieb. Viac na www.cloudforce.cz.

Hodnotenie kurzu

86 %

176 hodnotenie
105x
40x
17x
5x
9x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Jaroslav M.

Tak napůl. Informace pro používání srozumitelné. Hlasový projev lektorky snesitelný. Jen aktuálnost školení, je možná pro nějakou starší verzi OneDrive pro firmy, dost často jsem musel dohledávat, jak se ke kterým funkcionalitám dostat. To, co bylo prezentováno a to, co mám k dispozici, se dost liší.

Reakcia lektora:

“Děkuji Vám za recenzi. Jsem si vědoma toho, že OneDrive od natočení tohoto kurzu prošel mnoha aktualizacemi. Microsoft aktualizuje své programy tak rychle, že nejsme vždy schopni stejně rychle aktualizovat kurzy o nich. Každopádně aktuálně jednáme se Seduem právě o přetočení těch kurzů, kde proběhlo aktualizací nejvíce. Přeji krásný den, Tereza Hoření“


Jozef C.

Zaujímavý a pohodový výklad


Bc. I. J. F.

Na radu Evy Kotasové píšu dotaz přímo do hodnocení:
Absolvoval jsem Váš kurz OneDrive pro firmy 1 jsem s ním spokojen a mám dva dotazy:
1. V místním nastavení nemohu najít češtinu – co mám dělat?
2. Jsme malá společnost s třemi zaměstnanci. Každý má svůj OneDrive a přihlašujeme se dle potřeby navzájem.
Na dolní liště se tedy zobrazuje:
(zde mi nejde vložit obrázek)
Na poslední ikoně je trvale – již několik týdnů - znak synchronizace.
Situace se nemění a nevím, jak ji odstranit. Také vždy trvá několik minut po zavření souboru, než je aktuální znění na OneDrive.
Prosím o radu a předem za ní děkuji.
Pokud bude potřeba sdělím i můj mobil.

Reakcia lektora:

“Děkuji za milou recenzi i za dotaz. Abych Vám mohla lépe poradit, poprosila bych Vás o více informací a ideálně i o printscreen obrazovky, která Vás trápí. Zašlete prosím vše na info@cloudforce.cz a já nebo moji kolegové Vám rádi pomůžeme. Jinak co se jazyka týče, čeština by tam měla být abecedně, já ji vidím pod Bulharštinou. Zkuste případně ještě změnit jazykové nastavení Jazyk a časové pásmo přímo pod ikonkou ozubeného kolečka Nastavení. Co se doby synchronizace na OneDrive týče, může na to mít vliv rychlost a stabilita internetového připojení. Přeji krásný den, Tereza Hoření“

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80%. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 14 dní od zakúpenia kurzu.