Písanie e-mailov ľahšie a rýchlejšie

Kurzom sprevádza  Jan Táborský

Myšlienky by boli, ale písanie e-mailu zadrháva? Ponúkame vám sadu rád a odporúčaní, aby to išlo ľahšie – a s lepšími výsledkami!

12,00 € s DPH

Celková dĺžka

21 min

Počet lekcií

10

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Viete, čo chcete povedať, ale nedarí sa vám to vteliť do e-mailu dosť jasne, presvedčivo a stručne? Tušíte, že dobre napísaný e-mail za vás môže odviesť kus práce, ale napriek tomu dlhému trápeniu si nie ste istí, či na to idete dobre? Zvážte, či by vám nepomohol niektorý z osvedčených a rokmi preverených tipov.

Tento mikrokurz je určený všetkým, ktorí sa chcú v efektivite písania e-mailov (a samozrejme aj klasických listov) posunúť o kus ďalej, najmä:  

 • vedúcim, manažérom, šéfom,  
 • asistentom, administratívnym pracovníkom,  
 • referentom, predajcom  
 • a všetkým ostatným, pre ktorých je písanie e-mailov denným chlebom.

Počas kurzu si osvojíte užitočné postupy pri písaní, uvedomíte si, čo sa vám samotným už osvedčuje a dostanete chuť sa ďalej zdokonaľovať. Zameriame sa na to:    

 • čomu venovať pozornosť ešte pred vlastným písaním,  
 • ako začínať e-mail (oslovenie a prvé vety),  
 • ako a prečo efektívne využívať osnovu,  
 • ktoré frázy a obraty nám môžu pomôcť,  
 • čo čakať a nečakať od písania v tíme,  
 • ako na následné opravy a čo od seba ani nechcieť, 
 • formálne požiadavky na e-mail a minimum e-mailovej etikety. 
Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Lektori kurzu
Jan Táborský

Špecialista na český jazyk

Jan Táborský je jazykový korektor a lektor češtiny pre Čechov. Skúsenosti získal pri výuke na Filozofickej fakulte UK, na niekoľkých redakčných miestach a pri vedení veľkého množstva kurzov českého pravopisu, štylistiky a úpravy dokumentov pre najrôznejšie inštitúcie (v komerčnej aj neziskovej sfére). Založil agentúru Syntagma a je autorom knihy Jazykové jednohubky (Zoner Press, 2014).

Hodnotenie kurzu

89 %

352 hodnotenie
229x
78x
33x
7x
5x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Jana M.

Lekce byly rychlé, srozumitelné.
Jan je lehce poslouchatelný.
Děkuji Jana


Kateřina A.

stručné a výstižné poznatky


Jitka H.

Rychlý kurz, který pomůže zlepšit naši e-mailovou komunikaci. Oslovení, rozloučení, užitečné fráze, diakritika,...

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80%. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 14 dní od zakúpenia kurzu.