Písanie e-mailov ľahšie a rýchlejšie

Kurzom sprevádza Jan Táborský Česky

Čo sa v kurze naučíte

Myšlienky by boli, ale písanie e-mailu zadrháva? Ponúkame vám sadu rád a odporúčaní, aby to išlo ľahšie – a s lepšími výsledkami!

V kurze si osvojíte

Viete, čo chcete povedať, ale nedarí sa vám to vteliť do e-mailu dosť jasne, presvedčivo a stručne? Tušíte, že dobre napísaný e-mail za vás môže odviesť kus práce, ale napriek tomu dlhému trápeniu si nie ste istí, či na to idete dobre? Zvážte, či by vám nepomohol niektorý z osvedčených a rokmi preverených tipov.

Tento mikrokurz je určený všetkým, ktorí sa chcú v efektivite písania e-mailov (a samozrejme aj klasických listov) posunúť o kus ďalej, najmä:  

 • vedúcim, manažérom, šéfom,  
 • asistentom, administratívnym pracovníkom,  
 • referentom, predajcom  
 • a všetkým ostatným, pre ktorých je písanie e-mailov denným chlebom.

Počas kurzu si osvojíte užitočné postupy pri písaní, uvedomíte si, čo sa vám samotným už osvedčuje a dostanete chuť sa ďalej zdokonaľovať. Zameriame sa na to:    

 • čomu venovať pozornosť ešte pred vlastným písaním,  
 • ako začínať e-mail (oslovenie a prvé vety),  
 • ako a prečo efektívne využívať osnovu,  
 • ktoré frázy a obraty nám môžu pomôcť,  
 • čo čakať a nečakať od písania v tíme,  
 • ako na následné opravy a čo od seba ani nechcieť, 
 • formálne požiadavky na e-mail a minimum e-mailovej etikety. 

Osnova kurzu

Jan Táborský

Jan Táborský

Špecialista na český jazyk

Jan Táborský je jazykový korektor a lektor češtiny pre Čechov. Skúsenosti získal pri výuke na Filozofickej fakulte UK, na niekoľkých čítať viacredakčných miestach a pri vedení veľkého množstva kurzov českého pravopisu, štylistiky a úpravy dokumentov pre najrôznejšie inštitúcie (v komerčnej aj neziskovej sfére). Založil agentúru Syntagma a je autorom knihy Jazykové jednohubky (Zoner Press, 2014).

Všetky kurzy lektora Jan Táborský

Hodnotenie kurzu

89 %

314 hodnotenie
202x
72x
30x
6x
4x

Veronika S.

Líbilo se mi, že kurz nezabral zbytečně moc času, vše podstatné bylo řečeno.


Katarína Á.

Stručné, výstižné, dobre sa sledovalo


Andrea B.

******

Ako kurz prebieha?

Nejde o nič zložité. Čaká vás niekoľko krátkych videí, ktoré môžu byť doplnené pracovnými zošitmi, kvízmi alebo inými materiálmi k štúdiu. Na videá sa môžete pozerať kedykoľvek. Stačí len byť pripojení na internet.

Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.
Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80 %. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.
Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.
Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.
Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 10 dní od zakúpenia kurzu.

Cena: 11,00 € s DPH

Počet lekcií:
10
Celková dĺžka videí:
21 min
Kúpiť kurz
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup