Pracovné právo ČR pre manažérov II.

Kurzom sprevádza  Jakub Oliva

Vhodné na počúvanie

Neobmedzená náhrada škody a ušlého zisku. Možnosť výpovede bez napomínacích listov a oveľa viac legálnych možností, o ktorých zatiaľ neviete.

40,00 € s DPH

Celková dĺžka

58 min

Počet lekcií

11

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Ako už viete z predchádzajúceho kurzu Pracovné právo pre manažérov I, byť manažérom nie je jednoduché. Už tiež viete, že manažér zodpovedá nielen za svoje pochybenie, ale zodpovedá tiež za prešľapy a prúsery svojho tímu.

Každé manažérovo pochybenie sa tak môže vrátiť ako bumerang a skončiť až na súde o náhradu spôsobenej škody. Existuje však riešenie, ktorým je kvalitná (a hlavne praktická) znalosť zákonníka práce. Účelom kurzu nie je naučiť vás poznať doslovne každý paragraf. Zmyslom kurzu je naučiť manažérov so zákonníkom práce pracovať efektívne, čo vo výsledku šetrí peniaze nielen firmám, ale aj samotným manažérom. Ak manažér zle ukončí pracovný pomer člena svojho tímu, idú prípadné náklady prehraného súdneho sporu za ním a nebavíme sa rozhodne o pár tisícoch korún, ale o mnoho vyšších čiastkach.

Lektor Jakub na vrub tohto kurzu uvádza: „Je to taký sumár nepríjemných a zložitých situácií spolu s možnosťami ako ich riešiť, ale hlavne, ako im predchádzať.”

Kurz je určený pre:    

 • vedúcich zamestnancov na všetkých stupňoch riadenia  
 • konateľov, členov predstavenstva a iných vrcholových manažérov  
 • externých HR poradcov a iných podnikateľov, ktorí sa zaoberajú pracovnoprávnou problematikou  
 • HR špecialistov, personálnych riaditeľov a iných odborníkov.

V kurze sa naučíte:    

 • ako správne úkolovať podriadených kolegov  
 • na čo si dať pozor pri písaní napomínacích listov  
 • ako hodnotiť a postihovať slabé pracovné výkony  
 • viac o rôznych spôsoboch, ako rýchlo a lacno ukončiť pracovný pomer  
 • ako správne odvolať vedúceho zamestnanca  
 • čo je to nadbytočnosť a ako ju využiť na úsporu nákladov  
 • ako neurobiť chybu pri doručovaní kritických písomností, ako sú výpovede  
 • ako ochrániť investície do zamestnancov (kvalifikačné a konkurenčné doložky)  
 • ako funguje náhrada škody a ako nastaviť vhodne zrážky zo mzdy. 

Kurz je aktualizovaný k lednu 2022.

Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Lektori kurzu
Jakub Oliva

advokát - špecialista na pracovné právo

Jakub je právníkom, ktorý sa vo svojej praxi špecializuje výhradne na pracovné právo. V súčasnosti pôsobí ako advokát a vedúci pracovnoprávneho oddelenia jednej z najväčších advokátskych kancelárií v ČR - ARROWS. Jakub v rámci svojej praxe poskytuje právne služby jednotlivým pracovníkom aj veľkým korporáciám s tisíckami zamestnancov. Je členom Českej advokátskej komory, Asociácie pre rozvoj kolektívneho vyjednávania a pracovných vzťahov, Jednoty českých právnikov a je tiež spoluzakladateľom HR Klubu v Olomouci. V rámci svojej praxe pravidelne publikuje a venuje sa tiež odbornému školeniu vedúcich zamestnancov. Viac info o lektorovi: https://www.arws.cz/nas-tym/mgr-jakub-oliva.

Hodnotenie kurzu

92 %

407 hodnotenie
298x
80x
19x
5x
5x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Pavel K.

velice dobře, věcně a prakticky podáno


Viera M.

Poučné, stručné, zrozumiteľné.


Eliška N.

Srozumitelný, za velmi krátký čas hodně obsáhlý a jasný. TOP kurz.

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80%. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 14 dní od zakúpenia kurzu.