76 najčastejšie zamieňaných slov v angličtine

Kurzom sprevádza  Bronislav Sobotka

Poučte sa z chýb ostatných a získajte istotu pri používaní slov, ktoré sú v angličtine zamieňané najčastejšie.

zdarma

Celková dĺžka

44 min

Počet lekcií

30

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Spoločne sa pozrieme na zúbok mnohým z najčastejšie zamieňaných slov v angličtine, vysvetlíme si, aký je medzi nimi rozdiel, uvedieme si názorné príklady a všetko si to tiež pekne precvičíme.

Často sa totiž stáva, že ľudia tieto slová zamieňajú bez toho, aby tušili, že vlastne hovoria niečo iné, než by chceli. Každopádne, my si na ne poriadne posvietime. A potom už pre vás určite „confusing“, teda mätúce, nebudú :).

Konkrétne sa pozrieme na:

  • mnohé z najčastejšie zamieňané slová v angličtine,  
  • slová, pre ktoré má čeština jeden výraz, ale v angličtine je ich viac s rozdielnymi významami,  
  • slová, ktoré znejú rovnako ako české slová, ale význam je celkom iný,  
  • slová, ktoré sa rovnako čítajú, ale inak píšu,  
  • slová, ktoré sa rovnako píšu, ale inak čítajú,  
  • slová, v písaní ktorých sa často robia chyby.

Komu presne je kurz určený?

Všetkým z vás, ktorí akýmkoľvek spôsobom používate angličtinu a chcete si byť istí, že naozaj hovoríte to, čo si myslíte, že hovoríte. Svoje by si tu mali nájsť ako úplní začiatočníci, tak aj tí z vás, ktorí už na svojej ceste k báječnej angličtine ušli poriadny kus cesty.

Ak máte chuť urobiť si v často zamieňaných slovách v angličtine jasno, bude Broňovi cťou a radosťou stať sa vaším sprievodcom.

Ste pripravení? Tak poďme na to!

Súvisiace kurzy:    

  • Naučte sa konečne naozaj anglicky  
  • Všetko, čo ste kedy chceli vedieť o anglických časoch I 
Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Lektori kurzu
Bronislav Sobotka

Nadšený učiteľ angličtiny

Broňa je v Brne usadený učiteľ, milovník angličtiny a večný optimista, ktorý si často hovorí, že má asi tú najlepšiu prácu na svete. Pomáha totiž ľuďom nájsť cestu k angličtine, zbaviť ich strachu z rozprávania a radovať sa z vlastných úspechov a pokrokov. Broňa sa začal učiť anglicky sám v dvadsiatich a dotiahol to až k červenému diplomu, skúškam CPE a Celta, k učeniu angličtiny v Oxforde. Viac na  www.brona.cz

 

Hodnotenie kurzu

98 %

4 415 hodnotenie
4090x
279x
35x
7x
4x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Stanislav G.

skvelý


Martina B.

Broňa je top topov! Zbožňujem :)


Jaroslav B.

Kurz se mi velice líbil a opět skvěle podané.

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80%. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.