76 najčastejšie zamieňaných slov v angličtine

Kurzom sprevádza Bronislav Sobotka Česky

Cena: zdarma

Počet lekcií:
30
Celková dĺžka videí:
44 min
Spustiť kurz zdarma
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup

Čo sa v kurze naučíte

Poučte sa z chýb ostatných a získajte istotu pri používaní slov, ktoré sú v angličtine zamieňané najčastejšie.

V kurze si osvojíte

Spoločne sa pozrieme na zúbok mnohým z najčastejšie zamieňaných slov v angličtine, vysvetlíme si, aký je medzi nimi rozdiel, uvedieme si názorné príklady a všetko si to tiež pekne precvičíme.

Často sa totiž stáva, že ľudia tieto slová zamieňajú bez toho, aby tušili, že vlastne hovoria niečo iné, než by chceli. Každopádne, my si na ne poriadne posvietime. A potom už pre vás určite „confusing“, teda mätúce, nebudú :).

Konkrétne sa pozrieme na:

  • mnohé z najčastejšie zamieňané slová v angličtine,  
  • slová, pre ktoré má čeština jeden výraz, ale v angličtine je ich viac s rozdielnymi významami,  
  • slová, ktoré znejú rovnako ako české slová, ale význam je celkom iný,  
  • slová, ktoré sa rovnako čítajú, ale inak píšu,  
  • slová, ktoré sa rovnako píšu, ale inak čítajú,  
  • slová, v písaní ktorých sa často robia chyby.

Komu presne je kurz určený?

Všetkým z vás, ktorí akýmkoľvek spôsobom používate angličtinu a chcete si byť istí, že naozaj hovoríte to, čo si myslíte, že hovoríte. Svoje by si tu mali nájsť ako úplní začiatočníci, tak aj tí z vás, ktorí už na svojej ceste k báječnej angličtine ušli poriadny kus cesty.

Ak máte chuť urobiť si v často zamieňaných slovách v angličtine jasno, bude Broňovi cťou a radosťou stať sa vaším sprievodcom.

Ste pripravení? Tak poďme na to!

Súvisiace kurzy:    

  • Naučte sa konečne naozaj anglicky  
  • Všetko, čo ste kedy chceli vedieť o anglických časoch I 

Osnova kurzu

Všetky lekcie sú prístupné
MODUL 1: Najčastejšie zamieňané slová
MODUL 2: Záverečné zhrnutie a test

0:47


Celková dĺžka videí
44 min
Bronislav Sobotka

Bronislav Sobotka

Nadšený učiteľ angličtiny

Broňa je v Brne usadený učiteľ, milovník angličtiny a večný optimista, ktorý si často hovorí, že má asi tu najlepšiu prácu na svete. čítať viacPomáha totiž ľuďom nájsť si cestu k angličtine, zbaviť ich strachu z rozprávania a radovať sa z vlastných úspechov a pokrokov. Broňa sa začal učiť anglicky sám v dvadsiatke a dotiahol to až k červenému diplomu, skúškam CPE a Celta, k učeniu angličtiny v Oxforde.  Viac na www.brona.cz

Všetky kurzy lektora Bronislav Sobotka

Hodnotenie kurzu

98 %

3 788 hodnotenie
3516x
236x
27x
6x
3x

Hedvika F.

Absolutly great lesson!


Adam S.

Dobrý den, jsem rád, že jsem objevil kurz jako je tento a přiučil se něčemu novému. Díky tomuto kurzu už doufám nikdy nebudu mít problém s použitím těchto slov v praxi. Děkuji za příjemnou zkušenost

Reakcia lektora:

“Hello Adam! To já moc děkuji za milá slova - moc si toho vážím!“


Dorka S.

Naprosto skvělé! Velmi dynamický kurz u kterého se člověk opravdu nenudí. Vše precizně vysvětleno a hned i procvičeno na příkladech.

Reakcia lektora:

“Hello Dorka! Díky moc a moc! ☺️“

Ako kurz prebieha?

Nejde o nič zložité. Čaká vás niekoľko krátkych videí, ktoré môžu byť doplnené pracovnými zošitmi, kvízmi alebo inými materiálmi k štúdiu. Na videá sa môžete pozerať kedykoľvek. Stačí len byť pripojení na internet.

Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.
Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80 %. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.
Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.
Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.