Agilná (r)evolúcia: Ako ustáť agilnú transformáciu

Kurzom sprevádza  Josef Lhotský

Vhodné na počúvanie

Zabudnite na Scrum i Kanban! Jasné príklady z prírody a evolúcie vám prezradia najlepšie, o čo tu ide. Agilita vysvetlená úplne inak.

36,00 € s DPH

Celková dĺžka

43 min

Počet lekcií

26

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Firmy už si nemôžu dovoliť plytvať zdrojmi. Zvlášť nie tými najdôležitejšími zo všetkých – časom. A tak všetci veľkí hráči prechádzajú na agilné riadenie. Pravdepodobne tomu neutečiete ani vy. Agilná transformácia je vo svojej podstate náročný proces a väčšinu radových zamestnancov vystaví prinajmenšom na začiatku neistote, stresu, rozčarovaniu či úzkosti.

Cieľom tohto kurzu je pomôcť všetkým, ktorí chcú nájsť stratenú pôdu pod nohami, pochopiť, čo sa okolo nich deje a prečo, a nájsť si svoje miesto pod slnkom. Rovnako dobre však poslúži aj tým, ktorí sú v agile ako ryba vo vode a len sa naň chcú pozrieť z novej a originálnej perspektívy. Na jednoduchých príkladoch si ukážeme, čo dáva zmysel a kde v prírode to môžete vidieť na vlastné oči. Pozriete sa na svet aj na seba očami evolúcie a zistíte, že zlepšiť komunikáciu alebo byť efektívnejší nie je také ťažké, ako ste si vždy mysleli. Naučíte sa, ako prežiť a získať aj tam, kde všetci ostatní strácajú.

Kurz ale zďaleka nie je iba o agilných transformáciách. Naopak. Presah všetkých tém do osobného života je obrovský. Odnesiete si vedomie, že z evolučného hľadiska ste tí najúspešnejší z úspešných. Získate oslobodzujúci pocit, že všetko už tu niekedy bolo – a preto na všetko existuje riešenie. Dozviete sa mnoho vecí o sebe, svojej práci aj o svete, v ktorom žijete. Načerpáte inšpiráciu destilovanú z bezmála štyroch miliárd rokov skúseností. A v neposlednom rade si oddýchnete, zasmejete sa, vyčistíte si hlavu a pozriete sa na veci zo širšej perspektívy.

Tak poďme na to!

V kurze sa naučíte:    

  • Rozumieť tomu, prečo a ako sa svet okolo nás mení a že zákony evolúcie platia aj pre firmy. 
  • Vďaka príkladom z prírody pochopíte DNA agilného prístupu – aj to, že už ho dávno máte v sebe.  
  • Získate evolúciou preverené tipy, ako sa pri transformácii nenechať vyhodiť.  
  • Odhalíte tajomstvo evolúcie: ako aj negatívne veci obrátiť a využiť ich vo svoj prospech.

Kurz je určený pre:    

  • Všetkých, ktorých agile zaujíma alebo mu nemôžu utiecť, ale nevedia ako a kde začať...  
  • Všetkých, ktorí si myslia, že je to celé hlúposť. Ukážem vám, že celé rozhodne nie.  
  • Každého, kto verí, že príroda je pre nás nekonečným zdrojom inšpirácie.  
  • Každého, kto si chce svoj osud utvárať sám a zo všetkého si vziať to najlepšie.
Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Lektori kurzu
Josef Lhotský

Sprievodca svetom vývoja a evolúcie

Pepa je preborník v splietaní a rozplietaní príbehov, z nich najviac miluje ten najväčší: evolúciu. Vyštudoval teoretickú a evolučnú biológiu, zabrúsil aj do filozofie a dejín vedy. Jeho srdcovkou sú symbiotické vzťahy, spolupráca a vzdelávanie. O smrti rád píše a hovorí − podieľal sa na 11 knihách s evolučnou tematikou, vyučoval na PřF UK, FSS MU a FF UP, zúčastnil sa množstva lokálnych aj národných vzdelávacích projektov, bol členom redakčnej rady časopisu Vesmír a osem rokov hral ochotnícke divadlo. Od roku 2015 pracuje v bankovom sektore.

Hodnotenie kurzu

86 %

313 hodnotenie
188x
65x
35x
18x
7x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Eva F.

Otrasny kurz i test. Netestuje sa co vieme o agilite, ale polka testu je test z evolucie/prirodovedy/chemie. Kurz pozeram preto, ze chcem vediet o agalite. Keby som chcela vediet viac o prirode, tak si pustim BBC.


Václav N.

Zajímavé myšlenky, příjemný projev lektora


Karel K.

Zajímavé srovnání biologického vývoje života a fungování společnosti

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80%. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 14 dní od zakúpenia kurzu.