Akadémia KRITICKÉ MYSLENIE

Kurzom sprevádza Lukáš Hána a GrowJOB Česky

Čo sa v kurze naučíte

Ponorte sa do série kurzov kritického myslenia a naučte sa prichádzať komplikovaným problémom na kĺb, pracovať s informáciami a dôkazmi, rýchlo sa rozhodovať alebo napríklad vyvracať nezmysly.

V kurze si osvojíte

Potrebujete sa rýchlo a dobre rozhodovať? Nemáte čas hľadať všetky informácie? Chcete preniknúť pod rúško prvých dojmov a zistiť, ako sa veci majú v skutočnosti? Ak s tým chcete niečo urobiť, tak máte možnosť. Akadémia KRITICKÉ MYSLENIE je séria všetkých ôsmich online kurzov kritického myslenia pekne pohromade.

Kritické myslenie = schopnosť samostatne vyhodnocovať kvalitu informácií a rozumne sa na ich základe rozhodovať.

Osvojíte si nástroje pre kreatívne riešenie komplexných problémov, rozhodovanie a prácu s informáciami. Zistíte, akých chýb v úsudku sa najčastejšie dopúšťame, aby ste sa im mohli vyhnúť alebo s nimi pracovať. Po absolvovaní Akadémie budete vedieť, na čo si dávať pozor. Nenecháte sa oklamať inými ľuďmi, ale ani sami sebou. Vaše predstavy o svete budú viac zodpovedať skutočnosti a budete tak častejšie a jednoduchšie dosahovať svoje ciele, či už je to zarábať viac peňazí, žiť zdravší či spokojnejší život alebo čokoľvek iné. Vďaka Akadémii KRITICKÉ MYSLENIE budete rásť bez náhody.

Čo sa naučíte:    

  • Odhaľovať skutočné problémy a ich príčiny od tých zdanlivých.  
  • Rozhodovať sa rýchlo aj s minimom informácií.  
  • Vyhodnocovať, čo sú najsľubnejšie a najúčinnejšie riešenia.  
  • Pracovať s neistou budúcnosťou v rozhodovaní.  
  • Vytvárať podmienky, v ktorých sa budete vy alebo ostatní ľudia lepšie rozhodovať.  
  • Čítať mediálne zdelenia a overovať ich pravdivosť.  
  • Vyhodnocovať silu rôznych dôkazov a vyvodzovať na ich základe závery.  
  • Odhaľovať argumentačné fauly, byť presvedčivejší a vyvracať nezmysly.

Osnova kurzu

Lukáš Hána

Lukáš Hána

Konzultant a lektor kritického myslenia vo vzdelávacom Inštitúte GrowJOB

Na školeniach, prednáškach a konzultáciách učí ľudí aplikovať kritické myslenie pri práci s informáciami a rozhodovaní. čítať viacŠtudoval Diplomaciu na VŠE a Koučing a manažment na Ecole Supérieure de Commerce de Rennes vo Francúzsku. Založil projekt #krimyš (www.krimys.cz) a pomohol vytvoriť kurz kritického myslenia na VŠE. Je alumni Centra pre aplikovanú racionalitu CFAR.

Všetky kurzy lektora Lukáš Hána
GrowJOB

GrowJOB

Vzdelávací inštitút

Vo vzdelávacom inštitúte GrowJOB pomáhame zlepšovať vnútornú motiváciu, efektivitu práce a spokojnosť jednotlivcov a ľudí vo čítať viacfirmách. Prenášame do praxe aktuálne vedecké poznatky prevažne z oblasti neurovied a behaviorálnej ekonómie. Našou prácou spoluvytvárame hodnotové spoločnosti, cez ktoré prispievame k budovaniu hodnotového Česka.

Všetky kurzy lektora GrowJOB

Hodnotenie kurzu

93 %

174 hodnotenie
142x
20x
3x
5x
4x

Martin K.

vyhodil by som s prikladov a testu temy ktore vo verejnom priestore su citlive , hodnotove potrebuju široku diskusiu ako napr. LGBT,Očkovanie a pod. Nahradil by som ich jednoduchšími a jednoznačnejšími

Reakcia lektora:

“Děkuji za hodnocení a podnět. Je to skutečně dilema nakolik se věnovat nebo vyhýbat aktuálně kontroverzním tématům.“


Vendula B.

Výborný kurz se spoustou inspirativnich myšlenek. Negativní otázky v testech jsou však občas zavádějící. Děkuji za podrobné zpracování tohoto tématu.

Reakcia lektora:

“Děkuji za hezké hodnocení. Za negativní otázky se omlouvám, Seduo bohužel umožňuje jen jednu správnou odpověď v kvízech. :/ Jinak jsem rád, že se vám kurz líbil a přeji hodně zdaru. :)“


Margita P.

Vyborny kurz so sirokym zaberom.

Reakcia lektora:

“Děkuji za hezké hodnocení, Margito. :)“

Ako kurz prebieha?

Nejde o nič zložité. Čaká vás niekoľko krátkych videí, ktoré môžu byť doplnené pracovnými zošitmi, kvízmi alebo inými materiálmi k štúdiu. Na videá sa môžete pozerať kedykoľvek. Stačí len byť pripojení na internet.

Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.
Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80 %. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.
Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.
Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.
Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 10 dní od zakúpenia kurzu.

Cena: 100,00 € s DPH

Počet lekcií:
90
Celková dĺžka videí:
8:55 hod
Kúpiť kurz
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup