Ako na emočných upírov?

Kurzom sprevádza  Olga Lošťáková

Vhodné na počúvanie

Nenechajte sa kýmkoľvek rozhodiť. Zachovajte si stabilitu v komunikácii s rôznymi typmi toxických ľudí.

28,00 € s DPH

Celková dĺžka

35 min

Počet lekcií

10

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Emoční upíri sú všade okolo vás – číhajú vo dne aj v noci na uliciach, pod žiarivkami v kanceláriách, na obchodných rokovaniach, u priateľov alebo možno aj u vás doma. Máte vo svojom okolí niekoho, kto sa stále len sťažuje alebo na vás útočí, kritizuje, vytvára tlak?  Niekoho, pri kom strácate energiu, otravuje vás či vyčerpáva, cítite nechuť robiť s ním? Napadá vám: „Čo je to za človeka? Ako sa môže takto správať? To hádam nemyslí vážne!“ A môžete mať dokonca pocit, že niet úniku a že v kontakte s týmto človekom budete vždy pociťovať nepríjemné emócie a bude vás unavovať. Ak áno, vyzerá to, že ste odhalili svojho emočného upíra. 

Ak pochopíte mechanizmus emočného vysávania a naučíte sa na upírov vhodne reagovať, z vašich emočných upírov sa stanú ľudia, ktorí vás už nevyvedú z rovnováhy. Ako to urobiť? Zistíte to v tomto kurze. 

Pripravila som pre vás mnoho názorných príkladov upírieho konania a praktických tipov, ako si s takýmito ľuďmi poradiť.

Kurz voľne nadväzuje na kurz Ťažké komunikačné situácie – budeme z neho využívať teóriu vzniku emócií a niektoré asertívne techniky.

V kurze:

 • Získate tipy na zvládanie rôznych komunikačných situácií
 • Lepšie pochopíte druhých a naučíte sa odhaľovať pre vás toxických ľudí
 • Získate tipy na odhalenie a zvládanie manipulátorov vo vašom živote
 • Uvidíte asertívne techniky v praxi
 • Posilníte svoje sebavedomie
 • Prehĺbite sebapoznanie

Kurz je určený všetkým, ktorí…

 • chcú poznať lepšie sami seba aj druhých ľudí,
 • potrebujú posilniť svoje sebavedomie a asertivitu,
 • sa nechcú nechať ovládať emóciami a následne ľutovať vypovedané slová a svoje činy,
 • sa chcú zbaviť nepríjemnej pachuti po náročných komunikačných situáciách,
 • túžia po získaní rovnováhy v rôznych ťažkých komunikačných situáciách,
 • pre manažérov, lektorov, učiteľov, špecialistov, obchodníkov, technikov, administratívnych pracovníkov a ďalšie profesie.
Celý popisok
Lektori kurzu
Olga Lošťáková

Lektorka, psychologička a koučka

Školeniam soft skills (prezentácia, komunikácia, emočná inteligencia, manažérske zručnosti) sa venuje od roku 2007. Je spoluautorkou kníh „Obchodná a manažérska prezentácia“ (Grada, 2010) a „Ako získať úspech, pokoj a vyrovnanosť v hektickej súčasnosti“ (Grada, 2017). Je držiteľkou ocenení LIGS AWARDS: Osobnosť vzdelávania dospelých 2014. Spoločne s Radkou Loja prevádzkuje úspešný web osobného rozvoja mindtrix.cz

Hodnotenie kurzu

95 %

2 340 hodnotenie
1891x
338x
91x
14x
6x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Milan S.

Kurz je zcela srozumitelný, názorný. Konfliktní situace jsou jasně analyzovány a jsou k nim nabídnuta schůdná řešení (byť ne se všemi je nutno se ztotožnit, protože je opravdu těžké "nebrat si osobně" zcela jasně mířené osobní útoky a tvářit se, že se nás netýkají). Mnoho materiálu k přemýšlení. Díky.


Simona B.

veľmi užitočné


Jana Č.

zaujímavá téma, výborne odprezentované.

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80%. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 14 dní od zakúpenia kurzu.