Ako na náročné rozhovory s podriadenými

Kurzom sprevádza  Martina Georgievová

Vhodné na počúvanie

Oznámenie nepríjemnej informácie, vytýkácí rozhovor alebo prepustenie dokážu poriadne potrápiť aj skúsených manažérov. Namiesto uplatňovania metódy pokus a omyl sa na náročné rozhovory môžete v tomto kurze pripraviť a zvládnuť ich profesionálne. Celý popisok

45,00 € s DPH

Celková dĺžka

1:07 hod

Počet lekcií

17

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Neviete, ako na prepúšťací rozhovor? Potrebujete dať niekedy vytýkací list za nedostatočný výkon? Máte z toho obavy? Poďte sa na to pripraviť a premyslieť si, na čo všetko pri príprave a potom aj samotnej realizácii myslieť. V tomto kurze sa dozviete, ako viesť náročné manažérske rozhovory, a získate celkový pohľad, s čím všetkým to súvisí. 

V tomto kurze si prejdeme základný model, ako viesť náročné rozhovory, a potom si špecificky posvietime na pár ukážok možných náročných situácií ako: 1. Dávanie negatívnej spätnej väzby na špecifickú črtu (pracovník smrdí). 2. Motivačný rozhovor pri poklese motivácie pracovníka. 3. Vytýkací rozhovor pre nedostatočný výkon. 4. Prepúšťací rozhovor pre nadbytočnosť a 5. Prepúšťací rozhovor pre nedostatočný výkon. Ak sa potrebujete pripraviť či zlepšiť v podobných situáciách, tento kurz vám jasne opíše kroky, ako na to, a zhrnie odporúčania, na čo by ste nemali zabúdať. Náročné manažérske rozhovory sú stresujúce a vedia manažérov poriadne potrápiť. Ak ich dokážete zvládnuť, to, čo získate na konci, je pokoj a posilnenie vašej autority.

V kurze sa naučíte:

  • Ako dosiahnuť vypočutie, pochopenie a prijatie aj nepríjemnej spätnej väzby a na čo vlastne máte cieliť pri vedení náročných rozhovorov.
  • Uvidíte ukážku, ako viesť rozhovor, kde manažér oznamuje pracovníkovi nepríjemnú informáciu a zároveň chce, aby situáciu pracovník zmenil.
  • Pozrieme si, ako viesť motivačný rozhovor, keď manažér chce zabrániť zníženiu výkonu.
  • Najnáročnejšie rozhovory sú určite rozhovory o prepustení – pozrieme si hneď dva. Jeden prepúšťací rozhovor pre nadbytočnosť a druhý prepúšťací rozhovor pre nedostatočný výkon.
  • Všetky rozhovory spolu rozoberieme a upozorníme na to, v čom môžete zlyhať a ako sa tomu vyhnúť.

Kurz je určený pre:

  • manažérov, ktorí také situácie ešte nezažili a už len ich predstava vyvoláva u nich nepríjemné pocity,
  • manažérov, ktorí už podobné situácie zažili a chcú sa v nich zlepšiť,
  • všetkých, ktorí potrebujú vytvárať podporu pri náročných rozhovoroch.
Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Lektori kurzu
Martina Georgievová

lektorka soft skills

Martina má cez 15 rokov skúseností v oblasti vzdelávania a rozvoja. Jej odborné konzultačné schopnosti vychádzajú najmä zo systému riadenia výkonnosti a z využívania plnohodnotného potenciálu ľudí, pričom sa zameriava na udržania vysokej úrovne angažovanosti pracovníkov. Martina má neoceniteľné skúsenosti s dizajnom a implementáciou rôznych manažérskych programom so zameraním na rozvoj leadership zručností. Martina je certifikovanou facilitátorkou rozvojového nástroje Team Sociomapping a tiež aj Kirkpatrickov Business Partnership Model, ktorý jej umožňuje vytvárať komplexné programy zamerané na meranie dopadu na výsledky v biznise. Vzdelávanie a rozvoj sú jej celoživotnou vášňou.

Hodnotenie kurzu

93 %

869 hodnotenie
630x
183x
42x
8x
6x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Jakub B.

Velmi pěkný kurz a výklad lektorky.

Reakcia lektora:

“Ďakujem. Potešilo ma to 🤩. Nech sa Vám darí“


PaedDr. I. Š.

Ďakujem za veľmi užitočné rady, no do budúcich príkladov doporučujem "výrazne emocionálnejšieho" figuranta ;) lebo prax býva "hustejšia"

Reakcia lektora:

“Ďakujem za hodnotenie. Rozumiem, že praxi môže byť druhá strana oveľa viac emotívnejšia. Chceli sme zachytiť taký skôr typický "štandard" a sledovať kroky, čo robiť a čo nie a nesústreďovať toľko pozornosti na protistranu. Tie extrémy by boli viac "adanced" kurz. Ale určite by aj to bolo zaujímavé :-)“


Bronislav V.

Velmi užitečné

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80%. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 14 dní od zakúpenia kurzu.