Ako sa rozhodujeme?

i v audio verzii

Kurzom sprevádza Vojtěch Zíka Česky

Cena: 28,00 € s DPH

Počet lekcií:
8
Celková dĺžka videí:
46 min
Kúpiť kurz
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup

Čo sa v kurze naučíte

Každý deň robíme desiatky rozhodnutí. Málokedy ale premýšľame o tom, prečo sme sa rozhodli práve takto. To ako sa rozhodujeme, ale má svoje pravidlá. Preskúmajte, ako funguje naše rozhodovanie a čo všetko ho ovplyvňuje.

Tento kurz ponúka iný pohľad na to, ako premýšľať o správani a rozhodovani nielen vás samotných, ale aj ľudí vo vašom okolí. Ak totiž porozumiete tomu, prečo a ako dané rozhodnutie vzniká, budete schopní odhadnúť motivácie, ktoré sa za týmto rozhodnutím skrývajú. A to sa môže hodiť ako v pracovnom, tak aj v osobnom živote.

Kurz je navrhnutý tak, aby vám zrozumiteľnou cestou predstavil základné zákonitosti ľudského správania a rozhodovania, a to v kontexte každodenných situácií, v ktorých sa všetci ocitáme.

V tomto kurze sa okrem iného naučíte:

  • ako sa ľudské rozhodovanie vyvinulo, aké prírodné sily ovplyvňujú jeho formovanie a prečo sa rodí viac slonov bez klov
  • ako funguje ľudský mozog a čo majú emócie spoločného s počítačovými programami ovládajúcimi treba jadrovú elektráreň
  • ako naše rozhodovanie formuje spoločenský tlak, aké hry sa používajú pri výskume správania a prečo všetci nejazdia na čierno
  • ako a prečo sa prispôsobujeme skupine, s koľkými ľuďmi sme schopní udržiavať osobné vzťahy a prečo byť na pozore, keď nám niekto dáva darček
  • ako menej míňať, ako premýšľať o úsporách a nákladoch, ktoré už nemožno vziať späť ... a tiež to, koľko gramov striebra stálo za Karla IV. šesť vajec
  • ako skutočne skoncovať s prokrastinácie, ako odolať pokušeniu alebo prečo má 1000 korún dnes oveľa väčšiu hodnotu, než 1000 korún za rok
  • prečo je slobodná vôľa iba ilúzia, ktorá nás však vôbec nemusí trápiť a ako túto skutočnosť využiť ku spokojnejšiemu životu

Kurz je určený pre všetkých, ktorí sa túžia dozvedieť viac o niečom, čo robia každý deň - svojom vlastnom rozhodovaní.

Osnova kurzu

Vojtěch Zíka

Vojtěch Zíka

riaditeľ Centra behaviorálnych experimentov (CEBEX)

Všetky kurzy lektora Vojtěch Zíka

Hodnotenie kurzu

86 %

114 hodnotenie
66x
28x
14x
3x
3x

Ingrid K.

Názorné ukážky a príklady ma bavili, ale záver ma neoslovil. Nespochybňujem vedecké podklady, ale ospravedlniť konanie iného podľa tohto konceptu som v tomto okamihu neprijala. Ale pozriem si aj iné kurzy a možno zmením postoj😉.


Vladimír K.

Zaujímavý kurz podložený vedeckými poznatkami, ďakujem.


Pavel J.

Některé příklady mi úplně nesedí, ale jinak je to docela fajn. Osobně mi kurz nic závratného nepřinesl.

Ako kurz prebieha?

Nejde o nič zložité. Čaká vás niekoľko krátkych videí, ktoré môžu byť doplnené pracovnými zošitmi, kvízmi alebo inými materiálmi k štúdiu. Na videá sa môžete pozerať kedykoľvek. Stačí len byť pripojení na internet.

Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.
Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80 %. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.
Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.
Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.
Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 10 dní od zakúpenia kurzu.