Cesta na vrchol: za hranicou komfortnej zóny s himalájskym horolezcom

Kurzom sprevádza  Radek Jaroš

Vhodné na počúvanie

Mal viac neúspešných výstupov než tých úspešných. Kvôli omrzlinám prišiel o niekoľko prstov na nohách. A napriek tomu sa vydal na poslednú osemtisícovku, ktorú ešte nezdolal. Inšpirujte sa jeho príbehom o strachu, odvahe a hlavne splnenom sne. Celý popisok

65,00 € s DPH

Celková dĺžka

52 min

Počet lekcií

11

Hodnotenie
Pridať do plánu
Poľské, České, Anglické
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Koruna Himálají, zdolanie všetkých 14 najvyšších hôr sveta je obrovská výzva. Športový výkon vyžadujúci nielen zodpovedajúcu fyzickú pripravenosť, ale aj túžbu, odvahu, vôľu a schopnosť ísť si za svojím cieľom, ale tiež umenie zvládať krízové okamihy, pracovať so strachom, prácu v tíme, motivovať seba aj spolulezcov, partnerov. Nebáť sa nielen rozhodnúť, ale tiež prevziať za svoje rozhodnutie plnú zodpovednosť.

Radek Jaroš, najznámejší český horolezec, sa ako jediný Čech zdolal všetky himálajske osemtisícovky. Bez kyslíka. Vyliezol aj na všetky najvyššie hory všetkých kontinentov. Tiež bez kyslíka.

V tomto kurze sa Radek podelí o svoje skúsenosti a príbehy, ktoré môžu byť inšpiráciou aj pre vašu cestu na vrchol, nechuž je akýkoľvek.

V kurze sa dozviete:

  • Ako zvládal strach?
  • Ako si poradil v extrémnych situáciách?
  • Čo preňho bola najväčšia lekcia?
  • Aké emócie prežíval na vrchole?
  • Ako funguje komunikácia v tíme?
  • Aké to je otočiť sa pár metrov pod vrcholom?
  • Prečo je vrchol iba polovica cesty?
Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Lektori kurzu
Radek Jaroš

himálajsky horolezec

Radek je najúspešnejší český himálajsky profesionálny horolezec. Špecialista na expedície s malým počtom členov. Výstupy absolvuje výhradne bez použitia kyslíkového prístroja a pomocou výškových nosičov. V roku 2014 Radek úspešne vystúpil na poslednú, štrnástu osemtisícovku – K2 a zapísal sa do siene slávy svetového horolezectva. Stal saprvým Čechom a iba 15. človekom na svete, ktorý týmto spôsobom získal Korunu Himálají. Radek je aj autorom a spoluautorom niekoľkých kníh. Z každej zo svojich osemtisícoviek má Radek Jaroš spracované dokumenty. V roku 2015 vznikol dokumentárny film Cesta hore.

Hodnotenie kurzu

94 %

1 561 hodnotenie
1236x
246x
61x
9x
9x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Vít M.

Respekt


Michal S.

zajímavé


Markéta B.

Velice poutavé vyprávění v rámci zdravého a v případě p. Jaroše bezpečného dosažení cíle.

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80%. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 14 dní od zakúpenia kurzu.