Cesta na vrchol: za hranicou komfortnej zóny s himalájskym horolezcom

i v audio verzii i v audio verzii
hviezdička hodnotenia vyplnenáStar_Strokedhviezdička hodnotenia nevyplnená

Česky Česky
Kurzom sprevádza Radek Jaroš

Cena: 55,00 € s DPH

Počet lekcií:
11
Celková dĺžka videí:
52 min

Záruka vrátenia peňazí, Certifikát absolventa, Neobmedzený prístup

Kúpiť kurz

Čo sa v kurze naučíte

Mal viac neúspešných výstupov než tých úspešných. Kvôli omrzlinám prišiel o niekoľko prstov na nohách. A napriek tomu sa vydal na poslednú osemtisícovku, ktorú ešte nezdolal. Inšpirujte sa jeho príbehom o strachu, odvahe a hlavne splnenom sne.

Koruna Himálají, zdolanie všetkých 14 najvyšších hôr sveta je obrovská výzva. Športový výkon vyžadujúci nielen zodpovedajúcu fyzickú pripravenosť, ale aj túžbu, odvahu, vôľu a schopnosť ísť si za svojím cieľom, ale tiež umenie zvládať krízové okamihy, pracovať so strachom, prácu v tíme, motivovať seba aj spolulezcov, partnerov. Nebáť sa nielen rozhodnúť, ale tiež prevziať za svoje rozhodnutie plnú zodpovednosť.

Radek Jaroš, najznámejší český horolezec, sa ako jediný Čech zdolal všetky himálajske osemtisícovky. Bez kyslíka. Vyliezol aj na všetky najvyššie hory všetkých kontinentov. Tiež bez kyslíka.

V tomto kurze sa Radek podelí o svoje skúsenosti a príbehy, ktoré môžu byť inšpiráciou aj pre vašu cestu na vrchol, nechuž je akýkoľvek.

V kurze sa dozviete:

  • Ako zvládal strach?
  • Ako si poradil v extrémnych situáciách?
  • Čo preňho bola najväčšia lekcia?
  • Aké emócie prežíval na vrchole?
  • Ako funguje komunikácia v tíme?
  • Aké to je otočiť sa pár metrov pod vrcholom?
  • Prečo je vrchol iba polovica cesty?

Osnova kurzu

Radek Jaroš

Radek Jaroš

himálajsky horolezec

Radek je najúspešnejší český himálajsky profesionálny horolezec. Špecialista na expedície s malým čítať viacpočtom členov. Výstupy absolvuje výhradne bez použitia kyslíkového prístroja a pomocou výškových nosičov. V roku 2014 Radek úspešne vystúpil na poslednú, štrnástu osemtisícovku – K2 a zapísal sa do siene slávy svetového horolezectva. Stal saprvým Čechom a iba 15. človekom na svete, ktorý týmto spôsobom získal Korunu Himálají. Radek je aj autorom a spoluautorom niekoľkých kníh. Z každej zo svojich osemtisícoviek má Radek Jaroš spracované dokumenty. V roku 2015 vznikol dokumentárny film Cesta hore.

Všetky kurzy lektora Radek Jaroš

Hodnotenie kurzu

95 %

190 hodnotenie
154x
30x
5x
0x
1x

Tomáš N.

Hezký příběh, z něhož se dá vzít ponaučení do všech různých oborů a odvětví.


Hana W.

Vyborny kurz od skveleho lektora - vynikajiciho horolezce.


Lucie L.

Tento kurz byl naprosto fantastický. Absolutně se od něho nešlo odtrhnout.
Velmi se mi líbí způsob vyprávění, vlastní fotografie a videa. Moc děkuji.

Ako kurz prebieha?

Nejde o nič zložité. Čaká vás niekoľko krátkych videí, ktoré môžu byť doplnené pracovnými zošitmi, kvízmi alebo inými materiálmi k štúdiu. Na videá sa môžete pozerať kedykoľvek. Stačí len byť pripojení na internet.

Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.
Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80 %. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.
Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.
Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.
Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 10 dní od zakúpenia kurzu.