Digitálna bezpečnosť: naučte sa chodiť v online svete bezpečne

Kurzom sprevádza  Karol Suchánek

Vhodné na počúvanie

Žijeme len raz, ale dáta navždy. Naučte sa základy digitálnej bezpečnosti, ktorá je nutnou zručnosťou 21. storočia. Pohybujte sa v online svete naozaj bezpečne. Celý popisok

55,00 € s DPH

Celková dĺžka

52 min

Počet lekcií

12

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Získajte náskok pred hackermi! Vyhnete sa tak ich útokom, lebo už budete vedieť, na čo si dať v online prostredí pozor. Väčšina úspešných hackerských útokov totiž začína práve ľudskými chybami, ktorým sa dá často jednoducho predísť. Odborník na kybernetickú bezpečnosť, Karol Suchánek, vás naučí, ako sa v online svete pohybovať bezpečne.

Získate zručnosť digitálnej bezpečnosti, ktorá patrí medzi nezbytné zručnosti 21. storočia. Dokonca sa začína objavovať v požiadavkách na uchádzačov o prácu vo významných spoločnostiach. Nové schopnosti využijete nielen v práci, na home office, ale aj v súkromí a dokážete ich posunúť ďalším generáciám (deťom/rodičom). 

V kurze sa naučíte:

  • Akými bránami je online svet prepojený s tým fyzickým.
  • Zmapovať svoj online svet a odhaliť, čo o vás internet vie.
  • Vytvárať silné, spoľahlivé heslá, a schopnosť si zabezpečiť svoje online účty.
  • Zistíte, ako si môžete samy zabezpečiť svoje zariadenia – počítače, tablety, smartfóny.
  • Naučíte sa rozpoznať bezpečnostné hrozby v e-mailoch a na webových stránkach.

Kurz je určený pre: 

  • Úplne pre každého, kto pracuje s počítačom alebo smartphonom, či už v práci alebo osobnom živote.
  • Kurz je vhodný aj pre deti od 10 - 12 rokov.
Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Lektori kurzu
Karol Suchánek

poradca pre digitálnu bezpečnosť

V 16 rokoch ovládal 15 programovacích jazykov a vyvinul svoj prvý bezpečnostný software. Absolvoval špeciálny cyber-security program na MIT v Bostone a tréning s legendárnym Hak5 Group vo Washingtone.

Stará sa o súkromie a bezpečnosť firiem a verejne známych osobností. Patrí do tímu expertov Shift2Cloud, ktorý vylepšuje efektivitu a bezpečnosť spoločností. Je držiteľom bezpečnostnej previerky NATO a súdnym znalcom v odbore pre kybernetickú bezpečnosť.

Viac na www.karolsuchanek.com.

Hodnotenie kurzu

94 %

806 hodnotenie
637x
116x
36x
8x
9x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Marie C.

Děkuji vám, člověk ty informace zná, ale dobré si je připomínat.

Reakcia lektora:

“🙏❤️🤓🎓👌✅“


Veronika A. A.

Výborný kurz. Děkuji moc za materiály k nastudování.

Reakcia lektora:

“🥰📚👨‍🏫😊👌“


Ľubomíra S.

Veľmi dobrý spôsob podania, ale keďže nie som v tomto veľmi zdatná, budem si to musieť viackrát zopakovať , poznámky som vôbec nemala šancu stíhať zapisovať , ale verím, že pri opakovaní a pozeraní študijných materiálov to dám.

Reakcia lektora:

“🤷‍♂️🤞🙏“

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80%. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 14 dní od zakúpenia kurzu.