Digitálna bezpečnosť: naučte sa chodiť v online svete bezpečne

i v audio verzii

Čo sa v kurze naučíte

Žijeme len raz, ale dáta navždy. Naučte sa základy digitálnej bezpečnosti, ktorá je nutnou zručnosťou 21. storočia. Pohybujte sa v online svete naozaj bezpečne.

V kurze si osvojíte

Získajte náskok pred hackermi! Vyhnete sa tak ich útokom, lebo už budete vedieť, na čo si dať v online prostredí pozor. Väčšina úspešných hackerských útokov totiž začína práve ľudskými chybami, ktorým sa dá často jednoducho predísť. Odborník na kybernetickú bezpečnosť, Karol Suchánek, vás naučí, ako sa v online svete pohybovať bezpečne.

Získate zručnosť digitálnej bezpečnosti, ktorá patrí medzi nezbytné zručnosti 21. storočia. Dokonca sa začína objavovať v požiadavkách na uchádzačov o prácu vo významných spoločnostiach. Nové schopnosti využijete nielen v práci, na home office, ale aj v súkromí a dokážete ich posunúť ďalším generáciám (deťom/rodičom). 

V kurze sa naučíte:

  • Akými bránami je online svet prepojený s tým fyzickým.
  • Zmapovať svoj online svet a odhaliť, čo o vás internet vie.
  • Vytvárať silné, spoľahlivé heslá, a schopnosť si zabezpečiť svoje online účty.
  • Zistíte, ako si môžete samy zabezpečiť svoje zariadenia – počítače, tablety, smartfóny.
  • Naučíte sa rozpoznať bezpečnostné hrozby v e-mailoch a na webových stránkach.

Kurz je určený pre: 

  • Úplne pre každého, kto pracuje s počítačom alebo smartphonom, či už v práci alebo osobnom živote.
  • Kurz je vhodný aj pre deti od 10 - 12 rokov.

Osnova kurzu

Karol Suchánek

Karol Suchánek

poradca pre digitálnu bezpečnosť

V 16 rokoch ovládal 15 programovacích jazykov a vyvinul svoj prvý bezpečnostný software. Absolvoval špeciálny cyber-security program na MIT v Bostone čítať viaca tréning s legendárnym Hak5 Group vo Washingtone. Stará sa o súkromie a bezpečnosť firiem a verejne známych osobností. Patrí do tímu expertov Shift2Cloud, ktorý vylepšuje efektivitu a bezpečnosť spoločností. Je držiteľom bezpečnostnej previerky NATO a súdnym znalcom v odbore pre kybernetickú bezpečnosť. Viac na www.karolsuchanek.com.

Všetky kurzy lektora Karol Suchánek

Hodnotenie kurzu

93 %

619 hodnotenie
483x
91x
28x
8x
9x

Anna H.

Poučné, vďaka!


Marie M.

SUPER, DĚKUJI


Kateřina H.

Užitečné shrnutí a přehled. Je dobré si připomenout, jak se v online světě chovat a na co si dát pozor.

Ako kurz prebieha?

Nejde o nič zložité. Čaká vás niekoľko krátkych videí, ktoré môžu byť doplnené pracovnými zošitmi, kvízmi alebo inými materiálmi k štúdiu. Na videá sa môžete pozerať kedykoľvek. Stačí len byť pripojení na internet.

Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.
Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80 %. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.
Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.
Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.
Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 10 dní od zakúpenia kurzu.

Cena: 47,00 € s DPH

Počet lekcií:
12
Celková dĺžka videí:
52 min
Kúpiť kurz
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup