Diverzita a inklúzia: Ako pracovať s medzikultúrnymi rozdielmi?

Kurzom sprevádza  Adela Plesnik Schicker a GrowJOB

Vhodné na počúvanie

Pochopením a umením pracovať s našimi rozdielmi dostávame oveľa širšiu slobodu v komunikácii, vedení ľudí a v snahe pracovať spoločne ako tím.

47,00 € s DPH

Celková dĺžka

1:17 hod

Počet lekcií

12

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Ako vedieť rozpoznať naše kultúrne rozdiely a prijať ich ako prínos? Ako porozumieť tomu, ako komunikovať v diverzifikovanom tíme a ako pochopiť motiváciu ľudí naprieč kontinentmi? Zistiť, čo veda vie o vnímaní rôznych kultúr a ako tieto znalosti využiť pre náš osobný a firemný úspech? Ako pochopiť medzikultúrne rozdiely a nuansy a vyvarovať sa medzikultúrnych prešľapov?

Žijeme v dobe, kedy v tímoch nie sú len ľudia z jedného mesta či krajiny, ale ľudia mnohých kultúr, zázemí a vyznaní. Naučiť sa vedieť rešpektovať tieto rozdiely, a čo viac, brať ich ako výhodu by malo byť základným poznatkom každej organizácie - naučiť sa baviť o našich rozdieloch a vidieť ich ako pridanú hodnotu, vedieť komunikovať korektne a efektívne, ale aj lepšie delegovať naprieč časovými zónami.

V kurze sa naučíte:

  • Ako vedieť rozpoznať naše kultúrne rozdiely a vnímať ich ako prínos?
  • Ako komunikovať v diverzifikovanom tíme a ako pochopiť motiváciu ľudí naprieč kontinentmi?
  • Čo veda vie o vnímaní rôznych kultúr a ako tieto znalosti využiť pre náš osobný a firemný úspech?
  • Ako pochopiť medzikultúrne rozdiely a nuansy a vyvarovať sa medzikultúrnych prešľapov?

Kurz je určený pre:

  • Pre všetkých, ktorí žijú v diverznom prostredí a chcú ho lepšie pochopiť, ale aj pre tých, ktorí doň ešte len mieria.
  • Pre každého, kto by rád pochopil, ako funguje ľudská komunikácia a vzťahy v globálnom svete, v ktorom žijeme.
  • Pre šéfov, vedúcich, zamestnancov, nováčikov aj starých bardov, ktorí vedia, že znalosť a pochopenie našich rozdielov vedie k zisteniu, že spolu toho dokážeme oveľa viac než každý zvlášť.
Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Lektori kurzu
Adela Plesnik  Schicker

Konzultantka growjob

Adéla Plesnik Schicker je konzultantkou GrowJOB Inštitútu a zakladateľkou jeho medzinárodnej odnože Procrastination.com, vďaka ktorej školí firmy čítať viacpo celom svete. Má na starosti tiež preklady bestselleru Koniec prokrastinácie. Dlhodobo žila a pracovala v 11 krajinách na štyroch kontinentoch. Špecializuje sa na školenie medzinárodnej kooperácie, komunikácie a vedenia tímov. Študovala v Spojených štátoch, Francúzsku, Veľkej Británii a teraz žije medzi Prahou a Švajčiarskom.  --- Trainer of Fortune 500 companies, Founder of Procrastination.com and co-author of The End of Procrastination. Adela trains companies and teams around the world, helping them to master skills through science-based know-how and practical tools that have an immediate impact on their performance and happiness. As a company growth consultant, and keynote speaker she has lived and worked in the past 19 years in 11 different countries across 4 continents. Experience from diverse working environments and knowledge based on behavioral economics and psychology has given her a keen eye for people's talents as well as for the understanding of what today's fast-paced business environment requires.


GrowJOB

Vzdelávací inštitút

Vo vzdelávacom inštitúte GrowJOB pomáhame zlepšovať vnútornú motiváciu, efektivitu práce a spokojnosť jednotlivcov a ľudí vo čítať viacfirmách. Prenášame do praxe aktuálne vedecké poznatky prevažne z oblasti neurovied a behaviorálnej ekonómie. Našou prácou spoluvytvárame hodnotové spoločnosti, cez ktoré prispievame k budovaniu hodnotového Česka.

Hodnotenie kurzu

87 %

150 hodnotenie
93x
30x
21x
2x
4x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Tomáš Š.

Děkuji za obohacující kurz. Pěkně podáno a jde vidět, že autorka má nacestováno. Tohle je totiž nejlepší škola do života.

Reakcia lektora:

“Tomáši děkuji, necestováno snad i mám, ale ještě je hodně co objevovat. Mám radost, že se kurz líbil a přeji i Vám štěstí a super zážitky na cestách :)“


Ondřej M.

Asi bych dokázal napsat desítky argumentů ke každé lekci… ale prostě to nechám tak jak je. Kurz má svůj smysl, bohužel jako bílý muž, manažer, 35+ let, milující cestování a poznávání krás světa a kultur, nemohu se vším a ani nechci souhlasit. Dám jen jeden příklad, který mám v srdci: je hezké objevovat cizí kultury, je správné respektovat cizí kultury, ale nesmíme i my zapomínat, že máme nějakou kulturu a tuto prezentovat i na venek… a to jak kladně tak jí i vynucovat u druhých, když navštíví/pracují/žijí oni u nás. Tak jak já respektuji kulturu, svátky, zvyky, náboženství například po cestách po Turecku, tak i my bychom měli po cizinci vyžadovat, aby se tak choval u nás, tak jak se má chovat, uznávat naši kulturu, historii, většinový ateismus… Vzájemný respekt musí být oboustranný. Snad i svět bude mít možnost si tento kurz poslechnout a bude se jím inspirovat, tak jak můžeme i my. Mince co má vždy dvě strany.


Lucie N.

Skvělé!

Reakcia lektora:

“Děkuji! :)“

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80 %. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 10 dní od zakúpenia kurzu.