Umenie počúvať: staňte sa dobrým poslucháčom

i v audio verzii

Cena: 39,00 € s DPH

Počet lekcií:
10
Celková dĺžka videí:
56 min
Kúpiť kurz
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup

Čo sa v kurze naučíte

Sme obohatení darom hovoriť, bohužiaľ, počúvanie či skôr načúvanie často pokrivkáva. Zoznámte sa s praktickými technikami aktívneho počúvania a staňte sa pre druhých dobrým poslucháčom.

Máte dojem, že vám klienti, obchodní partneri, nadriadení alebo spolupracovníci málo rozumejú? Je naše oznámenie dostatočne pochopené? Nie je komunikácia jednoduchým oznamovaním našich informácií bez adekvátnej odozvy? Rozumie mi dobre môj komunikačný partner?

Významnou zložkou komunikácie je  načúvanie, kedy máme snahu porozumieť a vcítiť sa do druhej osoby, klienta, spolupracovníka… teda nášho komunikačného partnera. Tento kurz vám ponúka prehľad toho, čo všetko obnáša byť dobrým poslucháčom, predstaví vám bariéry komunikácie vcítením a empatiou.

Čo sa v kurze naučíte:

  • zoznámite sa s najčastejšími komunikačnými bariérami
  • pochopíte, prečo si v komunikácii tak často nerozumieme
  • zoznámite sa s červenými tlačidlami tzv. red buttons, ktorými, keď ich niekto v komunikácii aktivuje, vyvolá silnú emočnú reakciu
  • poznáte, ako dosiahnuť v rozhovoroch skutočné porozumenie
  • naučíte sa, ako vytvoriť naozaj bezpečné prostredie a aktivovať reakciu prístupu.

Kurz je určený pre:

  • každého, kto chce komunikovať, načúvať a budovať lepšie vzťahy
  • manažérov, ktorí chcú efektívnejšie komunikovať so svojimi podriadenými
  • obchodníkov, ktorí chcú využívať rozhovor k uzavretiu úspešného obchodu.

Osnova kurzu

Ján Dubnička

Ján Dubnička

Kouč, komunikačný stratég, facilitátor, lektor

Jána  celý profesijný život sprevádza a živí komunikácia. Interpersonálna komunikácia sa stala jeho vášňou čítať viacaj profesiou. Je komunikačný stratég, medzinárodne certifikovaný kouč a zakladateľ vzdelávacej spoločnosti SATISFACTORY. Venuje sa komunikačnej inteligencii a vedomej komunikácii, zmene kultúry vo firmách, rozvoju lídrov a tímov. Je autorom dvoch kníh: Vytvorte si život, po akom túžite a Chce to len odvahu. V roku 2011 vyštudoval Brain-Based Coaching, kde vznikol jeho záujem o neurovedy. Pol roka sa učil priamo od „praotca“ koučovania a autora metódy Inner Game, Tima Gallweya. Systemický prístup rozvíjal na výcviku Solution-focused brief coaching.  

Všetky kurzy lektora Ján Dubnička

Hodnotenie kurzu

91 %

1 024 hodnotenie
724x
190x
84x
19x
7x

Sladjana Svetlik

Veľmi dobre sa to počuvalo, ďakujem.


Jana H.

Zrozumiteľné, zaujímavé, profesionálny a odborný prístup. Ďakujem.


Iveta B.

Velmi dobře vysvětleno s důrazem na prioritní části.

Reakcia lektora:

“Zdravim Iveta. Moc dakujem za pozitivny feedback. Co vas najviac oslovilo? Vsetko dobre prajem. Jan“

Ako kurz prebieha?

Nejde o nič zložité. Čaká vás niekoľko krátkych videí, ktoré môžu byť doplnené pracovnými zošitmi, kvízmi alebo inými materiálmi k štúdiu. Na videá sa môžete pozerať kedykoľvek. Stačí len byť pripojení na internet.

Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.
Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80 %. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.
Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.
Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.
Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 10 dní od zakúpenia kurzu.