Umenie počúvať: staňte sa dobrým poslucháčom

Kurzom sprevádza  Ján Dubnička

Vhodné na počúvanie

Sme obohatení darom hovoriť, bohužiaľ, počúvanie či skôr načúvanie často pokrivkáva. Zoznámte sa s praktickými technikami aktívneho počúvania a staňte sa pre druhých dobrým poslucháčom. Celý popisok

45,00 € s DPH

Celková dĺžka

56 min

Počet lekcií

10

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Máte dojem, že vám klienti, obchodní partneri, nadriadení alebo spolupracovníci málo rozumejú? Je naše oznámenie dostatočne pochopené? Nie je komunikácia jednoduchým oznamovaním našich informácií bez adekvátnej odozvy? Rozumie mi dobre môj komunikačný partner?

Významnou zložkou komunikácie je  načúvanie, kedy máme snahu porozumieť a vcítiť sa do druhej osoby, klienta, spolupracovníka… teda nášho komunikačného partnera. Tento kurz vám ponúka prehľad toho, čo všetko obnáša byť dobrým poslucháčom, predstaví vám bariéry komunikácie vcítením a empatiou.

Čo sa v kurze naučíte:

  • zoznámite sa s najčastejšími komunikačnými bariérami
  • pochopíte, prečo si v komunikácii tak často nerozumieme
  • zoznámite sa s červenými tlačidlami tzv. red buttons, ktorými, keď ich niekto v komunikácii aktivuje, vyvolá silnú emočnú reakciu
  • poznáte, ako dosiahnuť v rozhovoroch skutočné porozumenie
  • naučíte sa, ako vytvoriť naozaj bezpečné prostredie a aktivovať reakciu prístupu.

Kurz je určený pre:

  • každého, kto chce komunikovať, načúvať a budovať lepšie vzťahy
  • manažérov, ktorí chcú efektívnejšie komunikovať so svojimi podriadenými
  • obchodníkov, ktorí chcú využívať rozhovor k uzavretiu úspešného obchodu.
Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Lektori kurzu
Ján Dubnička

Kouč, komunikačný stratég, facilitátor, lektor

Jána  celý profesijný život sprevádza a živí komunikácia. Interpersonálna komunikácia sa stala jeho vášňou aj profesiou. Je komunikačný stratég, medzinárodne certifikovaný kouč a zakladateľ vzdelávacej spoločnosti SATISFACTORY. Venuje sa komunikačnej inteligencii a vedomej komunikácii, zmene kultúry vo firmách, rozvoju lídrov a tímov. Je autorom dvoch kníh: Vytvorte si život, po akom túžite a Chce to len odvahu. V roku 2011 vyštudoval Brain-Based Coaching, kde vznikol jeho záujem o neurovedy. Pol roka sa učil priamo od „praotca“ koučovania a autora metódy Inner Game, Tima Gallweya. Systemický prístup rozvíjal na výcviku Solution-focused brief coaching.  

Hodnotenie kurzu

92 %

1 513 hodnotenie
1084x
277x
111x
25x
16x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Jan H.

Výborný zážitek. Pan Dubnička dokáže krásně udržet posluchačovu pozornost a informace podává barvitě, tudíž si je lze hezky představit a zapamatovat.

Reakcia lektora:

“Pozdravujem vas Jan a mooc dakujem za spatnu vazbu:) vsetko dobre prajem:) jan“


Lukáš G.

Kurz mi pomohol uvedomiť si moje Red buttons, akých chýb sa denno-denne v komunikácii s kolegami v práci / s priateľmi / partnerkou dopúšťam. Kurz bol dynamický s jasne definovaným posolstvom a obligátnym zhrnutím na záver, nenútene poskytuje možnosti zlepšenia vzájomnej komunikácie.

Reakcia lektora:

“Dakujem Lukas za spatnu vazbu, vazim si vase slova a tesim sa, ze bol urz pre vas prinosny:) jan“


Klára Š.

Výborný kurz, děkuji za něj. Jen doporučuji zvolnit tempo projevu.

Reakcia lektora:

“Dakujem Klara za spatnu vazbu, na tempe popracujem:) vsetko dobre prajem:) jan“

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80%. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 14 dní od zakúpenia kurzu.