Kritické myslenie 3 - Ekonomické myslenie

Kurzom sprevádza Lukáš Hána a GrowJOB Česky

Cena: 35,00 € s DPH

Počet lekcií:
9
Celková dĺžka videí:
56 min
Kúpiť kurz
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup

Čo sa v kurze naučíte

Naučte sa pozerať na rozhodnutia z pohľadu ekonóma! Jednoduché princípy vám pomôžu získať lepšiu predstavu o tom, čo je správna voľba.

V kurze si osvojíte

Ako najlepšie využiť obmedzené zdroje - čas a peniaze? Ako efektívnejšie dosahovať ciele? Vyplatí sa ešte zbierať ďalšie informácie alebo je lepšie sa už rozhodnúť? Na tieto otázky a ďalšie nám pomôže odpovedať niekoľko princípov a metód, s ktorými pracujú profesionálni ekonómovia. Kurz je postavený tak, aby ste si odniesli tie najdôležitejšie a najpraktickejšie z nich v podobe jednoduchých pravidiel a nástrojov. Ekonomické myslenie vám pomôže dosiahnuť viac s tým, čo máte a zbytočne neplytvať tam, kde existujú lepšie cesty.

V kurze sa naučíte:    

  • Prečo na prvý pohľad nezmyselné správanie môže byť úplne racionálne.  
  • Prečo nič nie je zadarmo.  
  • Spočítať si peňažnú hodnotu svojho času.  
  • Používať nástroj pre jednoduchú Cost-Benefit analýzu.  
  • Nástroj na hľadanie efektívnejších ciest na dosiahnutie cieľov - ČiCO (Činnosť-Cieľ Optimalizácia).  
  • Čo je to klam utopených nákladov, ako skresľuje náš úsudok a ako mu čeliť.

Kurz je určený pre:    

  • Manažérov  
  • Podnikateľov  
  • Politikov  
  • Študentov

Osnova kurzu

Lukáš Hána

Lukáš Hána

Konzultant a lektor kritického myslenia vo vzdelávacom Inštitúte GrowJOB

Na školeniach, prednáškach a konzultáciách učí ľudí aplikovať kritické myslenie pri práci s informáciami a rozhodovaní. čítať viacŠtudoval Diplomaciu na VŠE a Koučing a manažment na Ecole Supérieure de Commerce de Rennes vo Francúzsku. Založil projekt #krimyš (www.krimys.cz) a pomohol vytvoriť kurz kritického myslenia na VŠE. Je alumni Centra pre aplikovanú racionalitu CFAR.

Všetky kurzy lektora Lukáš Hána
GrowJOB

GrowJOB

Vzdelávací inštitút

Vo vzdelávacom inštitúte GrowJOB pomáhame zlepšovať vnútornú motiváciu, efektivitu práce a spokojnosť jednotlivcov a ľudí vo čítať viacfirmách. Prenášame do praxe aktuálne vedecké poznatky prevažne z oblasti neurovied a behaviorálnej ekonómie. Našou prácou spoluvytvárame hodnotové spoločnosti, cez ktoré prispievame k budovaniu hodnotového Česka.

Všetky kurzy lektora GrowJOB

Hodnotenie kurzu

87 %

123 hodnotenie
64x
42x
12x
3x
2x

Vladimír K.

Ďalší výborný kurz. Návod, ako skvalitniť svoje rozhodovania so zameraním sa na dosiahnutie cieľa a celkovo pre lepšiu kvalitu rozhodovacieho procesu a tým žiť svoj život kvalitnejšie. Lektor výborný, ďakujem.

Reakcia lektora:

“Moc děkuji, Vladimíre. :)“


Boris K.

Rychlý, akční, zajímavý.

Reakcia lektora:

“Děkuji Borisi :)“


Vítězslav H.

Kurz je moc komplikovaný.
V testu se ptají na jiné věci, než je uvedeno v kurzu.

Reakcia lektora:

“Děkuji za hodnocení. Obsah skutečně není nejjednodušší. Můžete využít možnosti si lekce pustit opakovaně. Testové otázky zkouší znalost metod a principů a nutí vás je použít v jiných kontextech, včetně těch. které nebyly vyloženě zmíněné v kurzu. Jen tak je možné otestovat pochopení principu a nejen zapamatování něčeho co zaznělo v kurzu, aniž by člověk chápal, co to znamená.“

Ako kurz prebieha?

Nejde o nič zložité. Čaká vás niekoľko krátkych videí, ktoré môžu byť doplnené pracovnými zošitmi, kvízmi alebo inými materiálmi k štúdiu. Na videá sa môžete pozerať kedykoľvek. Stačí len byť pripojení na internet.

Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.
Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80 %. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.
Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.
Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.
Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 10 dní od zakúpenia kurzu.