Fotografovanie pre každého: dobrá fotka foťákom aj mobilom

Kurzom sprevádza  Tomáš Třeštík

Pri fotení sa nemusíte toľko trápiť technikou, ide o to si to užiť. Fotka je hlavne o príbehu. Naučte sa od profesionálneho fotografa kľúčové postupy pri fotení a tipy, ako na dobrú fotku, či už budete fotiť mobilom, alebo foťákom. Celý popisok

58,00 € s DPH

Celková dĺžka

55 min

Počet lekcií

12

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Fotografmi sme vlastne všetci. Každý občas vezme do ruky mobil a vyfotí niečo doma, v práci, na dovolenke. Viacmenej fotky robíme často veľmi intuitívne bez toho, aby sme o nich veľmi premýšľali. A to je často škoda. Stačí si dať pozor na pár vecí, začať o fotke trochu premýšľať a výsledok môže byť oveľa lepší.

Kurz vám dá dobré základy, aby ste robili lepšie fotky mobilom alebo foťákom. Naučíte sa, na aké najdôležitejšie veci na fotke si dať pozor. Spoznáte základy kompozície, práce so svetlom a fotografovania rôznych typov snímok v rôznych situáciách. Dozviete sa, ako fotiť portréty, prírodu alebo každodenný život. Pochopíte základné nastavenia na dosiahnutie dobrej fotky a základné postprodukčné úpravy fotky.

Lektor Tomáš Třeštík je profesionálny fotograf. V kurze všetko vysvetľuje na svojich fotografiách, ponúka teda inšpirácie aj pre vaše ďalšie fotenie. 

Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Lektori kurzu
Tomáš Třeštík

fotograf

Tomáš je fotograf a kameraman. Venuje sa predovšetkým portrétnej fotografii a reklame, takže spolupracuje s časopismi, reklamnými agentúrami a s ďalšími klientmi. Baví ho fotiť aj bežný život v meste, reportáže, dokumentárne cykly, fotí veľa aj na cestách. Jeho najdlhší projekt je séria portrétov známych i celkom neznámych ľudí na balkóne svojho bytu. Pracuje na ňom viac ako desať rokov a za tú dobu takto nafotil tisíce ľudí. Vyštudoval Katedru fotografie na pražskej FAMU. V súčasnosti učí novú generáciu fotografov ako vedúci odboru fotografie na Akadémii Michael a na Vysokej škole kreatívnej komunikácie.

Hodnotenie kurzu

96 %

490 hodnotenie
403x
70x
14x
2x
1x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Klára K.

Perfektní, stručné a jasné! Děkuji.


Miroslav H.

Super, díky.


Lada V.

Tomáši děkuji, Vaši práci sleduji na insta, prostě moje krevní skupina.:-)

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80%. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 14 dní od zakúpenia kurzu.