Google Disk - majte svoje dáta pod kontrolou

Kurzom sprevádza Pavel Minář Česky

Cena: 27,00 € s DPH

Počet lekcií:
26
Celková dĺžka videí:
52 min
Kúpiť kurz
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup

Čo sa v kurze naučíte

Ukladajte dáta do bezpečia na Google Disk. Dostanete sa k nim odkiaľkoľvek a z ľubovoľného zariadenia. A to aj bez internetu.

V kurze si osvojíte

Chceli by ste mať svoje dáta (dokumenty, tabuľky, faktúry, fotografie…) stále pri sebe a na akomkoľvek zariadení? Mať možnosť nazerať do vašich poznámok ako z veľkého počítača, tak aj na cestách pomocou telefónu alebo tabletu? Alebo dokonca editovať vaše texty na požičanom počítači bez toho, aby ste museli čokoľvek inštalovať? Google Disk je úložisko pre dáta, ktoré vám toto umožní.

Spoločne s poštou Gmail získavate bezplatne 15 GB na Google Disku. Prípadne 30 GB, ak máte platený G Suite alebo dokonca neobmedzené úložisko, ak máte G Suite Business. Google Disk nie je len obyčajné úložisko dokumentov, ale tiež aplikácia na editáciu dokumentov priamo v internetovom prehliadači - Google Dokumenty, Tabuľky, Prezentácie a ďalšie.

V tomto kurze si ukážeme, ako Google Disk používať a ako vďaka dokumentom Google môžete spolupracovať v reálnom čase na jednom dokumente s viacerými užívateľmi. A už nikdy viac nezačujete vety: „Kde je posledná verzia toho dokumentu?” alebo „Kto práve editujete túto tabuľku? Hneď prestaňte! Teraz ju potrebujem editovať ja!”.

V kurze sa naučíte:  

  • Ako používať Google Disk ako úložisko vašich dát  
  • Zdieľať dokumenty a priečinky na Google Disku  
  • Spolupracovať s viacerými užívateľmi na jednom dokumente v reálnom čase  
  • Používať históriu dokumentov, komentáre a návrhy zmien  
  • Konvertovať dokumenty z/do MS Office (DOCX, XLSX, PPTX)  
  • Ako pracovať s Google Diskom a dokumentami bez pripojenia k internetu.

Kurz je určený pre:

  • Pre všetkých, ktorí prenášajú dáta na USB flash disku alebo externom hard disku  
  • Pre tých z vás, ktorí potrebujú mať prístup k dokumentom na cestách - z ľubovoľného počítača, telefónu alebo tabletu
  • Pre všetkých, ktorí píšu textové dokumenty, vytvárajú tabuľky a prezentácie a nechcú kupovať Microsoft Office  
  • Pre tých, ktorí spolupracujú na jednom dokumente s viacerými ľuďmi - napr. zdieľate cenovú ponuku klientovi s možnosťou komentovania, odovzdávate článok k revízii korektorovi alebo by ste len chceli zefektívniť zápisy z porád (jeden zapisuje, účastníci porady môžu komentovať, všetci vo firme len prehliadať).

Doplnkové odkazy ku kurzu:     

Osnova kurzu

Pavel Minář

Pavel Minář

IT konzultant so špecializáciou na Google Workspace

Pavel je freelancer, ktorý sa špecializuje na implementácie Google Workspace do firiem. Momentálne (leto 2019) spravuje Google Workspace 329 firmám - čítať viacdáva pozor, aby všetko klapalo a zároveň školí zamestnancov týchto firiem, aby dokázali vyťažiť maximum z Gmailu, Google Kalendára, Disku a ďalších aplikácií z balíčka Google Workspace. Má za sebou 490 školení a jeho kurzami prešlo 4726 účastníkov. Viac sa o Pavlovi dozviete na www.minar.cz.

Všetky kurzy lektora Pavel Minář

Hodnotenie kurzu

95 %

171 hodnotenie
138x
26x
4x
1x
2x

Ľubomír G.

Uplne zbytecny test, ktery pripomina reklamu na google. Navic otazky neurcite, ke kterym odpovedi napsal asi pan lektor.


Tomáš B.

Zaujímavý kurz, praktické veci, priame bez "vaty" a stručne jasne vysvetlené.


Marie K.

Jednoduše a jasně vysvětleno. Díky.

Ako kurz prebieha?

Nejde o nič zložité. Čaká vás niekoľko krátkych videí, ktoré môžu byť doplnené pracovnými zošitmi, kvízmi alebo inými materiálmi k štúdiu. Na videá sa môžete pozerať kedykoľvek. Stačí len byť pripojení na internet.

Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.
Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80 %. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.
Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.
Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.
Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 10 dní od zakúpenia kurzu.