Hovorová nemčina pre každú situáciu

i v audio verzii i v audio verzii

Cena: 24,00 € s DPH

Zľava -50 %: 12,00 € s DPH

Platí do 3. 10. 2022

Počet lekcií:
22
Celková dĺžka videí:
1:06 hod
Kúpiť kurz
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup

Čo sa v kurze naučíte

Boli ste na dovolenke v Rakúsku a potom si dlho lámali hlavu nad tým, čo vám to ten sused vo vedľajšom karavane každé popoludnie hovoril? Naučte sa časté frázy z hovorovej reči, vďaka ktorým budete rodeným nemčinárom zase o trochu viac rozumieť.

V kurze si osvojíte

Mnoho učebníc nemčiny hovorové výrazy úplne bojkotuje. A ak vám ich nejaká učebnica chce predsa len niekoľko sprostredkovať, tak až na veľmi pokročilej úrovni. Rodení hovoriaci ale nečakajú na to, až budete pokročilý nemčinár, chcú sa s vami baviť hneď teraz a ideálne tak, ako im zobák narástol.

Nespisovné obraty či hovorové prirovnania sú súčasťou každého jazyka, a je preto dobré ich poznať. Nie každý totiž hovorí ako kniha či učebnica nemčiny, preto sa vám určite bude hodiť veľa slovíčok či idiomov, ktorými budete môcť okoreniť svoj hovorený či písomný prejav.

V kurze sa naučíte časté frázy z hovorovej reči, ktorými budete môcť nielen lepšie zapadnúť medzi rodených hovoriacich, a zároveň im budete zase o trochu viac rozumieť.

Pozrieme sa na mnoho fráz, ktoré budete môcť použiť ako v pracovnom kontexte, tak v tom neformálnom medzi priateľmi, naučíte sa obraty, ktorými budete môcť vyšperkovať vašu prezentáciu či rozprávanie a v neposlednom rade budete po tomto kurze vedieť použiť najfrekventovanejšie príslovia a idiomy v praxi.

Kurz je určený pre:

  • dospelých pracujúcich, ktorí sa učia nemecky z vlastného záujmu
  • dospelých pracujúcich, ktorí sa učia nemecky kvôli práci (spolupráca s obchodnými partnermi, komunikácia v nemčine, snaha o zmenu zamestnávateľa)
  • Čechov a Slovákov, ktorí radi trávia dovolenku v nemecky hovoriacich krajinách a radi by sa dohovorili s miestnymi
  • Čechov a Slovákov žijúcich v nemecky hovoriacich krajinách

Osnova kurzu

Míša Nofftz Skopalová

Míša Nofftz Skopalová

Lektorka nemčiny online

Míše síce nekoluje v krvi germánska krv, vďaka viac ako 8 rokom v nemecky hovoriacich krajinách ale pričuchla k nemčine natoľko, že ju teraz vyučuje čítať viaconline.  Aktuálne sa venuje individuálnej výuke jednotlivcov, ale aj vedeniu skupinových online kurzov, v ktorých neodovzdáva učebnicovú nemčinu, ale predovšetkým tú, ktorú rodení hovoriaci naozaj používajú.  Okrem iného píše blog, nakrúca videá, tvorí výukové materiály a ukazuje, že nemčina naozaj nie je tak ťažká, ako sa o nej hovorí. Viac na michaelaskopalova.cz.

Všetky kurzy lektora Míša Nofftz Skopalová

Hodnotenie kurzu

100 %

8 hodnotenie
8x
0x
0x
0x
0x

Radka G.

Kurz je naprosto perfektní! U všech Míšiných kurzů pozitivně hodnotím, že neučí jen školní/učebnicovou němčinu, ale učí opravdovou němčinu, kterou rodiláci mluví. Fráze v kurzu uvedené jsou skutečně běžně používané. Jako bonus ke kurzu beru i přiložený studijní materiál. Vše je podané s lehkostí, člověk se dozví opravdu hodně. Jako uvedení do hovorové němčiny mohu tento kurz vřele doporučit.


Eliška Š.

Páni, tak tenhle kurz naprosto předčil veškerá moje očekávání (a že už tak byla vysoká)!
"Hovorová němčina" je ohromně motivační hlavně v tom smyslu, že představuje skutečně "živou" a "žitou" němčinu s veškerou její úžasnou hravostí, ke které se v rámci školní i standardní jazykovkové výuky leckdy prokousáváme jen hodně stěží.
Při procházení kurzu se mi vybavila řada výrazů, na které jsem během svých dřívějších cest do Německa již narazila, ale plně mi docvakly až teď. A současně jsem se naučila hromadu nových, díky nimž snad budu při příštích cestách do německojazyčných zemí působit zase trochu míň jako robot a trochu víc jako úplně normální člověk. :)
Moc díky za dávku inspirace a kurz vřele doporučuji dál!


Iva B.

Jsem Míše moc vděčná za další přínosný kurz. Hovorové výrazy, které student jazyka v učebnicích zkrátka nenajde, jsou k nezaplacení. Mnohé jevy, např. zkrácené formy nebo jazykové výplně jsem samozřejmě v němčině dříve vnímala, ale díky kurzu jsem na ně získala ucelený pohled a mnoho nového jsem se i naučila. Líbí se mi, že Míša často využívá formu příběhu, během kterého výrazy postupně uvádí a díky čemuž jsou i lépe zapamatovatelné, protože krásně zapadnou do kontextu. Velmi zajímavé kapitoly pro mě byly také anglicismy v němčině a v neposlední řadě německá přísloví. Míša nezapomíná ani na regionální rozdíly a varování, že ne všechny hovorové a neformální fráze lze použít ve všech situacích. Jsem si jistá, že budu teď hovorové němčině nejen více rozumět, ale rozhodně se i pokusím nabytou slovní zásobu využít v praxi.

Reakcia lektora:

“Besten Dank für deine lieben Worte, Ivca! Ich habe mich über deine ausführliche Rückmeldung sehr gefreut!“

Ako kurz prebieha?

Nejde o nič zložité. Čaká vás niekoľko krátkych videí, ktoré môžu byť doplnené pracovnými zošitmi, kvízmi alebo inými materiálmi k štúdiu. Na videá sa môžete pozerať kedykoľvek. Stačí len byť pripojení na internet.

Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.
Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80 %. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.
Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.
Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.
Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 10 dní od zakúpenia kurzu.