Hovorová nemčina pre každú situáciu

i v audio verzii

Cena: 24,00 € s DPH

Počet lekcií:
22
Celková dĺžka videí:
1:06 hod
Kúpiť kurz
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup

Čo sa v kurze naučíte

Boli ste na dovolenke v Rakúsku a potom si dlho lámali hlavu nad tým, čo vám to ten sused vo vedľajšom karavane každé popoludnie hovoril? Naučte sa časté frázy z hovorovej reči, vďaka ktorým budete rodeným nemčinárom zase o trochu viac rozumieť.

V kurze si osvojíte

Mnoho učebníc nemčiny hovorové výrazy úplne bojkotuje. A ak vám ich nejaká učebnica chce predsa len niekoľko sprostredkovať, tak až na veľmi pokročilej úrovni. Rodení hovoriaci ale nečakajú na to, až budete pokročilý nemčinár, chcú sa s vami baviť hneď teraz a ideálne tak, ako im zobák narástol.

Nespisovné obraty či hovorové prirovnania sú súčasťou každého jazyka, a je preto dobré ich poznať. Nie každý totiž hovorí ako kniha či učebnica nemčiny, preto sa vám určite bude hodiť veľa slovíčok či idiomov, ktorými budete môcť okoreniť svoj hovorený či písomný prejav.

V kurze sa naučíte časté frázy z hovorovej reči, ktorými budete môcť nielen lepšie zapadnúť medzi rodených hovoriacich, a zároveň im budete zase o trochu viac rozumieť.

Pozrieme sa na mnoho fráz, ktoré budete môcť použiť ako v pracovnom kontexte, tak v tom neformálnom medzi priateľmi, naučíte sa obraty, ktorými budete môcť vyšperkovať vašu prezentáciu či rozprávanie a v neposlednom rade budete po tomto kurze vedieť použiť najfrekventovanejšie príslovia a idiomy v praxi.

Kurz je určený pre:

  • dospelých pracujúcich, ktorí sa učia nemecky z vlastného záujmu
  • dospelých pracujúcich, ktorí sa učia nemecky kvôli práci (spolupráca s obchodnými partnermi, komunikácia v nemčine, snaha o zmenu zamestnávateľa)
  • Čechov a Slovákov, ktorí radi trávia dovolenku v nemecky hovoriacich krajinách a radi by sa dohovorili s miestnymi
  • Čechov a Slovákov žijúcich v nemecky hovoriacich krajinách

Osnova kurzu

Míša Nofftz Skopalová

Míša Nofftz Skopalová

Lektorka nemčiny online

Míše síce nekoluje v krvi germánska krv, vďaka viac ako 8 rokom v nemecky hovoriacich krajinách ale pričuchla k nemčine natoľko, že ju teraz vyučuje čítať viaconline.  Aktuálne sa venuje individuálnej výuke jednotlivcov, ale aj vedeniu skupinových online kurzov, v ktorých neodovzdáva učebnicovú nemčinu, ale predovšetkým tú, ktorú rodení hovoriaci naozaj používajú.  Okrem iného píše blog, nakrúca videá, tvorí výukové materiály a ukazuje, že nemčina naozaj nie je tak ťažká, ako sa o nej hovorí. Viac na michaelaskopalova.cz.

Všetky kurzy lektora Míša Nofftz Skopalová

Hodnotenie kurzu

98 %

70 hodnotenie
64x
6x
0x
0x
0x

Kateřina Š.

Das war wirklich megageil! Přesně to jsem potřebovala! díky :-))

Reakcia lektora:

“To mě moc těší, že jsem se Vám trefila do Vašeho gusta, Katko :)“


Tomáš K.

Supergeil! 🙂

Reakcia lektora:

“Danke, lieber Tomáš ☺️“


Martin F.

Skvele a uzitocne, dakujem.

Reakcia lektora:

“Gern geschehen, lieber Martin :)“

Ako kurz prebieha?

Nejde o nič zložité. Čaká vás niekoľko krátkych videí, ktoré môžu byť doplnené pracovnými zošitmi, kvízmi alebo inými materiálmi k štúdiu. Na videá sa môžete pozerať kedykoľvek. Stačí len byť pripojení na internet.

Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.
Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80 %. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.
Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.
Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.
Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 10 dní od zakúpenia kurzu.