Hovorová nemčina pre každú situáciu

Kurzom sprevádza  Míša Nofftz Skopalová

Vhodné na počúvanie

Boli ste na dovolenke v Rakúsku a potom si dlho lámali hlavu nad tým, čo vám to ten sused vo vedľajšom karavane každé popoludnie hovoril? Naučte sa časté frázy z hovorovej reči, vďaka ktorým budete rodeným nemčinárom zase o trochu viac rozumieť. Celý popisok

28,00 € s DPH

Celková dĺžka

1:06 hod

Počet lekcií

22

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Mnoho učebníc nemčiny hovorové výrazy úplne bojkotuje. A ak vám ich nejaká učebnica chce predsa len niekoľko sprostredkovať, tak až na veľmi pokročilej úrovni. Rodení hovoriaci ale nečakajú na to, až budete pokročilý nemčinár, chcú sa s vami baviť hneď teraz a ideálne tak, ako im zobák narástol.

Nespisovné obraty či hovorové prirovnania sú súčasťou každého jazyka, a je preto dobré ich poznať. Nie každý totiž hovorí ako kniha či učebnica nemčiny, preto sa vám určite bude hodiť veľa slovíčok či idiomov, ktorými budete môcť okoreniť svoj hovorený či písomný prejav.

V kurze sa naučíte časté frázy z hovorovej reči, ktorými budete môcť nielen lepšie zapadnúť medzi rodených hovoriacich, a zároveň im budete zase o trochu viac rozumieť.

Pozrieme sa na mnoho fráz, ktoré budete môcť použiť ako v pracovnom kontexte, tak v tom neformálnom medzi priateľmi, naučíte sa obraty, ktorými budete môcť vyšperkovať vašu prezentáciu či rozprávanie a v neposlednom rade budete po tomto kurze vedieť použiť najfrekventovanejšie príslovia a idiomy v praxi.

Kurz je určený pre:

  • dospelých pracujúcich, ktorí sa učia nemecky z vlastného záujmu
  • dospelých pracujúcich, ktorí sa učia nemecky kvôli práci (spolupráca s obchodnými partnermi, komunikácia v nemčine, snaha o zmenu zamestnávateľa)
  • Čechov a Slovákov, ktorí radi trávia dovolenku v nemecky hovoriacich krajinách a radi by sa dohovorili s miestnymi
  • Čechov a Slovákov žijúcich v nemecky hovoriacich krajinách
Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Lektori kurzu
Míša Nofftz Skopalová

Lektorka nemčiny online

Míše síce nekoluje v krvi germánska krv, vďaka viac ako 8 rokom v nemecky hovoriacich krajinách ale pričuchla k nemčine natoľko, že ju teraz vyučuje online. 

Aktuálne sa venuje individuálnej výuke jednotlivcov, ale aj vedeniu skupinových online kurzov, v ktorých neodovzdáva učebnicovú nemčinu, ale predovšetkým tú, ktorú rodení hovoriaci naozaj používajú. 

Okrem iného píše blog, nakrúca videá, tvorí výukové materiály a ukazuje, že nemčina naozaj nie je tak ťažká, ako sa o nej hovorí. Viac na michaelaskopalova.cz.

Hodnotenie kurzu

98 %

225 hodnotenie
207x
16x
2x
0x
0x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Sylvia Š.

Klasse :-)

Reakcia lektora:

“Vielen Dank :)“


Barbora H.

Kurz bol super, veľmi zaujímavá slovná zásoba, s ktorou sa v učebniciach nestretneme :-)

Reakcia lektora:

“Danke sehr, liebe Barbora :)“


Zuzana U.

Děkuji za kurz s příjemnou paní lektorkou. 1 otázka v průběžném testu obsahuje chybu. Pro groß se nabízí chybný ekvivalent klein. Ani jedna z odpovědí nevede k správnému řešení.

Reakcia lektora:

“Děkujeme, Zuzi, za upozornění a bystré očko! Postaráme se, aby bylo záhy upraveno ;)“

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80%. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 14 dní od zakúpenia kurzu.