Human-Centered Design: Dizajn zameraný na človeka

Kurzom sprevádza  Jiří Sekera a Petr Kosnar

Ako postupovať pri návrhu produktov, aplikácií a služieb orientovaných na skutočné potreby užívateľov?

zdarma

Celková dĺžka

51 min

Počet lekcií

20

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Kurz popisuje základné postupy pri návrhu a testovaní produktov a služieb, u ktorých je kladený vysoký dôraz na potreby užívateľov. V piatich blokoch sa dozviete, ako efektívne zapojiť budúcich užívateľov do návrhu a vývoja produktov, ako prostredníctvom výskumov zisťovať (a pokiaľ možno neovplyvniť) kľúčové vstupné informácie, ako pomocou overených metód postupovať pri navrhovaní možných riešení, ako svoje nápady ľahko a efektívne prototypovať a na závěr rýchlo, ale starostlivo otestovať.

Kurz je vhodný pre kohokoľvek, kto pri svojej práci potrebuje mať aspoň základné povedomie, ako získať vhľad do skutočných potrieb zákazníkov a efektívne vytvoriť a overiť návrhy možných riešení.

Vďaka kurzu:

1. Poznáte, čo je HCD proces a kedy, prečo a ako je vhodné ho využiť.

2. Získate základné znalosti užívateľského výskumu, vďaka ktorému lepšie porozumiete svojim (potenciálnym) zákazníkom. Pochopíte, ako tieto znalosti využiť na zlepšenie vášho produktu.

3. Naučíte sa kedy, prečo a ako ľahko a efektívne vytvárať a testovať prototypy, hypotézy a návrhy možných riešení.

Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Lektori kurzu
Jiří Sekera

Produktový návrhár

Od roku 2005 pôsobí v pražskom štúdiu Refresh ako strategický konzultant, UX Designer a Idea Maker. Spoločne s klientmi (a ich zákazníkmi) sa pokúša vypátrať a zrozumiteľne definovať ich motivácie, ciele a problémy, pre ktoré následne navrhuje možné riešenia. V roku 2012 do Prahy priviedol inšpiratívny prednáškový cyklus Creative Mornings. V roku 2013 sa stal členom boardu Asociace UX. V roku 2014 zredigoval knihu Web ostrý ako britva, bol odborným garantom hodnotení UX v súťaži WebTop100 a stal sa zodpovedným za výber rečníkov a tém do dizajn sekcie konferencie WebExpo. Od roku 2015 navrhuje internetové projekty pre Seznam.cz.


Petr Kosnar

Dizajnér a výskumník

Petr vyštudoval návrh a výskum v oblasti fyzických a digitálnych produktov na Eindhoven University of Technology. V súčasnosti navrhuje produkty, ktoré spríjemňujú ľuďom život a riešia ich problémy. Nie na základe intuície, ale starostlivého cieleného výskumu a s využitím postupov, pri ktorých sa návrh opakovane testuje a zlepšuje. Jeho špecializáciou sú chytré domácnosti, Internet of Things, Automotive a zmysluplné využívanie možností najnovších technológií.

Hodnotenie kurzu

89 %

745 hodnotenie
470x
189x
59x
23x
4x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Miroslav Š.

Super .


Pavel T.

Trochu nuda :) Hodilo by se mluvit více hovorově, mluvit zpatra, energičtěji a nevršit jedno cizí slovo na druhé :-) V posledním videu se jedna věta opakuje... Ale je to zadarmo, tak díky :-)


Zuzana N.

Jednoduše vysvětleno na příkladech z praxe. Užitečné, děkuji. :)

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80%. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.