iCloud a bezpečnosť na Macu

Kurzom sprevádza Martin Světlík Česky

Cena: 11,00 € s DPH

Počet lekcií:
13
Celková dĺžka videí:
38 min
Kúpiť kurz
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup

Čo sa v kurze naučíte

Cloudovým službám je dnes veľmi ťažké sa vyhnúť. Apple ponúka svoj vlastný ekosystém služieb s názvom iCloud. V tomto kurze si povieme, aké sú jeho možnosti, ako ho správne nastaviť a súčasne tiež ako správne zabezpečiť nielen vaše internetové účty.

V kurze si osvojíte

Ak s Macom začínate, pozrite sa tiež na kurz Prechádzame na Mac. Nadväzujúci kurz Používame Mac efektívne je potom nabitý tipmi a trikmi od začiatku do konca a pomôže vám Mac používať naozaj naplno.

V kurze sa naučíte:    

  • Ako využiť benefity synchronizácie na iCloude a spoluprácu s ďalšími zariadeniami  
  • Ako ukladať súbory a fotky na iCloud  
  • Ako zabezpečiť váš Mac a cloudové služby, ktoré používate  
  • Ako zálohovať Mac a robiť bežnú údržbu

Kurz je určený pre:    

  • Všetkých, ktorí by radi zistili, ako funguje iCloud  
  • Všetkých, ktorí chcú zvýšiť efektivitu vďaka cloudovým službám.

Osnova kurzu

Martin Světlík

Martin Světlík

Nezávislý Apple konzultant a lektor

Martin je konzultant a lektor produktov Apple na voľnej nohe. Pomáha užívateľom, firmám a školám používať ich zariadenia efektívne tak, aby im čítať viacuľahčili každodennú prácu. Organizuje tiež vlastné otvorené kurzy a prevádzkuje Prvý Mac, sprievodcu do sveta počítačov Mac pre nového užívateľa.

Všetky kurzy lektora Martin Světlík

Hodnotenie kurzu

88 %

68 hodnotenie
37x
23x
5x
3x
0x

Ondřej S.

Pouze bych uvítal školení na novějším mac os.

Reakcia lektora:

“Dobrý den, děkuji za zpětnou vazbu. O nutnosti aktualizace tohoto kurzu víme a věřím, že ještě v první polovině tohoto roku dojde k přetočení v prostředí macOS Ventura se všemi změnami, které nové verze nabízejí. Aktualizované lekce budete mít v rámci zakoupeného kurzu také k dispozici. Přeji hezký zbytek dne.“


Pavel N.

Velké díky lektorovy. Tento kurz byl hodně zajímaví a naučný. Poprosil bych o aktualizaci na novější verzi macOS, určitě by se našli nové vychytávky a nastavení pro bezpečnost.
Moc děkuji.

Reakcia lektora:

“Dobrý den, děkuji moc za zpětnou vazbu. Přepracování kurzu je v plánu, přijde pravděpodobně s macOS Ventura, která bude dostupná na podzim. Přeji hezký zbytek dne.“


Zdeněk J.

Z kurzu jsem si z novinek odnesl pouze Time Machine. Trochu bych zkritizoval závěrečný test, který se zaměřuje spíše na detaily než na podstatné věci.

Ako kurz prebieha?

Nejde o nič zložité. Čaká vás niekoľko krátkych videí, ktoré môžu byť doplnené pracovnými zošitmi, kvízmi alebo inými materiálmi k štúdiu. Na videá sa môžete pozerať kedykoľvek. Stačí len byť pripojení na internet.

Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.
Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80 %. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.
Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.
Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.
Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 10 dní od zakúpenia kurzu.