Každodenný pokec v nemčine

i v audio verzii

Cena: 31,00 € s DPH

Počet lekcií:
26
Celková dĺžka videí:
1:20 hod
Kúpiť kurz
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup

Čo sa v kurze naučíte

Hallo, Grüß Gott a Guten Tag! Že si z učebníc nemčiny nič iné nepamätáte? V tom prípade je najvyšší čas to zmeniť!

V kurze si osvojíte

Keď stretnete rodeného hovoriaceho, začína a končí vaša spoločná komunikácia pri Guten Tag, prípadne Danke? A nie je to škoda? Ovládnutie každodennej komunikácie s nemecky rodeným hovoriacim vám môže otvoriť nové obzory, prístup k novým informáciám a zaujímavým ľuďom, ale napríklad aj k lepším pracovným možnostiam.

Chcete sa vedieť vhodne predstaviť, vyjadriť slušne súhlas či nesúhlas, dokázať elegantne skočiť do reči, ale napríklad aj vyjadriť odporúčanie, návrh či nejaký ten kompliment?

Staňte sa majstrom nemeckej konverzácie a pozrite sa spolu so mnou na najčastejšie komunikačné situácie, do ktorých sa môžete dostať. Naučíte sa nepreberné množstvo fráz a výrazov, ktoré môžete podľa situácie a komunikačného partnera ľubovoľne obmieňať. Budete tak pripravení na zdvorilostný small talk s cudzincom, vyjadrenie pochýb či výmenu názorov.

V kurze sa naučíte:

 • vhodne pozdraviť podľa situácie a komunikačného partnera
 • predstaviť seba aj druhého
 • začať rozhovor tak, aby to bolo príjemné vám aj náprotivku
 • vyjadriť svoj názor niekoľkými možnými spôsobmi
 • vyjadriť návrhy, rady či odporúčania
 • argumentovať a reagovať na argumenty partnera
 • ovládať mnoho užitočných fráz, ktorými môžete vyjadriť, že nerozumiete
 • ospravedlniť sa, poďakovať, pochváliť a vedieť reagovať na ospravedlnenie, kompliment či poďakovanie druhého
 • vhodne ukončiť konverzáciu a rozlúčiť sa.

Kurz je určený pre:

 • dospelých pracujúcich, ktorí sa učia nemecky z vlastného záujmu
 • dospelých pracujúcich, ktorí sa učia nemecky kvôli práci (spolupráca s obchodnými partnermi, komunikácia v nemčine, snaha o povýšenie či zmenu práce)
 • Čechov a Slovákov, ktorí radi trávia dovolenku v nemecky hovoriacich krajinách a potrebujú sa dorozumieť v každodenných situáciách
 • Čechov a Slovákov žijúcich v nemecky hovoriacich krajinách.

Osnova kurzu

Míša Nofftz Skopalová

Míša Nofftz Skopalová

Lektorka nemčiny online

Míše síce nekoluje v krvi germánska krv, vďaka viac ako 8 rokom v nemecky hovoriacich krajinách ale pričuchla k nemčine natoľko, že ju teraz vyučuje čítať viaconline.  Aktuálne sa venuje individuálnej výuke jednotlivcov, ale aj vedeniu skupinových online kurzov, v ktorých neodovzdáva učebnicovú nemčinu, ale predovšetkým tú, ktorú rodení hovoriaci naozaj používajú.  Okrem iného píše blog, nakrúca videá, tvorí výukové materiály a ukazuje, že nemčina naozaj nie je tak ťažká, ako sa o nej hovorí. Viac na michaelaskopalova.cz.

Všetky kurzy lektora Míša Nofftz Skopalová

Hodnotenie kurzu

97 %

145 hodnotenie
124x
17x
4x
0x
0x

Zbyněk J.

Oceňuji moc pěkně vysvětlené praktické příklady lektorky. Rovněž perfektní výslovnost.

Reakcia lektora:

“Děkuji, Zbyňku! Pokud se Vám líbí má výslovnost, tak prosím plynule přejděte do kurzu Mluv jako Němec! tady na Seduo. Ukážu Vám, že naučit se správně vyslovovat může být opravdu kinderleicht;)“


Věra P.

Zdravím Vás Míšo, hltám každé Vaše slovo! Kdy bude další kurz? Jsem nadšená! S Vámi to není otrava, moc děkuji.V.

Reakcia lektora:

“Děkuji, Věrko! Další kurz bude už za pár týdnů, prosím o chvilku trpělivosti ;) Mimochodem ostatní mé kurzy tady na Seduo už máte?“


Jana J.

Vielen Dank Mischa😊

Reakcia lektora:

“Keine Ursache ;)“

Ako kurz prebieha?

Nejde o nič zložité. Čaká vás niekoľko krátkych videí, ktoré môžu byť doplnené pracovnými zošitmi, kvízmi alebo inými materiálmi k štúdiu. Na videá sa môžete pozerať kedykoľvek. Stačí len byť pripojení na internet.

Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.
Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80 %. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.
Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.
Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.
Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 10 dní od zakúpenia kurzu.