Každodenný pokec vo francúzštine

i v audio verzii

Kurzom sprevádza Hana Šimáčková Česky

Cena: 32,00 € s DPH

Počet lekcií:
27
Celková dĺžka videí:
1:08 hod
Kúpiť kurz
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup

Čo sa v kurze naučíte

Pritakávanie „oui, oui” a „hmm” vám už znie hlúpo? Obohaťte si slovnú zásobu a naučte sa vhodne reagovať na rôzne situácie. Staňte sa majstrami small talku vo francúzštine!

V kurze si osvojíte

Kurz vás prevedie od začiatku až do konca bežnou konverzáciou vo francúzštine. Dozviete sa, ako sa vhodne predstaviť, ako slušne reagovať na rôzne situácie, ako niečo navrhnúť, s niečím súhlasiť či nesúhlasiť, ale napríklad aj to, ako sa s Francúzmi vítať typickým pobozkaním na tvár. Nie je totiž pusa ako pusa!

Či už francúzsky ako tak viete, alebo ste začiatočníci, určite oceníte prehľad užitočných fráz, ktoré sa vám budú hodiť do bežnej komunikácie. Ukážeme si pestré synonymá notoricky známych slovíčok, ako je bonjour alebo merci a povieme si, akú frázu použiť v profesionálnom alebo naopak familiárnom kontexte. 

Pripravte sa na bežný small talk s rodenými hovoriacimi, i na mítingy v profesionálnom prostredí.

V kurze sa naučíte: 

 • ako najlepšie začať konverzáciu s rodeným hovoriacim,
 • ako a kedy sa s Francúzmi privítať typickým pobozkaním na tvár,
 • ktoré frázy vám pomôžu sa s niekým zoznámiť,
 • ako prelomiť trápne ticho,
 • pekne sa predstaviť,
 • vyjadriť svoj názor, súhlas, nesúhlas, pochybnosti či prekvapenie,
 • tvoriť otázky a pýtať sa ostatných,
 • elegantne skočiť do reči, 
 • ospravedlniť sa, poďakovať, chváliť, hodnotiť i dávať rady,
 • vhodne sa rozlúčiť a ukončiť konverzáciu.

Tento kurz je vhodný pre všetkých, ktorí:

 • chcú byť jazykovo vybavení na rôzne situácie v bežnej komunikácii,
 • sa neuspokoja len s komunikáciou rukami, nohami a citoslovcami,
 • sa snažia vyvarovať faux-pas v komunikácii s Francúzmi,
 • si chcú urobiť poriadok v bežne používaných frázach a výrazoch,
 • chcú byť príjemnými konverzačnými partnermi.

Osnova kurzu

Hana Šimáčková

Hana Šimáčková

Lektorka francúzštiny

Hanka miluje nielen francúzske syry, víno a Alpy, ale hlavne francúzsky jazyk, ktorý vyučuje online už od svojich štúdií vo francúzskom čítať viacMontpellier. Je autorkou projektu ProfHanka, ktorý môžete sledovať napríklad na Instagrame a pravidelne sa tak priučiť niečo francúzsky. Najväčšiu záľubu má Hanka vo francúzskej výslovnosti, ktorá býva pre študentov vždy trošku oriešok. Viac informácií na profhanka.cz.

Všetky kurzy lektora Hana Šimáčková

Hodnotenie kurzu

99 %

68 hodnotenie
66x
1x
1x
0x
0x

Milan S.

Nakolik je efektivní do budoucna (= co si budu pamatovat za týden) netuším, ale příjemné osvěžení hovorových výrazů. Mince jsem neznala.


Ive K.

kurz byl perfektní, ale bude ještě nějaký?


Linda M.

Velmi praktické.

Reakcia lektora:

“To mě těší.:)“

Ako kurz prebieha?

Nejde o nič zložité. Čaká vás niekoľko krátkych videí, ktoré môžu byť doplnené pracovnými zošitmi, kvízmi alebo inými materiálmi k štúdiu. Na videá sa môžete pozerať kedykoľvek. Stačí len byť pripojení na internet.

Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.
Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80 %. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.
Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.
Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.
Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 10 dní od zakúpenia kurzu.