Koučovanie pre nekoučov: ako využiť koučing v manažérskej praxi

i v audio verzii

Cena: 39,00 € s DPH

Počet lekcií:
14
Celková dĺžka videí:
1:00 hod
Kúpiť kurz
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup

Čo sa v kurze naučíte

Úlohou manažéra je dostať zo svojich ľudí čo najviac. Dostať zo seba maximum však dokážu ľudia iba sami. My im v tom môžeme akurát tak pomôcť. Napríklad formou koučingu. Zaraďte koučovanie do svojej manažérskej praxe bez toho, aby ste sa stali koučom.

Doplnenie koučingu do skill setu manažéra. O to ide v tomto kurze. Je to kurz zameraný na zručnosť, nie je určený adeptom na profesionálny koučing. Je presne pre manažérky a manažérov, ktorí chcú používať koučing vo svojej praxi. Po vzhliadnutí kurzu pochopíte, z akého dôvodu je dobré mať koučing medzi svojimi manažérskymi zručnosťami. Aké je jednoduché koučing používať v rôznych manažérskych situáciách a z čoho koučing pre nekoučov pozostáva.

V kurze sa zameriame na štyri jednoduché oblasti:

  • ako si vytvoriť priestor na koučovanie
  • ako sa správne upozadiť
  • ako počúvať a pýtať sa 
  • a ako celý proces nasmerovať na zmenu, ktorá prebehne v budúcnosti.

Nemusíte byť koučom ani fanúšikom koučingu, aby ste tento kurz využili. Stačí, aby ste boli otvorení k doplneniu vašich nástrojov v práci so svojimi ľuďmi.

Osnova kurzu

Juraj Surma

Juraj Surma

Leadership, Sales & Skills Developer

Od roku 2006 sa venuje rozvoju jednotlivcov a tímov, dovtedy pracoval na rôznych manažérskych pozíciách v oblasti Arts Managementu a študoval na čítať viacVŠMU v Bratislave. Od svojich 4 rokov hrával každé poobedie na prázdnych parkoviskách hokejbal. To v ňom vyvinulo silný pocit pre vnímanie skupín a jednotlivcov v skupinách, ktoré prechádzajú v hre neustálou zmenou. A to mu ostalo dodnes. Rozvíja kompletné top a mid manažmenty, ktoré menia organizáciu, čo sa prejavuje vo vysokom prekračovaní naplánovaného. Pomáha manažérom zmeniť svoje nastavenie v záujme ich vlastnej záchrany, a to nielen profesionálnej. V roku 2020 ukončil štúdium ako jediný zo Slovenska na INSEAD vo Francúzsku, kde absolvoval Executive Master for Change. Už 8 sezón je spoluautorom podcastu sprievodca-manazera.sk, ktorý má cez 150 podcastov a viac ako 70 000 poslucháčov. Vo voľnom čase koučuje a hrá florbal za FBK AS TRENČÍN TRENOVEC, s ktorým dosiahol na dva tituly a v ďalšej sezóne usiluje o majstrovský hetrik.  

Všetky kurzy lektora Juraj Surma

Hodnotenie kurzu

93 %

222 hodnotenie
165x
43x
10x
4x
0x

Anna V.

Přínosný kurz s velkým poměrem praktických ukázek. Mohu jen doporučit.


Rudolf M.

Výborný. Vďaka za výborný kurz. Určite pozriem viac x.
Len by mohol menej rozhadzovať rukami - ale to vy všetci. Jemnejšie s tou gestikuláciou :-)


Simona V.

Ačkoliv je matka opakování moudrosti, nelíbilo se mi tak časté opakování jedné a té samé situace - celý modelový příklad mi byl bohužel nesympatický. Zároveň mi není příjemné vtahování rodiny/dětí do pracovního školení. Jednak příklad na dětech nemusí být pro všechny a v dané situaci jiný uvedený nebyl. Jednak by měl dle mého člověk oddělovat svůj pracovní a osobní život. A jednak se mi příčí pracovní skills testovat na své rodině, takže plně rozumím dětem školitele, že ho za to nesnáší. Určitě zazněly přínosné informace, které člověk využije na vedoucí pozici, ale celkově mě tento kurz neoslovil.

Ako kurz prebieha?

Nejde o nič zložité. Čaká vás niekoľko krátkych videí, ktoré môžu byť doplnené pracovnými zošitmi, kvízmi alebo inými materiálmi k štúdiu. Na videá sa môžete pozerať kedykoľvek. Stačí len byť pripojení na internet.

Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.
Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80 %. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.
Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.
Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.
Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 10 dní od zakúpenia kurzu.