Kritické myslenie 2 - Ako hacknúť rozhodovanie - intuícia vs. algoritmy

Kurzom sprevádza  Lukáš Hána a GrowJOB

Hacknite svoje rozhodovanie pomocou jednoduchých trikov, ktoré vás podržia v situáciách, kedy vám chýba čas a informácie.

35,00 € s DPH

Celková dĺžka

54 min

Počet lekcií

10

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Máte niekedy pocit, že sú rozhodnutia príliš zložité a komplikované? Možno je to preto, že máte na výber z veľa možností alebo vyhodnocujete mnoho informácií. Rovnako ako vám kuchárka pomôže zjednodušiť varenie vďaka receptom, môžete si uľahčiť rozhodovanie pomocou jednoduchých pravidiel a postupov - tzv. algoritmov. Podobne ako sa v recepte dozviete potrebné ingrediencie a postup prípravy jedla, vám algoritmy pomôžu vybrať kľúčové informácie a prepojiť ich do výsledného rozhodnutia. V tomto kurze si založíte svoju vlastnú rozhodovaciu kuchárku.

V kurze sa naučíte:    

  • Jednoduché hacky pre rýchle rozhodovanie s minimom informácií  
  • Ako obmedziť skreslenie vášho úsudku pochádzajúceho zo šumu a kognitívnych klamov.
  • Vytvárať vlastné rozhodovacie algoritmy pre nové situácie. 
  • Ako funguje intuícia, kedy ju počúvať, kedy nie a ako ju zapojiť do rozhodovania.   Kurz je určený pre:    
  • Manažérov  
  • Podnikateľov  
  • Študentov  
  • Verejnosť
Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Lektori kurzu
Lukáš Hána

Konzultant a lektor kritického myslenia vo vzdelávacom inštitúte growjob

Na školeniach, prednáškach a konzultáciách učí ľudí aplikovať kritické myslenie pri práci s informáciami a rozhodovaní. čítať viacŠtudoval Diplomaciu na VŠE a Koučing a manažment na Ecole Supérieure de Commerce de Rennes vo Francúzsku. Založil projekt #krimyš (www.krimys.cz) a pomohol vytvoriť kurz kritického myslenia na VŠE. Je alumni Centra pre aplikovanú racionalitu CFAR.


GrowJOB

Vzdelávací inštitút

Vo vzdelávacom inštitúte GrowJOB pomáhame zlepšovať vnútornú motiváciu, efektivitu práce a spokojnosť jednotlivcov a ľudí vo čítať viacfirmách. Prenášame do praxe aktuálne vedecké poznatky prevažne z oblasti neurovied a behaviorálnej ekonómie. Našou prácou spoluvytvárame hodnotové spoločnosti, cez ktoré prispievame k budovaniu hodnotového Česka.

Hodnotenie kurzu

81 %

205 hodnotenie
90x
67x
30x
7x
11x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Roman B.

náročné téma, pro lepší srozumitelnost bych ale uvítal nepatrně delší pauzy (pomlky) mezi jednotlivými kapitolami, při verzi "do ucha" jsem ztrácel přehled o tom, kdy která kapitola končí a nová začíná, zřejmě je to důsledek sestříhání. Lektor by mohl také mluvit o něco pomaleji, pokud jsem zrovna ihned nemohl zastavit a vrátit text zpět a zamyslet se nad smyslem toho, co právě řekl, rychle jsem se v jeho projevu ztrácel.


Markéta K.

Kdybych u poslechu nepracovala, tak bych usnula. Video je strašně potichu (a to mám zvuk na PC na 100%). Žádná intonace v hlase, vše v jedné rovině. Žádný studijní materiál. Což bych uvítala vzhledem k testu, který byl na konci, protože ten mi dal docela zabrat.


Karel L.

p. Lektor mluvil velice monotónně.Chvilemi ho nebylo pořádně slyšet. Osobně mi chybělo více příkladů k pochopení u učiva.

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80 %. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 10 dní od zakúpenia kurzu.