Kritické myslenie 2 - Ako hacknúť rozhodovanie - intuícia vs. algoritmy

Kurzom sprevádza Lukáš Hána a GrowJOB Česky

Cena: 35,00 € s DPH

Počet lekcií:
10
Celková dĺžka videí:
54 min
Kúpiť kurz
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup

Čo sa v kurze naučíte

Hacknite svoje rozhodovanie pomocou jednoduchých trikov, ktoré vás podržia v situáciách, kedy vám chýba čas a informácie.

V kurze si osvojíte

Máte niekedy pocit, že sú rozhodnutia príliš zložité a komplikované? Možno je to preto, že máte na výber z veľa možností alebo vyhodnocujete mnoho informácií. Rovnako ako vám kuchárka pomôže zjednodušiť varenie vďaka receptom, môžete si uľahčiť rozhodovanie pomocou jednoduchých pravidiel a postupov - tzv. algoritmov. Podobne ako sa v recepte dozviete potrebné ingrediencie a postup prípravy jedla, vám algoritmy pomôžu vybrať kľúčové informácie a prepojiť ich do výsledného rozhodnutia. V tomto kurze si založíte svoju vlastnú rozhodovaciu kuchárku.

V kurze sa naučíte:    

  • Jednoduché hacky pre rýchle rozhodovanie s minimom informácií  
  • Ako obmedziť skreslenie vášho úsudku pochádzajúceho zo šumu a kognitívnych klamov.
  • Vytvárať vlastné rozhodovacie algoritmy pre nové situácie. 
  • Ako funguje intuícia, kedy ju počúvať, kedy nie a ako ju zapojiť do rozhodovania.   Kurz je určený pre:    
  • Manažérov  
  • Podnikateľov  
  • Študentov  
  • Verejnosť

Osnova kurzu

Lukáš Hána

Lukáš Hána

Konzultant a lektor kritického myslenia vo vzdelávacom Inštitúte GrowJOB

Na školeniach, prednáškach a konzultáciách učí ľudí aplikovať kritické myslenie pri práci s informáciami a rozhodovaní. čítať viacŠtudoval Diplomaciu na VŠE a Koučing a manažment na Ecole Supérieure de Commerce de Rennes vo Francúzsku. Založil projekt #krimyš (www.krimys.cz) a pomohol vytvoriť kurz kritického myslenia na VŠE. Je alumni Centra pre aplikovanú racionalitu CFAR.

Všetky kurzy lektora Lukáš Hána
GrowJOB

GrowJOB

Vzdelávací inštitút

Vo vzdelávacom inštitúte GrowJOB pomáhame zlepšovať vnútornú motiváciu, efektivitu práce a spokojnosť jednotlivcov a ľudí vo čítať viacfirmách. Prenášame do praxe aktuálne vedecké poznatky prevažne z oblasti neurovied a behaviorálnej ekonómie. Našou prácou spoluvytvárame hodnotové spoločnosti, cez ktoré prispievame k budovaniu hodnotového Česka.

Všetky kurzy lektora GrowJOB

Hodnotenie kurzu

81 %

182 hodnotenie
77x
61x
29x
7x
8x

Jana Z.

Dobrý kurz, jen bych uvítala zřetelnější výslovnost lektora - místy je poněkud zastřená a některá slova tak posluchači uniknou.


Jiří H.

Velmi těžký test..


Vladimír K.

Opäť výborný kurz, záverečný test dokáže mozog potrápiť, aspoň mne. Lektor výborný, teším sa na ďalšie kurzy p. Hánu. ĎAKUJEM!

Reakcia lektora:

“Děkuji za hodnocení a budu se těšit u příštího kurzu. ;)“

Ako kurz prebieha?

Nejde o nič zložité. Čaká vás niekoľko krátkych videí, ktoré môžu byť doplnené pracovnými zošitmi, kvízmi alebo inými materiálmi k štúdiu. Na videá sa môžete pozerať kedykoľvek. Stačí len byť pripojení na internet.

Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.
Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80 %. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.
Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.
Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.
Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 10 dní od zakúpenia kurzu.