Krízové ​​riadenie bez servítok očami globálneho manažéra

i v audio verzii

Kurzom sprevádza Jiří Kula Česky

Čo sa v kurze naučíte

Kríza je ako úder na solar. Prekvapí, zasiahne na citlivom mieste a pekelne bolí. Zistite, ako rozpoznať krízu od normálneho problému a na konci skončiť na strane víťazov.

Každá kríza má svojich víťazov a porazených. Chcel by som prispieť k tomu, aby sa zvýšili vaše šance, že budete na strane víťazov.

Kurz je určený pre:

 • top manažment: ako inšpirácia a podchytenie najčastejších chýb,
 • middle manažérov: ako pochopenie nadriadených a inšpirácia pre samotné vedenie,
 • členov tímu: ako uvedomenie, čo počas krízy ich nadriadení riešia.

V kurze:

 • sa dozviete, ako rozpoznať krízu, ako ju oddeliť od normálnych problémov a čo krízu spúšťa. 
 • Kríza je ako úder na solar, budete mať šancu zistiť, ktoré základné zdroje osobného alebo firemného života vám ten úder najviac zasiahne.
 • Uvedomíte si, aké vlastnosti sú na riešenie krízy potreba a môžete si porovnať, či ich máte a či ich majú ľudia, ktorých poznáte alebo ktorí vás riadia. 
 • Dostanete návod, ako v kríze komunikovať, čo hovoriť a čo rozhodne nerobiť.
 • Ľudia sa v kríze často správajú iracionálne. Vypočujete si, ako sa iracionalita prejavuje, a obdržíte tipy, ako s ňou bojovať, respektíve nebojovať.
 • Budete mať šancu si osvojiť zručnosti na riešenie komplexných problémov, ako počas krízy motivovať a na koho vsadiť a koho nechať byť, pretože to je strata času.
 • Problém každej krízy je kontrola nad situáciami, ktoré sú rýchlejšie ako možnosť akejkoľvek kontroly. Získate tipy, čo môžete kontrolovať a čo nechať plávať.
 • Dostanete odpoveď na klasickú otázku, či je možné sa na krízy pripraviť alebo nie a či má zmysel robiť krízové scenáre.
 • A ako je to s expertmi, má zmysel sa na nich spoliehať? Aj na to dostanete odpoveď.

Neoddeliteľnou súčasťou každej lekcie sú prežité príbehy. Budete mať šancu si ich predstaviť, vžiť sa do nich, pobaviť sa nimi a zamyslieť sa, ako by ste ich riešili vy a čo z nich si môžete odniesť do riešení vlastných situácií.

Osnova kurzu

Jiří Kula

Jiří Kula

Krízový manažér, konzultant, kouč

Jiří pôsobil v role krízového manažéra v posledných 10 rokoch v korporácii Colfax/ESAB, najskôr v rámci pozície čítať viacRegionálneho lídra pre Indiu a Južnú Áziu a neskôr v role Globálneho lídra pre biznis integráciu a reštrukturalizáciu. Pred rolou krízového lídra si Jiří prešiel mnohými krízovými situáciami v dobách, kedy riadil firmy v Česku, Fínsku, Poľsku a Taliansku. Veľkou školou života pre získanie tejto expertízy mu boli špeciálne tréningy na krízový manažment v Britskej kráľovskej vojenskej akadémii Sandhurst a v IMD v Lausanne. Na zvládnutie mnoho rokov mentálne náročných výziev Jiřímu pomáhali hlavne aktivity dlhoročného odpočinku ako pútnická Svätojakubská cesta, pobyt v Himalájach a v budhistickom centre v Thajsku a trvalé investovanie do vlastného sebarozvoja. V súčasnej dobe sa Jiří venuje odovzdávaniu svojich skúseností formou lektorstva, prednášok, mentoringov a koučingov.Pre jeho lektorský štýl je typický ťah na bránku, praktickosť a zábavnosť, autenticita a mimoriadne skúsenosti.  S Jiřím sa môžete spojiť na LinkedIne.

Všetky kurzy lektora Jiří Kula

Hodnotenie kurzu

94 %

374 hodnotenie
294x
61x
16x
1x
2x

Daniel Š.

Velmi dobré. Doporučuji všem.


Vladimír K.

Výborný a hodnotný kurz, návod, ako riešiť situácie, ktoré nás čakajú a bez skúseností a pripravenosti sú kľúčové pre ďalšie smerovanie života. ĎAKUJEM!


Dušan O.

Skutečně perfektní kurz a prohloubil jsem si jak své dosavadní zkušenosti z řešením krizí, tak i to, jak k nim přistupuji.
nejvíc se mi líbili otázky pro lektora na konci, kde se prakticky všechny stali mě včetně dokonce i mé případové studie, kterou jsem řešil na pohovoru na jinou práci a kde podle HR firmy jsem neuspěl, ale přitom jsem to navrhoval řešit v rámci divize továrny přesně tak, jak jste to popsal - zrušit výrobu v dané lokalitě a přesunout to jinam.
Moc mě to pozitivně inspirovalo.
Přeji hodně štěstí a úspěchů.

Reakcia lektora:

“Děkuji Vám, pane Ondirko, za upřímnou a dobře výstižnou referenci k mému tréninku. Vážím si toho a udělalo mi to radost. A tímto chci rád využít příležitosti a poděkovat všem ostatním, kteří věnovali svou energii a čas ke shlédnutí kurzu a následně k němu něco napsali. Ať se vám všem daří! Jirka Kula“

Ako kurz prebieha?

Nejde o nič zložité. Čaká vás niekoľko krátkych videí, ktoré môžu byť doplnené pracovnými zošitmi, kvízmi alebo inými materiálmi k štúdiu. Na videá sa môžete pozerať kedykoľvek. Stačí len byť pripojení na internet.

Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.
Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80 %. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.
Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.
Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.
Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 10 dní od zakúpenia kurzu.

Cena: 59,00 € s DPH

Počet lekcií:
12
Celková dĺžka videí:
1:18 hod
Kúpiť kurz
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup