Manažérske archetypy: Akú rolu hráte?

Kurzom sprevádza  Tomáš Bušek

Vhodné na počúvanie

Považujú vás v práci za kata, cisára alebo starostlivú matku? Zistite, aký ste manažér alebo aký šéf vám vládne a čo na neho platí.

27,00 € s DPH

Celková dĺžka

50 min

Počet lekcií

13

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Od detstva vieme, ako sa správa múdry kráľ alebo statočný náčelník. A toto správanie podvedomo očakávame od svojich šéfov. V kurze zistíme, či dokážete byť cisárom a ktoré archetypálne atribúty už spĺňate a kde budete musieť do svojej vodcovskej roly ešte dorásť.

V kurze sa naučíte:    

  • Rozpoznať päť manažérskych archetypov: Pracanta, Hecovača, Matku, Kata a Cisára  
  • Rozpoznať dominantný manažérsky archetyp svoj alebo svojho manažéra  
  • Pripraviť sa na typické reakcie a spoluprácu ľudí pod jednotlivými archetypmi  
  • Určiť, ako archetypy vhodne používať v rôznych situáciách.

Kurz je určený pre:    

  • manažérov tímov a firiem, ktorí chcú „vládnuť” zodpovedne  
  • členov tímu, ktorí chcú lepšie pochopiť svojho manažéra.
Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Lektori kurzu
Tomáš Bušek

Biznisman, lektor a firemný šaman na vedľajší úväzok

Podnikateľ a konzultant so zameraním na netriviálny obchod. Pôsobil v manažmente nadnárodných firiem v pozíciách zodpovedných za výkon čítať viacspoločnosti. V roku 2003 založil úspešnú spoločnosť Towers Consulting, ktorá pomáha svojim zákazníkom so strategickým rozvojom. Rád cestuje, zaoberá sa prírodnými kmeňmi a ich rituálmi. Tieto skúsenosti potom prenáša do moderných firiem ako lektor, kouč a konzultant. http://tomas-busek.cz

Hodnotenie kurzu

92 %

366 hodnotenie
265x
66x
28x
4x
3x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Lucie H.

Kurz nabízí srozumitelný obraz možností fungování manažera a klade důraz na používání různých přístupů k situacím a lidem, uvádí příklady.


Miroslava L.

Ďakujem za iný pohľad na manazerskupoziciu abuvedomenie si, že je dôležité nielen prechádzať medzi jednotlivými archetypmi, ale občas zostať sedieť aj v pozícii cisára.
Super kurz, vďaka.


Henrieta L.

Popis archetypov OK. Málo príkladov na použitie v prostredí v podniku (príklady boli skôr z "domáceho" prostredia). Pozn. pre jazyk SK vs. CZ: preloženie "hecíř" do "dráč" ma úplne zmiatlo, myslela som si, že je to kat :-) Nemal by to byť skôr podnecovač?...

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80 %. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 10 dní od zakúpenia kurzu.