Kritické myslenie 6 - Mediálna gramotnosť a fact-checking

Kurzom sprevádza  Lukáš Hána a GrowJOB

Zorientujte sa vo svete médií a zlepšite sa v odhaľovaní dezinformácií a manipulácií!

35,00 € s DPH

Celková dĺžka

1:05 hod

Počet lekcií

11

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Z médií čerpáme informácie o tom, čo sa vo svete deje. Zakladáme na nich svoje názory a rozhodnutia. Vyberáme si podľa nich, koho voliť, čo si kúpiť alebo napríklad kam ísť. Aby sme mohli kriticky zhodnotiť dôveryhodnosť informácií z médií, je potrebné rozumieť tomu, ako fungujú a aké záujmy sa v ich práci prejavujú. V kurze si ukážeme príklady manipulácií a dezinformácií, ktoré vám pomôžu rozpoznať ďalšie. Zároveň si predstavíme nástroje, techniky a otázky, ktoré si môžete dávať, aby ste vyhodnotili dôveryhodnosť správ a médií.

V kurze sa naučíte:    

  • Orientovať vo svete médií, aktéroch a vzťahoch medzi nimi  
  • V čom spočíva hybridná vojna a aké využíva postupy  
  • Na čo sa pozerať, aby ste odhalili dezinformácie a manipuláciu  
  • Pracovať s nástrojmi, ktoré vám pomôžu s overovaním správ  
  • Otázky, ktoré si môžete položiť, aby ste kriticky zhodnotili zdelenie.

Kurz je určený pre:    

  • Učiteľov  
  • Novinárov  
  • Študentov  
  • Politikov  
  • Verejnosť 
Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Lektori kurzu
Lukáš Hána

Konzultant a lektor kritického myslenia vo vzdelávacom inštitúte growjob

Na školeniach, prednáškach a konzultáciách učí ľudí aplikovať kritické myslenie pri práci s informáciami a rozhodovaní. čítať viacŠtudoval Diplomaciu na VŠE a Koučing a manažment na Ecole Supérieure de Commerce de Rennes vo Francúzsku. Založil projekt #krimyš (www.krimys.cz) a pomohol vytvoriť kurz kritického myslenia na VŠE. Je alumni Centra pre aplikovanú racionalitu CFAR.


GrowJOB

Vzdelávací inštitút

Vo vzdelávacom inštitúte GrowJOB pomáhame zlepšovať vnútornú motiváciu, efektivitu práce a spokojnosť jednotlivcov a ľudí vo čítať viacfirmách. Prenášame do praxe aktuálne vedecké poznatky prevažne z oblasti neurovied a behaviorálnej ekonómie. Našou prácou spoluvytvárame hodnotové spoločnosti, cez ktoré prispievame k budovaniu hodnotového Česka.

Hodnotenie kurzu

94 %

138 hodnotenie
111x
19x
5x
2x
1x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Vladimír K.

Ďalší zo skvelých kurzov p. Hánu. Jasný a stručný návod, ako sa orientovať v dnešnom svete plnom dezinformácií a viesť svoj život hodnotnejšie na základe overených informácií. Lektor p. Hána stabilne na výbornú, ĎAKUJEM.

Reakcia lektora:

“Děkuji Vladimíre, je super vidět, jak se postupně prokousáváte všemi kurzy. :)“


Andrea B.

*******


Leona

Doporučuji, hezky se kurz poslouchal a jsou v něm zajímavá témata.

Reakcia lektora:

“Děkuju moc za hezké hodnocení a hlavně za zhlédnutí kurzu! :)“

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80 %. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 10 dní od zakúpenia kurzu.