Myšlienkové mapy: ako vizualizovať a utriediť svoje myšlienky

Kurzom sprevádza Petr Ludwig Česky

Cena: 71,00 € s DPH

Black Friday: 35,00 € s DPH

Platí do 27. 11. 2022

Počet lekcií:
17
Celková dĺžka videí:
1:17 hod
Kúpiť kurz
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup

Čo sa v kurze naučíte

Ako si urobiť väčší poriadok vo svojej hlave? Ako zlepšiť svoju efektivitu práce, sústredenie, kreativitu či pamäť? Začnite efektívne využívať myšlienkové mapy a naučíte sa vizualizovať svoje myšlienky.

Vizuálny kortex je jedna z najrozvinutejších častí mozgu vôbec. Z tohto dôvodu sú práve grafické schémy či jednoduché nákresy pre mozog ďaleko prirodzenejšie než prostý text. Myšlienkové mapy zásadne pomáhajú si lepšie zapamätať aj komplexné veci a pochopiť ich podstatu. Pomáhajú zlepšiť kreativitu, efektivitu práce a schopnosť sústredenia na to podstatné. Získate tak väčší nadhľad a poriadok vo svojom uvažovaní, lepšie sústredenie, lepšiu pamäť a kreativitu.

V kurze sa konkrétne dozviete:

  • Ako presne tvoriť kvalitné myšlienkové mapy a v čom všetkom nám môžu pomôcť?
  • Ako vďaka myšlienkovým mapám nájsť viac pokoja a nadhľadu nad chaosom vo svojej hlave?
  • Prečo je užitočná jednoduchosť a minimalizmus a ako ich môžeme využívať každý deň?
  • Aké technológie a aplikácie môžeme na vizualizácie používať?
  • Ako si pomocou myšlienkovej mapy zostaviť osobnú víziu?
  • Ako vizualizovať svoje priority a plánovať si čas pomocou metódy TODO-TODAY?
  • Ako môžeme robiť pomocou máp takzvané sebakoučovanie metódou schôdzka sám so sebou?

Osnova kurzu

Petr Ludwig

Petr Ludwig

riaditeľ GrowJOB institute

Petr Ludwig je autorom bestsellera Koniec prokrastinácie, ktorého sa v ČR predalo viac ako 100.000 výtlačkov, je preložený už do 17 jazykov a je to čítať viacaktuálne najpredávanejšia česká kniha vo svete.  Petr sa dlhodobo zameriava na popularizáciu kritického myslenia v spoločnosti. Je autorom programu Deep Talks, jedného z najsledovanejších podcastov v ČR, ktorého témou sú hodnoty a zmysel práce a života celkovo. Dlhodobo žije v Prahe a New Yorku. Pred štrnástimi rokmi založil vzdelávací inštitút GrowJOB, ktorý prenáša do praxe aktuálne vedecké poznatky z oblasti neurovied a behaviorálnej ekonómie. Inštitút pomáha zlepšovať vnútornú motiváciu, efektivitu práce a spokojnosť jednotlivcov a ľudí vo firmách.

Všetky kurzy lektora Petr Ludwig

Hodnotenie kurzu

94 %

70 hodnotenie
54x
10x
4x
1x
0x

Marek S.

Kurz mohl být mírně zredukován v duchu žádoucí Occamovy břitvy, o níž lektor hovoří, zejména v úvodu se hodně věcí opakuje.


Ing. R. M.

Výborný moc povedený a hlavně užitečný kurz. Děkuji za něj.


Veronika L.

Kurz od Petra jako vždy super!

Ako kurz prebieha?

Nejde o nič zložité. Čaká vás niekoľko krátkych videí, ktoré môžu byť doplnené pracovnými zošitmi, kvízmi alebo inými materiálmi k štúdiu. Na videá sa môžete pozerať kedykoľvek. Stačí len byť pripojení na internet.

Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.
Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80 %. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.
Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.
Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.
Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 10 dní od zakúpenia kurzu.