Najčastejšie chyby v nemčine

Kurzom sprevádza  Míša Nofftz Skopalová

Vhodné na počúvanie

Dávate to v nemčine hlava-nehlava a dúfate, že vám rodení hovoriaci nejako budú rozumieť? Niekedy vám naozaj rozumieť budú, niekdy ale nie. Vyhnite sa častým chybám, ktorými komplikujeme porozumenie a komunikáciu v nemčine. Celý popisok

zdarma

Celková dĺžka

31 min

Počet lekcií

7

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Tiež ste sa už niekoľkokrát dostali do situácie, kedy ste rodeným hovoriacim museli zdĺhavo vysvetľovať, ako ste to vlastne mysleli? Poďme to spoločne zmeniť! Nemčina má síce s ňou veľa spoločného, niekedy je to však na škodu. Výslovnosť, doslovný preklad či mätúce členy - to všetko si skúšame popreklápať z jedného jazyka do druhého, čo sa v tomto prípade postará o nejedno nedorozumenie. Naučte sa frázy a obraty, ktorým budú rodení konečne rozumieť! Bez zbytočného vysvetľovania, opravovania či neistoty.

V kurze sa naučíte:

  • rozlišovať výslovnosť jednotlivých slov a hlások
  • obraty, ktorým rodení hovoriaci budú nielen rozumieť, ale budú aj gramaticky správne
  • člen (gramatický rod) problematických slovíčok a jeho použitie v praxi
  • správne frázy, ktorými nahradiť mätúci doslovný preklad
  • slovíčka, ktoré používame v nemčine v úplne inom kontexte ako v slovenčine.

Kurz je určený pre:

  • dospelých pracujúcich, ktorí sa učia nemecky z vlastného záujmu
  • dospelých pracujúcich, ktorí sa učia nemecky kvôli práci (spolupráca s obchodnými partnermi, komunikácia v nemčine, snaha o povýšenie či zmenu práce)
  • Čechov a Slovákov žijúcich v nemecky hovoriacich krajinách.
Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Lektori kurzu
Míša Nofftz Skopalová

Lektorka nemčiny online

Míše síce nekoluje v krvi germánska krv, vďaka viac ako 8 rokom v nemecky hovoriacich krajinách ale pričuchla k nemčine natoľko, že ju teraz vyučuje čítať viaconline.  Aktuálne sa venuje individuálnej výuke jednotlivcov, ale aj vedeniu skupinových online kurzov, v ktorých neodovzdáva učebnicovú nemčinu, ale predovšetkým tú, ktorú rodení hovoriaci naozaj používajú.  Okrem iného píše blog, nakrúca videá, tvorí výukové materiály a ukazuje, že nemčina naozaj nie je tak ťažká, ako sa o nej hovorí. Viac na michaelaskopalova.cz.

Hodnotenie kurzu

98 %

478 hodnotenie
431x
38x
8x
1x
0x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Kateřina B.

Moc hezky pripraveny kurz - muze byt jak pro studenty nemciny tak pro zopakovani si jiz ziskanych znalosti.

Reakcia lektora:

“Děkuji, Katko! Snad se Vám budou líbit i mé další kurzy tady na Seduo :)“


Petr Š.

Perfekt, super, příjemná lektorka

Reakcia lektora:

“Vielen lieben Dank :)“


Mgr. L. Č.

Děkuji za kurz, osvěžila jsem si vědomosti dávných školních let.

Reakcia lektora:

“Děkuji, Lenko! Jsem ráda, že se Vám kurz líbil. Snad se Vám budou líbit i ty další. Vřele doporučuji např. kurz správné výslovnosti "Mluv jako Němec!" ;)“

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80 %. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.