Najčastejšie chyby v nemčine

i v audio verzii i v audio verzii
hviezdička hodnotenia vyplnenáStar_Strokedhviezdička hodnotenia nevyplnená

Česky Česky
Kurzom sprevádza Míša Nofftz Skopalová

Cena: zdarma

Počet lekcií:
7
Celková dĺžka videí:
31 min

Certifikát absolventa, Neobmedzený prístup

Spustiť kurz zdarma

Čo sa v kurze naučíte

Dávate to v nemčine hlava-nehlava a dúfate, že vám rodení hovoriaci nejako budú rozumieť? Niekedy vám naozaj rozumieť budú, niekdy ale nie. Vyhnite sa častým chybám, ktorými komplikujeme porozumenie a komunikáciu v nemčine.

V kurze si osvojíte

Nemecký jazyk

Tiež ste sa už niekoľkokrát dostali do situácie, kedy ste rodeným hovoriacim museli zdĺhavo vysvetľovať, ako ste to vlastne mysleli? Poďme to spoločne zmeniť! Nemčina má síce s ňou veľa spoločného, niekedy je to však na škodu. Výslovnosť, doslovný preklad či mätúce členy - to všetko si skúšame popreklápať z jedného jazyka do druhého, čo sa v tomto prípade postará o nejedno nedorozumenie. Naučte sa frázy a obraty, ktorým budú rodení konečne rozumieť! Bez zbytočného vysvetľovania, opravovania či neistoty.

V kurze sa naučíte:

  • rozlišovať výslovnosť jednotlivých slov a hlások
  • obraty, ktorým rodení hovoriaci budú nielen rozumieť, ale budú aj gramaticky správne
  • člen (gramatický rod) problematických slovíčok a jeho použitie v praxi
  • správne frázy, ktorými nahradiť mätúci doslovný preklad
  • slovíčka, ktoré používame v nemčine v úplne inom kontexte ako v slovenčine.

Kurz je určený pre:

  • dospelých pracujúcich, ktorí sa učia nemecky z vlastného záujmu
  • dospelých pracujúcich, ktorí sa učia nemecky kvôli práci (spolupráca s obchodnými partnermi, komunikácia v nemčine, snaha o povýšenie či zmenu práce)
  • Čechov a Slovákov žijúcich v nemecky hovoriacich krajinách.

Osnova kurzu

Všetky lekcie sú prístupné

Míša Nofftz Skopalová

Míša Nofftz Skopalová

Lektorka nemčiny online

Míše síce nekoluje v krvi germánska krv, vďaka viac ako 8 rokom v nemecky hovoriacich krajinách ale pričuchla k nemčine natoľko, že ju teraz vyučuje čítať viaconline.  Aktuálne sa venuje individuálnej výuke jednotlivcov, ale aj vedeniu skupinových online kurzov, v ktorých neodovzdáva učebnicovú nemčinu, ale predovšetkým tú, ktorú rodení hovoriaci naozaj používajú.  Okrem iného píše blog, nakrúca videá, tvorí výukové materiály a ukazuje, že nemčina naozaj nie je tak ťažká, ako sa o nej hovorí. Viac na michaelaskopalova.cz.

Všetky kurzy lektora Míša Nofftz Skopalová

Hodnotenie kurzu

98 %

284 hodnotenie
260x
16x
7x
1x
0x

Patrick N.

Paráda!
Po létech se mi podařilo najít a odstranit špatné návyky.....
Děkuji

Reakcia lektora:

“To mě obrovsky těší, Patricku!“


Barbora T.

Pre pokročilého nemčinára nie až tak vhodný kurz.

Reakcia lektora:

“Dobrý den Baru, tak to mě moc těší, že se řadíte již k pokročilým němčinářům, moc Vám gratuluji! Klidně mi můžete napsat, které typické "špeky" byste byla bývala v kurzu uvítala Vy. Klidně i mailem na misa@michaelaskopalova.cz ;)“


Iveta B.

Trošku pomalšie tempo na môj vkus.... ale ostatným to možno vyhovuje radšej takto :)

Reakcia lektora:

“Děkuji za zpětnou vazbu, Ivet! Snad pro Vás bude mé tempo v ostatních kurzech přijatelnější ;)“

Ako kurz prebieha?

Nejde o nič zložité. Čaká vás niekoľko krátkych videí, ktoré môžu byť doplnené pracovnými zošitmi, kvízmi alebo inými materiálmi k štúdiu. Na videá sa môžete pozerať kedykoľvek. Stačí len byť pripojení na internet.

Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.
Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80 %. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.
Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.
Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.