Najčastejšie chyby v nemčine

i v audio verzii

Cena: zdarma

Počet lekcií:
7
Celková dĺžka videí:
31 min
Spustiť kurz zdarma
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup

Čo sa v kurze naučíte

Dávate to v nemčine hlava-nehlava a dúfate, že vám rodení hovoriaci nejako budú rozumieť? Niekedy vám naozaj rozumieť budú, niekdy ale nie. Vyhnite sa častým chybám, ktorými komplikujeme porozumenie a komunikáciu v nemčine.

V kurze si osvojíte

Tiež ste sa už niekoľkokrát dostali do situácie, kedy ste rodeným hovoriacim museli zdĺhavo vysvetľovať, ako ste to vlastne mysleli? Poďme to spoločne zmeniť! Nemčina má síce s ňou veľa spoločného, niekedy je to však na škodu. Výslovnosť, doslovný preklad či mätúce členy - to všetko si skúšame popreklápať z jedného jazyka do druhého, čo sa v tomto prípade postará o nejedno nedorozumenie. Naučte sa frázy a obraty, ktorým budú rodení konečne rozumieť! Bez zbytočného vysvetľovania, opravovania či neistoty.

V kurze sa naučíte:

  • rozlišovať výslovnosť jednotlivých slov a hlások
  • obraty, ktorým rodení hovoriaci budú nielen rozumieť, ale budú aj gramaticky správne
  • člen (gramatický rod) problematických slovíčok a jeho použitie v praxi
  • správne frázy, ktorými nahradiť mätúci doslovný preklad
  • slovíčka, ktoré používame v nemčine v úplne inom kontexte ako v slovenčine.

Kurz je určený pre:

  • dospelých pracujúcich, ktorí sa učia nemecky z vlastného záujmu
  • dospelých pracujúcich, ktorí sa učia nemecky kvôli práci (spolupráca s obchodnými partnermi, komunikácia v nemčine, snaha o povýšenie či zmenu práce)
  • Čechov a Slovákov žijúcich v nemecky hovoriacich krajinách.

Osnova kurzu

Všetky lekcie sú prístupné
Míša Nofftz Skopalová

Míša Nofftz Skopalová

Lektorka nemčiny online

Míše síce nekoluje v krvi germánska krv, vďaka viac ako 8 rokom v nemecky hovoriacich krajinách ale pričuchla k nemčine natoľko, že ju teraz vyučuje čítať viaconline.  Aktuálne sa venuje individuálnej výuke jednotlivcov, ale aj vedeniu skupinových online kurzov, v ktorých neodovzdáva učebnicovú nemčinu, ale predovšetkým tú, ktorú rodení hovoriaci naozaj používajú.  Okrem iného píše blog, nakrúca videá, tvorí výukové materiály a ukazuje, že nemčina naozaj nie je tak ťažká, ako sa o nej hovorí. Viac na michaelaskopalova.cz.

Všetky kurzy lektora Míša Nofftz Skopalová

Hodnotenie kurzu

98 %

446 hodnotenie
405x
33x
7x
1x
0x

Petra C.

Velice dobrý výklad různých chyb a problematických slov. Ideální pro lidi, kteří se učí němčinu, ale nemají s ní praktickou zkušenost.


Petra D.

Velmi přínosné, vychytané typické "špeky" a člověk fakt neví, jak by to správně řekl...

Reakcia lektora:

“Děkuji, Petro! Doufám, že se Vám budou zamlouvat i mé další kurzy tady na Seduo ;)“


Kateřina Š.

skvělé poznatky, některé už jsem znala, ale opakovaní je fajn vždycky

Reakcia lektora:

“Děkuji, Katko! Jsem ráda, že kurz posloužil. Snad se Vám budou zamlouvat i mé ostatní kurzy tady na Seduo;)“

Ako kurz prebieha?

Nejde o nič zložité. Čaká vás niekoľko krátkych videí, ktoré môžu byť doplnené pracovnými zošitmi, kvízmi alebo inými materiálmi k štúdiu. Na videá sa môžete pozerať kedykoľvek. Stačí len byť pripojení na internet.

Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.
Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80 %. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.
Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.
Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.