Náročné komunikačné situácie

Kurzom sprevádza  Olga Lošťáková

Získajte praktické tipy na predchádzanie emočným únosom; podanie kritiky; ústretové odmietnutie; reakcie na útočné výroky či zvládnutie manipulativnych hier. Celý popisok

36,00 € s DPH

Celková dĺžka

43 min

Počet lekcií

11

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Vadí vám kolega, ktorý vás svojím správaním ruší pri práci? Alebo vás nielen ruší, ale dokonca vážne ohrozuje váš pracovný výkon – napríklad neskoro odovzdanými dokumentmi či v nedostatočnej kvalite? Máte pocit, že s vami druhí manipulujú, ale neviete, ako manipuláciu naozaj rozpoznať a ako na ňu reagovať? Bývate preťažení, pretože sa vám nedarí druhých odmietať?

V tomto kurze sa dozviete praktické techniky a tipy ako postupovať v rôznych náročných situáciách – ako podať negatívnu spätnú väzbu, aby sa druhý nenaštval, ako odmietnuť a byť pritom ústretový, ako reagovať na útočné výroky či kritiku alebo ako sa nenechať vtiahnuť do manipulatívnych hier. Okrem nefunkčných postupov však poznáte aj možné postupy efektívne – získate istotu, pilier, o ktorý sa budete môcť vo svojich konkrétnych náročných situáciách oprieť.

Zameriame sa ale nielen na samotné komunikačné techniky, ale aj na to, ako to urobiť, aby ste tieto techniky dokázali využiť v praxi. Často sa totiž stáva, že ľudia teóriu poznajú, ale potom ju v kontakte s nepríjemným jedincom nevedia využiť.

V kurze sa naučíte:    

 • ako emócie ovplyvňujú našu komunikáciu  
 • ako emócie vo vzťahoch využívať efektívne  
 • ako predísť emočným únosom  
 • aké prístupy obvykle k náročným komunikačným situáciám volíte  
 • ako nadviazať vzťah s ľuďmi rôznych osobnostných typov  
 • praktické tipy pre náročné komunikačné situácie:     
  • ako odmietnuť a pôsobiť ústretovo   
  • ako poskytnúť negatívnu spätnú väzbu a zachovať vzťah   
  • ako rozpoznať a reagovať na manipuláciu   
  • ako reagovať na útočné výroky a kritiku.

Kurz som doplnila praktickými cvičeniami, doplnkovými materiálmi a odkazmi na zaujímavé a inšpiratívne videá.

Kurz je určený pre tých, ktorí:    

 • chcú načerpať inšpiráciu na zvládanie bežných náročných komunikačných situácií  
 • chcú poznať lepšie sami saba aj druhých ľudí  
 • chcú pochopiť ako komunikovať, aby dosiahli obojstranne prijateľné dohody  
 • nechcú sa nechať ovládať emóciami a následne ľutovať vyrieknuté slová a svoje činy. 
Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Lektori kurzu
Olga Lošťáková

Lektorka, psychologička a koučka

Školeniam soft skills (prezentácia, komunikácia, emočná inteligencia, manažérske zručnosti) sa venuje od roku 2007. Je spoluautorkou kníh „Obchodná a manažérska prezentácia“ (Grada, 2010) a „Ako získať úspech, pokoj a vyrovnanosť v hektickej súčasnosti“ (Grada, 2017). Je držiteľkou ocenení LIGS AWARDS: Osobnosť vzdelávania dospelých 2014. Spoločne s Radkou Loja prevádzkuje úspešný web osobného rozvoja mindtrix.cz

Hodnotenie kurzu

94 %

3 769 hodnotenie
2915x
627x
165x
36x
26x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Zuzana B.

vadily mi reklamy před spuštěním videa s ukázkou


Veronika Č.

Líbila se mi videa, pro vizualizaci situací.


Michal P.

Vsetky videá/príklady by som hodil priamo do kurzu 🙂

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80%. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 14 dní od zakúpenia kurzu.