Náročné komunikačné situácie

hviezdička hodnotenia vyplnenáStar_Strokedhviezdička hodnotenia nevyplnená

Česky Česky
Kurzom sprevádza Olga Lošťáková

Cena: 24,00 € s DPH

Počet lekcií:
11
Celková dĺžka videí:
43 min

Záruka vrátenia peňazí, Certifikát absolventa, Neobmedzený prístup

Kúpiť kurz

Čo sa v kurze naučíte

Získajte praktické tipy na predchádzanie emočným únosom; podanie kritiky; ústretové odmietnutie; reakcie na útočné výroky či zvládnutie manipulativnych hier.

V kurze si osvojíte

Efektívna komunikácia

Vadí vám kolega, ktorý vás svojím správaním ruší pri práci? Alebo vás nielen ruší, ale dokonca vážne ohrozuje váš pracovný výkon – napríklad neskoro odovzdanými dokumentmi či v nedostatočnej kvalite? Máte pocit, že s vami druhí manipulujú, ale neviete, ako manipuláciu naozaj rozpoznať a ako na ňu reagovať? Bývate preťažení, pretože sa vám nedarí druhých odmietať?

V tomto kurze sa dozviete praktické techniky a tipy ako postupovať v rôznych náročných situáciách – ako podať negatívnu spätnú väzbu, aby sa druhý nenaštval, ako odmietnuť a byť pritom ústretový, ako reagovať na útočné výroky či kritiku alebo ako sa nenechať vtiahnuť do manipulatívnych hier. Okrem nefunkčných postupov však poznáte aj možné postupy efektívne – získate istotu, pilier, o ktorý sa budete môcť vo svojich konkrétnych náročných situáciách oprieť.

Zameriame sa ale nielen na samotné komunikačné techniky, ale aj na to, ako to urobiť, aby ste tieto techniky dokázali využiť v praxi. Často sa totiž stáva, že ľudia teóriu poznajú, ale potom ju v kontakte s nepríjemným jedincom nevedia využiť.

V kurze sa naučíte:    

 • ako emócie ovplyvňujú našu komunikáciu  
 • ako emócie vo vzťahoch využívať efektívne  
 • ako predísť emočným únosom  
 • aké prístupy obvykle k náročným komunikačným situáciám volíte  
 • ako nadviazať vzťah s ľuďmi rôznych osobnostných typov  
 • praktické tipy pre náročné komunikačné situácie:     
  • ako odmietnuť a pôsobiť ústretovo   
  • ako poskytnúť negatívnu spätnú väzbu a zachovať vzťah   
  • ako rozpoznať a reagovať na manipuláciu   
  • ako reagovať na útočné výroky a kritiku.

Kurz som doplnila praktickými cvičeniami, doplnkovými materiálmi a odkazmi na zaujímavé a inšpiratívne videá.

Kurz je určený pre tých, ktorí:    

 • chcú načerpať inšpiráciu na zvládanie bežných náročných komunikačných situácií  
 • chcú poznať lepšie sami saba aj druhých ľudí  
 • chcú pochopiť ako komunikovať, aby dosiahli obojstranne prijateľné dohody  
 • nechcú sa nechať ovládať emóciami a následne ľutovať vyrieknuté slová a svoje činy. 

Osnova kurzu

Olga Lošťáková

Olga Lošťáková

Lektorka, psychologička a koučka

Školeniam soft skills (prezentácia, komunikácia, emočná inteligencia, manažérske zručnosti) sa venuje od roku 2007. Je spoluautorkou kníh čítať viac„Obchodná a manažérska prezentácia“ (Grada, 2010) a „Ako získať úspech, pokoj a vyrovnanosť v hektickej súčasnosti“ (Grada, 2017). Je držiteľkou ocenení LIGS AWARDS: Osobnosť vzdelávania dospelých 2014. Spoločne s Radkou Loja prevádzkuje úspešný web osobného rozvoja mindtrix.cz

Všetky kurzy lektora Olga Lošťáková

Hodnotenie kurzu

94 %

1 594 hodnotenie
1250x
246x
74x
9x
15x

Anna B.

super


Andrea P.

Kurz byl systematický a dobře podán. Ukázky byly super a podklady jsem si na konci všechny přečetla a vlastně znovu zopakovala informace, které mi byly předány v průběhu kurzu. Za mě super


Milan O.

zmysluplné, poučné

Ako kurz prebieha?

Nejde o nič zložité. Čaká vás niekoľko krátkych videí, ktoré môžu byť doplnené pracovnými zošitmi, kvízmi alebo inými materiálmi k štúdiu. Na videá sa môžete pozerať kedykoľvek. Stačí len byť pripojení na internet.

Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.
Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80 %. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.
Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.
Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.
Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 10 dní od zakúpenia kurzu.