NASTAVENIE MYSLE: Ako zmeniť svoje myslenie?

i v audio verzii

Kurzom sprevádza Petr Ludwig a GrowJOB Česky

Cena: 72,00 € s DPH

Počet lekcií:
19
Celková dĺžka videí:
1:21 hod
Kúpiť kurz
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup

Čo sa v kurze naučíte

Brzdí vás presvedčenie o sebe samotných? Dokáže vás rozhodiť vaše zlyhanie? Cítite, že máte v hlave vzorce, ktoré vás občas brzdia?

Výskumy ukazujú, že máme tendenciu podliehať jednému z dvoch typov myslenia. Prvý vedie k depresívnym tendenciám a neúspechu. Druhý naopak k spokojnosti a výrazne k lepším výsledkom. Psychologička Carol Dwecková definuje tieto dva druhy myslenia ako Fixed mindset (fixné myslenie) a Growth mindset (rastové myslenie). Zmenou spôsobu myslenia sa dá výrazne ovplyvniť život k lepšiemu. V osobnom živote aj v kariére. Štúdie totiž potvrdzujú, že to, ako bude náš život vyzerať, je z veľkej časti v našich hlavách.

V online kurze sa konkrétne dozviete:    

  • Ako dokáže nastavenie mysle ovplyvňovať každodenné rozhodovanie?  
  • Kde nás limituje fixné nastavenie mysle? Ako sa ho odnaučiť?  
  • Ako funguje rastové myslenie? Ako ho vycvičiť u seba aj ostatných, u detí či v pracovnom tíme?  
  • Ako sa naučiť prijímať negatívnu spätnú väzbu a učiť sa z nej?  
  • Ako vedieť prekonávať vlastné zlyhanie? Ako sa z neho čo najrýchlejšie poučiť a pokračovať?  
  • Ako udržať svoje nastavenie mysle dlhodobo? Ako sa opakovane nevracať do starých koľají?

Práca Carol Dweckovej je považovaná za jeden z najdôležitejších objavov v psychológii za posledných dvadsať rokov. Výsledky jej dlhoročných štúdií ukazujú, že ľudia s rastovým myslením majú lepšie výsledky v športe, vo vzťahoch, v práci, ľahšie prekonávajú prekážky, sú odolnejší voči zlyhaniam a majú celkovo vyššiu kvalitu života.

Zmyslom tohto kurzu je pomôcť účastníkom na základe praktických metód dlhodobo meniť svoje nastavenie mysle. Meniť deštruktívne vzorce a nahradzovať ich tými konštruktívnymi.

„Ak veríte, že to pôjde, aj keď veríte, že to nepôjde, tak v oboch prípadoch máte pravdu.“ -- Henry Ford

Osnova kurzu

Petr Ludwig

Petr Ludwig

riaditeľ GrowJOB institute

Petr Ludwig je autorom bestsellera Koniec prokrastinácie, ktorého sa v ČR predalo viac ako 100.000 výtlačkov, je preložený už do 17 jazykov a je to čítať viacaktuálne najpredávanejšia česká kniha vo svete.  Petr sa dlhodobo zameriava na popularizáciu kritického myslenia v spoločnosti. Je autorom programu Deep Talks, jedného z najsledovanejších podcastov v ČR, ktorého témou sú hodnoty a zmysel práce a života celkovo. Dlhodobo žije v Prahe a New Yorku. Pred štrnástimi rokmi založil vzdelávací inštitút GrowJOB, ktorý prenáša do praxe aktuálne vedecké poznatky z oblasti neurovied a behaviorálnej ekonómie. Inštitút pomáha zlepšovať vnútornú motiváciu, efektivitu práce a spokojnosť jednotlivcov a ľudí vo firmách.

Všetky kurzy lektora Petr Ludwig
GrowJOB

GrowJOB

Vzdelávací inštitút

Vo vzdelávacom inštitúte GrowJOB pomáhame zlepšovať vnútornú motiváciu, efektivitu práce a spokojnosť jednotlivcov a ľudí vo čítať viacfirmách. Prenášame do praxe aktuálne vedecké poznatky prevažne z oblasti neurovied a behaviorálnej ekonómie. Našou prácou spoluvytvárame hodnotové spoločnosti, cez ktoré prispievame k budovaniu hodnotového Česka.

Všetky kurzy lektora GrowJOB

Hodnotenie kurzu

96 %

2 455 hodnotenie
2111x
258x
59x
16x
11x

Maria J.

ano libi


Novotná P.

Kurz odporúčam, lektor má skvelý spôsob prezentácie. Oceňujem neustále opakovanie a veľa vecí z praxe. Ďakujem :-)


Jaroslav M.

Velice dobře vysvětleno.

Ako kurz prebieha?

Nejde o nič zložité. Čaká vás niekoľko krátkych videí, ktoré môžu byť doplnené pracovnými zošitmi, kvízmi alebo inými materiálmi k štúdiu. Na videá sa môžete pozerať kedykoľvek. Stačí len byť pripojení na internet.

Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.
Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80 %. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.
Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.
Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.
Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 10 dní od zakúpenia kurzu.