Nemecké časy od A do Z

Kurzom sprevádza  Míša Nofftz Skopalová

Vhodné na počúvanie

Budúci rok ideme k moru. Použili by ste v tejto vete prítomný či budúci čas? A prečo? Prestaňte sa utápať v nemeckých časoch, dajte im poriadnu štruktúru a naučte sa logické pravidlá, na ktoré sa môžete spoľahnúť a ktoré musíte vedieť! Celý popisok

45,00 € s DPH

Celková dĺžka

2:03 hod

Počet lekcií

30

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

V nemčine len v prítomnom čase nájdeme mnoho najrôznejších pravidiel, ktoré slúžia ako základný stavebný kameň pre pochopenie zložitejších gramatických štruktúr. 

Slovesá plnovýznamové, pomocné, spôsobové, pravidelné i nepravidelné - po tomto kurze sa naučíte nielen vyjadriť to, čo potrebujete, ale zároveň to budete vedieť vyjadriť gramaticky správne!

Naučíte sa tiež, kedy používať ktorý minulý čas, či v akých situáciách je lepšie zvoliť čas predminulý.

Dozviete sa, ako na vyjadrovanie budúcnosti pomocou budúceho času a jeho správnych gramatických tvarov a pomyselnou čerešničkou na torte pre vás bude objav ďalšieho budúceho času, ktorým budete môcť vyjadriť najrôznejšie domnienky.

Súčasťou kurzu sú aj tipy a triky, ako si nemecké časy uľahčiť a vyhnúť sa typickým chybám Čechov a Slovákov!

Ako bonus získavate niekoľko gramatických prehľadov, ktoré vám rozšíria vaše nemčinárske obzory a poslúžia k ďalšej práci.

V kurze sa naučíte:

 • prítomný čas slovies plnovýznamových, spôsobových, pomocných - základ, bez ktorého sa v nemčine nepohnete z miesta
 • ako vyjadriť minulosť v písomnom prejave pomocou plnovýznamových, spôsobových či pomocných slovies
 • ktorý čas zvoliť v hovorenom prejave
 • ako utvoriť budúci čas a kedy ho môžeme bez problémov vynechať
 • časová postupnosť, ktorá sa týka aj nemčiny
 • ako vyjadriť domnienky pomocou času, ktorý doteraz nepoznáte
 • chytáky a typické chyby českých a slovenských rodených hovoriacich

Kurz je určený pre:

 • dospelých pracujúcich, ktorí sa učia nemecky z vlastného záujmu
 • dospelých pracujúcich, ktorí sa učia nemecky kvôli práci (spolupráca s obchodnými partnermi, komunikácia v nemčine, snaha zmeniť zamestnávateľa)
 • Čechov a Slovákov, ktorí radi trávia dovolenku v nemecky hovoriacich krajinách a radi by sa dohovorili s miestnymi
 • Čechov a Slovákov žijúcich v nemecky hovoriacich krajinách

Chcete si vo vašich nemčinárskych znalostiach urobiť konečne štruktúru a poriadok? V tom prípade sa pustite do štúdia!

Celý popisok
Lektori kurzu
Míša Nofftz Skopalová

Lektorka nemčiny online

Míše síce nekoluje v krvi germánska krv, vďaka viac ako 8 rokom v nemecky hovoriacich krajinách ale pričuchla k nemčine natoľko, že ju teraz vyučuje online. 

Aktuálne sa venuje individuálnej výuke jednotlivcov, ale aj vedeniu skupinových online kurzov, v ktorých neodovzdáva učebnicovú nemčinu, ale predovšetkým tú, ktorú rodení hovoriaci naozaj používajú. 

Okrem iného píše blog, nakrúca videá, tvorí výukové materiály a ukazuje, že nemčina naozaj nie je tak ťažká, ako sa o nej hovorí. Viac na michaelaskopalova.cz.

Hodnotenie kurzu

98 %

62 hodnotenie
56x
6x
0x
0x
0x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Jana G.

Som velmi spokojná s kurzom obcerstvila som si znalosti.

Reakcia lektora:

“Das freut mich, liebe Janka :)“


Michal D.

Skvělý kurz. I když němčinu používám jenom jednou ročně, když jedu lyžovat, tak jsem si krásně zopakoval různé časy. V poslední lekci jste naznačila, že nepravidelná slovesa se postarají o nějaké ty lapálie. Ale ani Vy ani žádný jiný učitel němčiny mě nikdy neupozornil na to, co řeknu, když vykládám o střílení v perfektu a nepožiju ten správný výraz geschossen :D to se prostě člověk hodinách němčiny nedoví a je to pak "lapálie" :) Chápu, že se to do kurzu nehodí, ale nechcete udělat kurz "trapasy v němčině". Takových sloves a slov bude určitě více.

Reakcia lektora:

“Děkuji za tip, Michale! Píšu si na seznam ;) Jinak nějaké ty trapasy a časté chyby najdete buď na Seduo v minikurzu zdarma "Nejčastější chyby v němčině" nebo i na mém YT kanále. Stačí hledat "Alles Gute - němčina s Míšou".“


Silvie K.

Byl skvělý.

Reakcia lektora:

“Danke sehr, liebe Silvi :)“

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80%. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 14 dní od zakúpenia kurzu.