Nemecké časy od A do Z

i v audio verzii

Cena: 39,00 € s DPH

Počet lekcií:
30
Celková dĺžka videí:
2:03 hod
Kúpiť kurz
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup

Čo sa v kurze naučíte

Budúci rok ideme k moru. Použili by ste v tejto vete prítomný či budúci čas? A prečo? Prestaňte sa utápať v nemeckých časoch, dajte im poriadnu štruktúru a naučte sa logické pravidlá, na ktoré sa môžete spoľahnúť a ktoré musíte vedieť!

V nemčine len v prítomnom čase nájdeme mnoho najrôznejších pravidiel, ktoré slúžia ako základný stavebný kameň pre pochopenie zložitejších gramatických štruktúr. 

Slovesá plnovýznamové, pomocné, spôsobové, pravidelné i nepravidelné - po tomto kurze sa naučíte nielen vyjadriť to, čo potrebujete, ale zároveň to budete vedieť vyjadriť gramaticky správne!

Naučíte sa tiež, kedy používať ktorý minulý čas, či v akých situáciách je lepšie zvoliť čas predminulý.

Dozviete sa, ako na vyjadrovanie budúcnosti pomocou budúceho času a jeho správnych gramatických tvarov a pomyselnou čerešničkou na torte pre vás bude objav ďalšieho budúceho času, ktorým budete môcť vyjadriť najrôznejšie domnienky.

Súčasťou kurzu sú aj tipy a triky, ako si nemecké časy uľahčiť a vyhnúť sa typickým chybám Čechov a Slovákov!

Ako bonus získavate niekoľko gramatických prehľadov, ktoré vám rozšíria vaše nemčinárske obzory a poslúžia k ďalšej práci.

V kurze sa naučíte:

 • prítomný čas slovies plnovýznamových, spôsobových, pomocných - základ, bez ktorého sa v nemčine nepohnete z miesta
 • ako vyjadriť minulosť v písomnom prejave pomocou plnovýznamových, spôsobových či pomocných slovies
 • ktorý čas zvoliť v hovorenom prejave
 • ako utvoriť budúci čas a kedy ho môžeme bez problémov vynechať
 • časová postupnosť, ktorá sa týka aj nemčiny
 • ako vyjadriť domnienky pomocou času, ktorý doteraz nepoznáte
 • chytáky a typické chyby českých a slovenských rodených hovoriacich

Kurz je určený pre:

 • dospelých pracujúcich, ktorí sa učia nemecky z vlastného záujmu
 • dospelých pracujúcich, ktorí sa učia nemecky kvôli práci (spolupráca s obchodnými partnermi, komunikácia v nemčine, snaha zmeniť zamestnávateľa)
 • Čechov a Slovákov, ktorí radi trávia dovolenku v nemecky hovoriacich krajinách a radi by sa dohovorili s miestnymi
 • Čechov a Slovákov žijúcich v nemecky hovoriacich krajinách

Chcete si vo vašich nemčinárskych znalostiach urobiť konečne štruktúru a poriadok? V tom prípade sa pustite do štúdia!

Osnova kurzu

Míša Nofftz Skopalová

Míša Nofftz Skopalová

Lektorka nemčiny online

Míše síce nekoluje v krvi germánska krv, vďaka viac ako 8 rokom v nemecky hovoriacich krajinách ale pričuchla k nemčine natoľko, že ju teraz vyučuje čítať viaconline.  Aktuálne sa venuje individuálnej výuke jednotlivcov, ale aj vedeniu skupinových online kurzov, v ktorých neodovzdáva učebnicovú nemčinu, ale predovšetkým tú, ktorú rodení hovoriaci naozaj používajú.  Okrem iného píše blog, nakrúca videá, tvorí výukové materiály a ukazuje, že nemčina naozaj nie je tak ťažká, ako sa o nej hovorí. Viac na michaelaskopalova.cz.

Všetky kurzy lektora Míša Nofftz Skopalová

Hodnotenie kurzu

93 %

6 hodnotenie
4x
2x
0x
0x
0x

Jana L.

Jsem nadšená. Perfektní kurz. Děkuji.


Veronika P.

Velmi intenzivní kurz, který se ale dá díky perfektní struktuře dobře zvládnout a znalosti zůstanou v hlavě pěkně logicky utříděné. Díky Míšo!

Reakcia lektora:

“Gern geschehen, liebe Veronika :)“


Zamestnanec3 Kaufland

Výborný kurz! Lektorka má skvelý prejav a veľmi milú osobnosť. Kurz je interaktívny a kompletne naučí všetky časy. Určite to ale nie je kurz vhodný pre úplných začiatočníkov v nemčine.

Ako kurz prebieha?

Nejde o nič zložité. Čaká vás niekoľko krátkych videí, ktoré môžu byť doplnené pracovnými zošitmi, kvízmi alebo inými materiálmi k štúdiu. Na videá sa môžete pozerať kedykoľvek. Stačí len byť pripojení na internet.

Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.
Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80 %. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.
Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.
Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.
Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 10 dní od zakúpenia kurzu.