Česky

Nemecké predložky stručne a jasne

Kurzom sprevádza  Míša Nofftz Skopalová

Vhodné na počúvanie

Idem z Nemecka, cez Nemecko alebo do Nemecka? Chybné predložky dokážu pekne zamávať nejednou informáciou. Naučte sa ich správne, aby vám rodení hovoriaci konečne rozumeli! Celý popisok

23,00 € s DPH

Celková dĺžka videí

1:29 hod

Počet lekcií

34

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Chcete si na nemčinu urobiť čas cez víkend, na víkend, cez týždeň, počas týždňa, cez prázdniny, cez Vianoce alebo až v budúcom roku? Ako vidíte, predložkám sa skrátka nedá vyhnúť a je teda najvyšší čas začať ich správne používať!

Nie všetky predložky však možno preložiť doslova či sa spoľahnúť na pád, ktorým by sme si pomohli v češtine / slovenčine.

Poďte sa naučiť predložky, ktorými budete môcť opísať váš celý deň či plány na dovolenku. Súčasťou kurzu je aj obsiahla kapitola venujúca sa mätúcim predložkovým spojeniam, ktoré českí a slovenskí rodení hovoriaci chybne používajú. Chcete vedieť nemecké predložky konečne správne a sebaisto používať? V tom prípade sa na vás teším v kurze!
 

V tomto kurze sa naučíte:

 • vedieť rozlišovať predložky s 2., 3. a 4. pádom a ich význam
 • predložky, s ktorými budete môcť opísať každú dovolenku od A do Z
 • predložky naprieč časom, ročnými obdobiami či rokmi
 • predložkové slovné spojenia, ktoré používame v každodennej komunikácii
 • mätúce predložkové spojenia, v ktorých robí chyby každý Čech aj Slovák
 • rozlišovať, kedy je potrebné za predložku doplniť člen a kedy nie
 • rozlišovať predložky, ktoré sa v nemčine chybne zamieňajú

Kurz je určený pre:

 • dospelých pracujúcich, ktorí sa učia nemecky z vlastného záujmu
 • dospelých pracujúcich, ktorí sa učia nemecky kvôli práci (spolupráca s obchodnými partnermi, komunikácia v nemčine, snaha o povýšenie či zmena práce)
 • Čechov a Slovákov, ktorí radi trávia dovolenku v nemecky hovoriacich krajinách a potrebujú sa dorozumieť v každodenných situáciách
 • Čechov a Slovákov žijúcich v nemecky hovoriacich krajinách
Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Míša Nofftz Skopalová

Míša Nofftz Skopalová

Lektorka nemčiny online

Míše síce nekoluje v krvi germánska krv, vďaka viac ako 8 rokom v nemecky hovoriacich krajinách ale pričuchla k nemčine natoľko, že ju teraz vyučuje čítať viaconline.  Aktuálne sa venuje individuálnej výuke jednotlivcov, ale aj vedeniu skupinových online kurzov, v ktorých neodovzdáva učebnicovú nemčinu, ale predovšetkým tú, ktorú rodení hovoriaci naozaj používajú.  Okrem iného píše blog, nakrúca videá, tvorí výukové materiály a ukazuje, že nemčina naozaj nie je tak ťažká, ako sa o nej hovorí. Viac na michaelaskopalova.cz.

Všetky kurzy lektora Míša Nofftz Skopalová

Hodnotenie kurzu

98 %

130 hodnotenie
122x
6x
2x
0x
0x

Vlasta F.

Výborný přehledný a naprosto jasný kurs. Moc děkuji

Reakcia lektora:

“Gern geschehen, liebe Vlasta :)“


Kristýna W.

Kurz byl příjemný a každá předložka srozumitelně vysvětlená. Opět musím ocenit přístup paní lektorky Míši. Doporučuji:)

Reakcia lektora:

“Vielen lieben Dank für Ihre Rückmeldung, Kristýna :)“


Helena F.

Je to náročné si vše zapamatovat, ale budu se snažit vše naučit, i když to jde pomalu. Kurz se líbí, je přehledný a jasně vysvětlený. Děkuji.

Reakcia lektora:

“Velmi rádo se stalo, Heli :)“

Ako kurz prebieha?

Nejde o nič zložité. Čaká vás niekoľko krátkych videí, ktoré môžu byť doplnené pracovnými zošitmi, kvízmi alebo inými materiálmi k štúdiu. Na videá sa môžete pozerať kedykoľvek. Stačí len byť pripojení na internet.

Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.
Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80 %. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.
Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.
Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.
Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 10 dní od zakúpenia kurzu.