Nemecké predložky stručne a jasne

Kurzom sprevádza  Míša Nofftz Skopalová

Vhodné na počúvanie

Idem z Nemecka, cez Nemecko alebo do Nemecka? Chybné predložky dokážu pekne zamávať nejednou informáciou. Naučte sa ich správne, aby vám rodení hovoriaci konečne rozumeli! Celý popisok

28,00 € s DPH

Celková dĺžka

1:29 hod

Počet lekcií

34

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Chcete si na nemčinu urobiť čas cez víkend, na víkend, cez týždeň, počas týždňa, cez prázdniny, cez Vianoce alebo až v budúcom roku? Ako vidíte, predložkám sa skrátka nedá vyhnúť a je teda najvyšší čas začať ich správne používať!

Nie všetky predložky však možno preložiť doslova či sa spoľahnúť na pád, ktorým by sme si pomohli v češtine / slovenčine.

Poďte sa naučiť predložky, ktorými budete môcť opísať váš celý deň či plány na dovolenku. Súčasťou kurzu je aj obsiahla kapitola venujúca sa mätúcim predložkovým spojeniam, ktoré českí a slovenskí rodení hovoriaci chybne používajú. Chcete vedieť nemecké predložky konečne správne a sebaisto používať? V tom prípade sa na vás teším v kurze!
 

V tomto kurze sa naučíte:

 • vedieť rozlišovať predložky s 2., 3. a 4. pádom a ich význam
 • predložky, s ktorými budete môcť opísať každú dovolenku od A do Z
 • predložky naprieč časom, ročnými obdobiami či rokmi
 • predložkové slovné spojenia, ktoré používame v každodennej komunikácii
 • mätúce predložkové spojenia, v ktorých robí chyby každý Čech aj Slovák
 • rozlišovať, kedy je potrebné za predložku doplniť člen a kedy nie
 • rozlišovať predložky, ktoré sa v nemčine chybne zamieňajú

Kurz je určený pre:

 • dospelých pracujúcich, ktorí sa učia nemecky z vlastného záujmu
 • dospelých pracujúcich, ktorí sa učia nemecky kvôli práci (spolupráca s obchodnými partnermi, komunikácia v nemčine, snaha o povýšenie či zmena práce)
 • Čechov a Slovákov, ktorí radi trávia dovolenku v nemecky hovoriacich krajinách a potrebujú sa dorozumieť v každodenných situáciách
 • Čechov a Slovákov žijúcich v nemecky hovoriacich krajinách
Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Lektori kurzu
Míša Nofftz Skopalová

Lektorka nemčiny online

Míše síce nekoluje v krvi germánska krv, vďaka viac ako 8 rokom v nemecky hovoriacich krajinách ale pričuchla k nemčine natoľko, že ju teraz vyučuje online. 

Aktuálne sa venuje individuálnej výuke jednotlivcov, ale aj vedeniu skupinových online kurzov, v ktorých neodovzdáva učebnicovú nemčinu, ale predovšetkým tú, ktorú rodení hovoriaci naozaj používajú. 

Okrem iného píše blog, nakrúca videá, tvorí výukové materiály a ukazuje, že nemčina naozaj nie je tak ťažká, ako sa o nej hovorí. Viac na michaelaskopalova.cz.

Hodnotenie kurzu

98 %

177 hodnotenie
165x
9x
3x
0x
0x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Michal Q.

Ja toll,es hat mich klein bischen zu schwitzen gebracht. Misa macht es hervorhagend. Die Stimme ist sauber, keine Tempo und hauptsächlich verständlich geklärt. Kann ich wirklich weiter Empfehlen. Vielen Dank.

Reakcia lektora:

“Gern geschehen, lieber Michal :)“


Katerina M.

Výborný přehled (pro mě obávaných) německých předložek. Velmi obsáhlý, ale přehledný. Přes to že se jedná o ne úplně záživné téma, zvládla jsem poslechnout za pár dní a závěrečný test jsem zvládla i bez koukání do poznámek :). Děkuji a doporučuji

Reakcia lektora:

“To mě obrovsky těší, Karolíno! Děkuji za milou recenzi :)“


Milan K.

Perfektní

Reakcia lektora:

“Danke!“

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80%. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 14 dní od zakúpenia kurzu.