No More Czenglish I

Kurzom sprevádza  Bronislav Sobotka

Vhodné na počúvanie

Spoznajte najčastejšie chyby v angličtine. Je ich toľko, že kurzy Czenglish som pripravil dokonca dva :). V tomto prvom sa spoločne pozrieme na najčastejšie chyby v gramatike a slovnej zásobe. Celý popisok

36,00 € s DPH

Celková dĺžka

54 min

Počet lekcií

14

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

V tomto kurze sa spoločne pozrieme na tie najčastejšie chyby, ktoré Češi pod vplyvom materinského jazyka v angličtine robia. Presnejšie sa potom v prvom diele nášho dvojdielneho „Czenglish seriálu“ zameriame na najčastejšie chyby v gramatike a v slovnej zásobe. Chyby si nielen ukážeme a vysvetlíme, ale hlavne sa pozrieme na to, ako to má vyzerať správne a ako sa týmto chybám nabudúce vyhnúť.

Je tento kurz vhodný práve pre vás?

Je dosť možné, že vás sa problém s Czenglish netýka (a určite vám to zo srdca želáme), ale tiež je dosť možné, že niektoré z typických Czenglish chýb robíte bez toho, aby ste si toho boli vôbec vedomí. Poďme si to vyskúšať na malom teste, čo hovoríte? Pozrite sa, prosím, na nasledujúcich pár viet.

   

  • Can I have a question?  
  • How is it called?  
  • Can you tell what does it mean?  
  • What a nice weather!  
  • Give the book in the library.  
  • There was a happy ending.

Ak sa vám aspoň niektoré vety zdajú v poriadku, tak potom by mohol byť kurz práve pre vás, pretože sú všetky chybné. V kurze sa, samozrejme, dozviete, prečo a ako majú znieť správne nielen tieto vety.

A čo teda je tá Czenglish?

Zjednodušene povedané je to zlá angličtina hovorená či písaná niektorými Čechmi. Chyby potom najčastejšie vznikajú práve tým, že veci doslova prekladáme a hoci veríme, že to, čo hovoríme je „English“, občas sa stáva, že je to skôr „Czenglish“ :)

Ste pripravení vrhnúť sa do boja proti Czenglish? Tak poďme na to!

Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Lektori kurzu
Bronislav Sobotka

Nadšený učiteľ angličtiny

Broňa je v Brne usadený učiteľ, milovník angličtiny a večný optimista, ktorý si často hovorí, že má asi tú najlepšiu prácu na svete. Pomáha totiž ľuďom nájsť cestu k angličtine, zbaviť ich strachu z rozprávania a radovať sa z vlastných úspechov a pokrokov. Broňa sa začal učiť anglicky sám v dvadsiatich a dotiahol to až k červenému diplomu, skúškam CPE a Celta, k učeniu angličtiny v Oxforde. Viac na  www.brona.cz

 

Hodnotenie kurzu

97 %

755 hodnotenie
674x
66x
14x
0x
1x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Margita P.

uzitocne zopakovanie castych chyb v preklade do anglictiny


Libor T.

Škoda že se do výsledku testu ještě nezobrazuje chybně vybraná odpověď a správná odpověď. Pomohlo by to uvědomit si chybu a opravit se. Jinak OK.


Ľubica K.

kurz bol super ako vždy, test ťažký...samé chytáky.

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80%. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 14 dní od zakúpenia kurzu.