Česky

No More Czenglish I

Kurzom sprevádza  Bronislav Sobotka

Vhodné na počúvanie

Spoznajte najčastejšie chyby v angličtine. Je ich toľko, že kurzy Czenglish som pripravil dokonca dva :). V tomto prvom sa spoločne pozrieme na najčastejšie chyby v gramatike a slovnej zásobe. Celý popisok

27,00 € s DPH

Celková dĺžka videí

54 min

Počet lekcií

14

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

V tomto kurze sa spoločne pozrieme na tie najčastejšie chyby, ktoré Češi pod vplyvom materinského jazyka v angličtine robia. Presnejšie sa potom v prvom diele nášho dvojdielneho „Czenglish seriálu“ zameriame na najčastejšie chyby v gramatike a v slovnej zásobe. Chyby si nielen ukážeme a vysvetlíme, ale hlavne sa pozrieme na to, ako to má vyzerať správne a ako sa týmto chybám nabudúce vyhnúť.

Je tento kurz vhodný práve pre vás?

Je dosť možné, že vás sa problém s Czenglish netýka (a určite vám to zo srdca želáme), ale tiež je dosť možné, že niektoré z typických Czenglish chýb robíte bez toho, aby ste si toho boli vôbec vedomí. Poďme si to vyskúšať na malom teste, čo hovoríte? Pozrite sa, prosím, na nasledujúcich pár viet.

   

  • Can I have a question?  
  • How is it called?  
  • Can you tell what does it mean?  
  • What a nice weather!  
  • Give the book in the library.  
  • There was a happy ending.

Ak sa vám aspoň niektoré vety zdajú v poriadku, tak potom by mohol byť kurz práve pre vás, pretože sú všetky chybné. V kurze sa, samozrejme, dozviete, prečo a ako majú znieť správne nielen tieto vety.

A čo teda je tá Czenglish?

Zjednodušene povedané je to zlá angličtina hovorená či písaná niektorými Čechmi. Chyby potom najčastejšie vznikajú práve tým, že veci doslova prekladáme a hoci veríme, že to, čo hovoríme je „English“, občas sa stáva, že je to skôr „Czenglish“ :)

Ste pripravení vrhnúť sa do boja proti Czenglish? Tak poďme na to!

Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Bronislav Sobotka

Bronislav Sobotka

Nadšený učiteľ angličtiny

Broňa je v Brne usadený učiteľ, milovník angličtiny a večný optimista, ktorý si často hovorí, že má asi tú najlepšiu prácu na čítať viacsvete. Pomáha totiž ľuďom nájsť cestu k angličtine, zbaviť ich strachu z rozprávania a radovať sa z vlastných úspechov a pokrokov. Broňa sa začal učiť anglicky sám v dvadsiatich a dotiahol to až k červenému diplomu, skúškam CPE a Celta, k učeniu angličtiny v Oxforde. Viac na  www.brona.cz  

Všetky kurzy lektora Bronislav Sobotka

Hodnotenie kurzu

97 %

700 hodnotenie
625x
62x
12x
0x
1x

Lenka T.

Velmi užitečné!

Reakcia lektora:

“Thank you sooo much, Lenka!“


Michaela Č.

Skvělý kurz. Moc díky. doufám, že už konečně prolomím své anglické ledy :-)

Reakcia lektora:

“Hello Míša! Moc děkuji a věřím, že ledy už jsou prolomeny! :)“


Alžběta N.

Energicky, vtipny vyklad, super vychytavky, ale za 590kc bych cekala rozsahlejsi kurz. Vadi mi, ze si po ziskani certifikatu nemuzu odkryt spravne odpovedi. Takze spokojenost half and half

Ako kurz prebieha?

Nejde o nič zložité. Čaká vás niekoľko krátkych videí, ktoré môžu byť doplnené pracovnými zošitmi, kvízmi alebo inými materiálmi k štúdiu. Na videá sa môžete pozerať kedykoľvek. Stačí len byť pripojení na internet.

Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.
Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80 %. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.
Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.
Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.
Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 10 dní od zakúpenia kurzu.