Obsahová stratégia III: Ako na persóny

Kurzom sprevádza  Obsahová agentura

Spoznajte svojich zákazníkov a tvorte pro nich taký obsah, aký si obľúbia. Naučíte sa správne pýtať, zbierať dáta a zostaviť ich do fungujúceho celku. Celý popisok

Celková dĺžka

26 min

Počet lekcií

15

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Ak tvoríte obsah pre všetkých, nezavďačíte sa nikomu. Preto je dôležité detailne poznať svoju cieľovú skupinu. Z jej spoločných rysov zostavíte persóny, ktoré sú nevyhnutnou súčasťou každej obsahovej stratégie.

Aby ste vytvorili kvalitné persóny, musíte sa vydať do terénu. Informácie priamo od vašich zákazníkov sú nenahraditeľné. V kurze sa dozviete, aké výskumné metódy vybrať a aké údaje spracovať do persón.

Konkrétne sa dozviete:    

 • Čo je a čo nie je persóna  
 • Kedy nemá zmysel tvoriť persóny  
 • Aké výskumné metódy zvoliť  
 • Ako zohnať vhodných respondentov  
 • Na čo sa cieľovej skupiny spýtať  
 • Ako správne formulovať otázky  
 • Ako vytvoriť persónu

Pre koho je kurz určený?    

 • Pre každého, kto sa púšťa do svojej prvej obsahovej stratégie  
 • Pre všetkých, ktorí sa chcú v tvorbe obsahových stratégií zlepšiť  
 • Pre všetkých, ktorí potrebujú urobiť výskum medzi zákazníkmi  
 • Pre všetkých, ktorí tvoria marketingové persóny  
 • Pre manažérov firiem, ktorí si nechávajú spracovať obsahovú stratégiu.

Chcete tvoriť obsah ľahšie a efektívnejšie? V tom prípade potrebujete persóny. Vďaka nim presne viete, na čo vaša cieľová skupina počúva a z čoho má strach. Všetky tieto poznatky pri tvorbe obsahu maximálne využijete.

Ste pripraveni? Poďte zistiť, ako správne vytvoriť persónu.

Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Lektori kurzu
Obsahová agentura

Obsahová agentúra

Obsahová agentúra sa špecializuje na dlhodobé dodávanie copywritingových a content marketingových služieb. 15 ľudí sa stará o fungujúci obsah desiatkam klientov od Home Creditu cez CZC.cz po Jablotron. Vedľa tvorby obsahu a obsahových stratégií sa venuje školeniam a konzultáciám - najmä medzi technologickými startupmi v Jihomoravskom inovačnom centre. O svojom know-how sa pravidelne delí tiež na blogu na www.obsahova-agentura.cz.

Hodnotenie kurzu

85 %

25 hodnotenie
13x
7x
3x
2x
0x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Andrea B.

******


Andrea S.

Obsahově celkem vyvážené a kvalitní, akorát by slečna mohla přestat šermovat těma rukama :)

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80%. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 14 dní od zakúpenia kurzu.