OneDrive pre firmy 3: Pracujte so súbormi na svojom počítači

Kurzom sprevádza CloudForce a Tereza Hoření Česky

Cena: 23,00 € s DPH

Počet lekcií:
9
Celková dĺžka videí:
30 min
Kúpiť kurz
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup

Čo sa v kurze naučíte

Využívajte pohodlnú prácu so súbormi uloženými vo OneDrive priamo zo svojho Prieskumníka súborov. Pristupujte k vybraným súborom aj bez pripojenia na internet. Pritom si užívajte všetkých výhod, ktoré ponúka cloudové úložisko OneDrive pre firmy.

Nebaví vás používať OneDrive pre firmy len cez webové rozhranie? Chcete zachovať vaše zvyky, ukladať súbory napríklad priamo do Dokumentov alebo Obrázkov a pritom využívať rozšírené funkcie dostupné na OneDrive? Máte problém s nasadzovaním OneDrive u vás vo firme, pretože užívatelia chcú stále ukladať súbory „postarom“ do Prieskumníka súborov?

Všetky tieto problémy vyrieši tzv. synchronizácia! Umožní vám prepojiť OneDrive s vaším počítačom a pracovať so súbormi priamo z Prieskumníka súborov. Navyše umožní k vybraným súborom pristupovať aj bez pripojenia na internet. Vďaka tejto pohodlnej práci ľahko zatraktívnite OneDrive pre firmy aj vašim kolegom, pre ktorých zatiaľ bola práca s ním príliš nezvyklá.

Tento kurz tvorí tretí zo série kurzov venujúcich sa cloudovému úložisku OneDrive pre firmy. Dozviete sa v ňom všetko o synchronizácii – od základnej teórie a spúšťania synchronizácie cez príklady z každodennej práce so synchronizovanými súbormi a možnosťami nastavenia súborov dostupných offline, až po jej pokročilé nastavenie, napríklad prepojenie priečinkov Dokumenty, Obrázky a Plocha s vaším OneDrive.

Kurz je určený pre mierne pokročilých užívateľov, ktorí už poznajú aspoň základné informácie o OneDrive pre firmy a o zdieľaní súborov na ňom. Trebárs z našich kurzov OneDrive pre firmy 1: Pracujte so súbormi kdekoľvek a OneDrive pre firmy 2: Spolupracujte na súboroch s ostatnými – zdieľajte. Krok za krokom v ňom spoznáte všetky možnosti synchronizácie tohto cloudového úložiska. Tento kurz je veľmi vhodný tiež pre všetkých, ktorí pracujú s knižnicami dokumentov na SharePointe Online – ich synchronizácia je veľmi podobná synchronizácii súborov z OneDrive.

Lektorka kurzu sa učením Office 365, kam patrí aj OneDrive pre firmy, živí. Sama toto cloudové úložisko aktívne používa už mnoho rokov. Vzhľadom k tomu, že ide o veľmi populárnu aplikáciu, odškolila o ňom v minulých rokoch mnoho školení, a to ako praktických školení naživo, tak online školení a webinárov. Vďaka tomu vám teraz môže ponúknuť to najlepšie zo všetkých školení v spojení s mnohými užitočnými tipmi z praxe.

Na kurze sa naučíte:

  • čo je to synchronizácia a aké má limity  
  • ako spustiť synchronizáciu a ako so synchronizovanými súbormi pracovať  
  • ako zo synchronizovaného priečinku zdieľať  
  • ako nastaviť niektoré súbory a priečinky, aby boli prístupné aj bez internetu  
  • ako pozastaviť synchronizáciu na niekoľko hodín a k čomu je táto funkcia dobrá  
  • všetko dôležité o nastavení synchronizácie – napríklad ako ju ukončiť alebo ako prepojiť vašu plochu s OneDrive  
  • ako synchronizovať priečinok, ktorý s vami niekto zdieľa. 

Osnova kurzu

CloudForce

CloudForce

Špecialisti na Office 365

Spoločnosť CloudForce, s.r.o., je certifikovaným partnerom spoločnosti Microsoft ČR a má výhradné právo poskytovať predpredajné poradenstvo, čítať viacimplementačnú/reimplementačnú podporu s nastavením služieb a následnou technickou podporou nastavených služieb. Viac na www.cloudforce.cz.

Všetky kurzy lektora CloudForce
Tereza Hoření

Tereza Hoření

Office 365 Trainer

Tereza je školiteľkou, ktorá v spoločnosti CloudForce, s.r.o., bravúrne zvláda pozíciu Office 365 Trainer. Je čítať viactrpezlivá a preškolila už stovky nadšencov a záujemcov o oblasť Office 365. Tereza je súčasťou tímu, ktorý sa o svojich zákazníkov v oblasti Office 365 stará od A až po Z. Jej kolegovia sú jej tou správnou oporou v technickej podpore aj v neustálom štúdiu a sledovaním noviniek z Office 365. Je tak schopná svojim poslucháčom odovzdať tie najnovšie informácie a najlepšie riešenia z tejto oblasti.

Všetky kurzy lektora Tereza Hoření

Hodnotenie kurzu

91 %

40 hodnotenie
29x
6x
3x
2x
0x

Ondřej B.

Mohlo to být kratší, zbytečné rozebírání funkcí prací se soubory, které jsou totožné pro běžnou práci.


Josef Ž.

Přehledný a dobře sestavený kurz.


Václav H.

Opět srozumitelně vysvětleno. Užitečné.

Ako kurz prebieha?

Nejde o nič zložité. Čaká vás niekoľko krátkych videí, ktoré môžu byť doplnené pracovnými zošitmi, kvízmi alebo inými materiálmi k štúdiu. Na videá sa môžete pozerať kedykoľvek. Stačí len byť pripojení na internet.

Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.
Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80 %. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.
Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.
Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.
Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 10 dní od zakúpenia kurzu.