Pages, Keynote, Numbers: vaša kancelária v Applu

Kurzom sprevádza  Martin Světlík

Ovládněte kancelářské aplikace od Applu a naučte se vytvářet působivé dokumenty v Pages, funkční tabulky v Numbers a poutavé prezentace v Keynote.

51,00 € s DPH

Celková dĺžka

2:51 hod

Počet lekcií

28

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Čo tak skúsiť používať na písanie textov Pages, na tabuľky Numbers a na prezentácie Keynote?
Tieto aplikácie sú súčasťou každého nového Macu a navyše sú úplne zadarmo. Ak ste sa im doteraz vyhýbali, tento kurz vás presvedčí, že je to možno škoda. Navyše nemusia hneď nahrádzať aplikácie z Microsoft Office alebo nástroje od spoločnosti Google. Hravo ich môžu dopĺňať v iných scenároch.

Postupne sa zoznámite s princípmi a rozdielmi práce v týchto kancelárskych aplikáciách, ktoré sú pre všetky spoločné. Naučíte sa vytvárať elegantne formátované a štruktúrované dokumenty, kde sa zameriame na štýly alebo prácu s obrázkami a ďalšími objektami, ako sú tabuľky a grafy. Celý dokument spoločne doladíme do dokonalosti a vás už potom vo vlastnej tvorbe nič neprekvapí. Či už si budete chcieť v Pages vytvoriť svoj životopis, cenovú ponuku, zmluvu, alebo rovno naplno využiť kreatívne nástroje pre ľubovoľné ďalšie dokumenty. Tabuľky v Numbers sa naučíte skrotiť tak, aby sa vaše výpočty a vzorce nielenže nekončili chybou, ale tiež vám urýchlili prácu. Vy si tak v priebehu chvíle vytvoríte ľubovoľné tabuľky, prehľady alebo reporty.

Celý kurz zakončíme prípravou vlastného motívu na prezentácie, aby ste nemuseli pri tvorbe firemných alebo osobných prezentácií neustále hľadať a duplikovať staré vzory. Zameriame sa aj na prácu s médiami a nástrojmi pre prezentujúceho, vďaka ktorým vás pri prezentácii naživo alebo online už nezaskočí žiadny ďalší slide.

Aby ste si mohli všetko rovno vyskúšať, budete potrebovať vlastný Mac s verziou macOS Sonoma alebo novšou a nainštalované aplikácie Pages, Numbers a Keynote vo verzii 13.2 alebo novšej.

Spomínané postupy budú platné i v niektorých starších verziách aplikácií systému macOS, kde sa ale môžu líšiť. Ak nemáte aplikácie nainštalované alebo aktualizované, je možné ich kedykoľvek zadarmo stiahnuť, respektíve aktualizovať z obchodu App Store.

V kurze se naučíte:

  • pracovať v kancelárskych aplikáciách z dielne Apple,
  • efektívne formátovať a štruktúrovať dokumenty v aplikácii Pages,
  • základy práce s tabuľkami vrátane pokročilejších vzorcov,
  • využiť jednoduché kontingenčné tabuľky,
  • dáta v tabuľkách usporadúvať, radiť a filtrovať,
  • vytvárať vlastné pútavé prezentácie vrátane médií a animácií,
  • exportovať dokumenty do iných formátov a zdieľať ich s ostatnými používateľmi.
Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Lektori kurzu
Martin Světlík

Nezávislý Apple konzultant a lektor

Martin je konzultant a lektor produktov Apple na voľnej nohe. Pomáha užívateľom, firmám a školám používať ich zariadenia efektívne tak, aby im uľahčili každodennú prácu. Organizuje tiež vlastné otvorené kurzy a prevádzkuje Prvý Mac, sprievodcu do sveta počítačov Mac pre nového užívateľa.

Hodnotenie kurzu

100 %

4 hodnotenie
4x
0x
0x
0x
0x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Václav Z.

Skvělý kurz, výborně vysvětleny všechny tři aplikace Pages, Numbers a Keynote. Moc mi to pomůže zkvalitnit a zefektivnit práci. Samotné učení probíhá na názorných ukázkách za využití pomocných materiálů, které jsou v kurzu k dispozici. Moc děkuji autorovi za odvedenou práci.


Zuzana P.

Pokud se rozmýšlíte, jestli koupit Office na MacBook, podívejte se na tento kurz a ušetříte ;)
Výborný kurz s přehledem všeho podstatného pro práci v těchto nástrojích. Stručné, jasné, přehledné. Velmi doporučuji.

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80%. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 14 dní od zakúpenia kurzu.