Peniaze pod kontrolou: sprievodca osobnými financiami pre každého

Kurzom sprevádza  Margareta Křížová

Vhodné na počúvanie

Chcete žiť alebo živoriť? Chcete vedieť, kam majú peniaze ísť alebo sa čudovať, kam peniaze odišli? Osvojte si základné pravidlá riadenia osobných financií a majte svoje peniaze pod kontrolou. Celý popisok

45,00 € s DPH

Celková dĺžka

1:01 hod

Počet lekcií

11

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Schopnosť spravovať vlastné peniaze má zásadný vplyv na to, či budeme žiť alebo živoriť. A napriek tomu finančnú gramotnosť nepovažujeme za nevyhnutnosť. Nie je to žiadna veda, je to kombinácia zdravého rozumu, disciplíny a schopnosti pracovať s informáciami. Riadenie osobných financií je spôsob, ako určiť, kam majú peniaze ísť, namiesto toho, aby ste sa čudovali, kam peniaze odišli. 

V tomto kurze nečakajte návod, ako sa stať milionárom do budúceho utorka. Tento kurz je skôr prehľadom základných pravidiel riadenia osobných financií.

Čo sa ďalej naučíte? 

  • Ako si spočítať, koľko peňazí si môžeme zodpovedne požičať a od koho.
  • Že poistiť si môžete psa, zlato v hrdle aj vlastnú blbosť, ale že tým to nekončí.
  • Niečo o investíciách, pretože kto šetrí, už dnes nemá za tri, a kto investuje nezhlúpne.
  • Štyri tipy na pohodový dôchodok.
  • Čo robiť, keď sa zrovna finančne nedarí.
  • K tomu všetkému pridám svoje osobné skúsenosti a tipy, kde hľadať inšpiráciu a kam ísť po ďalšie informácie.
Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Lektori kurzu
Margareta Křížová

Biznis mentorka, poradkyňa v oblasti obchodnej stratégie a fúzií a akvizícií

Radí ľuďom v podnikaní, jedna zo zakladajúcich partneriek CEAG, zodpovedná predovšetkým za stratégiu, business development a poradenstvo v rámci fúzií a akvizícií. Spolupracuje s fondami private equity, strategickými investormi a vlastníkmi spoločností. Členka Rady pre komercializáciu výsledkov vedy a výskumu ČZU. Investorka v programe Českej televízie Den D. Dva roky na Rádiu ZET moderovala svoj program Podnikanie od A do ZET, píše blog, napísala knižku Z denníka investorky alebo Ako podnikať a nezblázniť sa. 

www.margaretakrizova.com

Hodnotenie kurzu

94 %

702 hodnotenie
567x
91x
30x
10x
4x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Martina D.

Kurz zahrnuje vše důležité.


Daniel H.

Kurz je velice poučný a má výborné poučení a vysvětlení do samotných začátků, kdy se člověk rozhodne, něco se svými financemi dělat. Velice děkuji


Dominika Z.

Výborný projev lektorky, poutavý, zajímavý a informačně nabitý obsah, vše jasně vysvětleno. Velice příjemný kurz.

Reakcia lektora:

“Milá Dominiko, děkuju za hezké hodnocení a přeju Vám pohodu ve financích i v životě. Mějte se fajn, Margareta“

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80%. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 14 dní od zakúpenia kurzu.