Microsoft Power BI: Múdra vizualizácia dát

Kurzom sprevádza  Pavel Lasák

Naučite sa ovládať Power BI desktop. Výkonný a sofistikovaný nástroj od firmy Microsoft, v ktorom dokážete elegantne vytvoriť previazané vizualizácie. Celý popisok

45,00 € s DPH

Celková dĺžka

1:53 hod

Počet lekcií

45

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Pre tvorbu vizualizácií využite hotové tabuľky, ktoré máte v rôznych nástrojoch od Excelu, cez databázy, webové stránky, kedy tabuľky môžu byť v rôznych formátoch (xlsx, pdf, csv html, XML). Načítané údaje pred tvorbou vizualizácií jednoducho upravíte, prepojíte, doplníte o výpočty využitím jazyka DAX. Hotové vizualizácie môžete doplniť o dynamické ovládacie prvky, vrátane možností hotové vizualizácie on-line zdieľať.

V kurze vytvoríme jednoduchú vizualizáciu pre fiktívnu firmu predávajúcu papiernický tovar. Dáta pre vizualizáciu budú v excelovskej tabuľke (formát xls), v pdf súbore, v databáze, excelovské súbory v priečinku. Načítané tabuľky si upravíte, prečistíte, prepojíte a doplníte o výpočty využitím jazyka DAX. Takto pripravené dáta vizualizujete a vizualizácie doplníte o interaktívne prvky, nakoniec hotovú vizualizáciu exportujete do pdf a nazdieľate do cloudu.

Komu je kurz určený:

  • Všetkým užívateľom, ktorí spracovávajú a vizualizujú dáta z rôznych zdrojov, následne tabuľky upravujú, čistia, doplňujú o výpočty a medzi tabuľkami tvoria väzby a následne z upravených dát tvoria vizualizácie a reporty. Výhodou je, že vizualizácie majú v jednom nástroji a tieto výstupy môžu navyše zdieľať, exportovať, aktualizovať.
Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Lektori kurzu
Pavel Lasák

Expert na Microsoft Excel

Pavel Lasák pred 18 rokmi založil obsahový web www.JakNaExcel.cz, ktorý učí, ako efektívne využívať Excel na tvorbu, spracovanie a editáciu dát. Mesačne jeho web zaznamenáva 100.000 návštev. Firmám pomáha s efektívnym spracovaním dát, tvorbou šablón a programovaním vo VBA. Ďalej externe lektoruje pre MUNI a Czechitas. Je jediným držiteľom prestížneho ocenenia MVP (Most Valued Professional) od Microsoftu v Česku.

Hodnotenie kurzu

95 %

191 hodnotenie
150x
34x
7x
0x
0x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Václav H.

Skvělý kurz podrobně objasňující práci s poměrně složitou a neintuitivní aplikací.

Reakcia lektora:

“Děkuji za skvělé hodnocení. Jsem rád, že se povedlo vysvětlit práci s tímto skvělým nástrojem, ač na první pohled nemusí být práce intuitivní. Doufám, že na ten druhý se to změnilo.“


Pavlína T.

Skvělý základ k praktickému užití, na kterém už se dá stavět. Možná bych ocenila na začátku info, jak uložit, je to jednoduché, ale nebyla jsem si jistá, zda se mi při dalším použití opravdu načte. Děkuji za kurz.

Reakcia lektora:

“Rádo se stalo, ať se vám daří nejen v Power BI.“


Dana B.

Srozumitelné a vysvětlené na dobře zvoleném příkladu. Sice jsem občas video zastavovala, abych se zorientovala (hlavně u vizualizace). Teď jen zkoušet a osvojovat si to :-)

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80%. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 14 dní od zakúpenia kurzu.