Microsoft Power BI: Múdra vizualizácia dát

Kurzom sprevádza Pavel Lasák Česky

Čo sa v kurze naučíte

Naučite sa ovládať Power BI desktop. Výkonný a sofistikovaný nástroj od firmy Microsoft, v ktorom dokážete elegantne vytvoriť previazané vizualizácie.

Pre tvorbu vizualizácií využite hotové tabuľky, ktoré máte v rôznych nástrojoch od Excelu, cez databázy, webové stránky, kedy tabuľky môžu byť v rôznych formátoch (xlsx, pdf, csv html, XML). Načítané údaje pred tvorbou vizualizácií jednoducho upravíte, prepojíte, doplníte o výpočty využitím jazyka DAX. Hotové vizualizácie môžete doplniť o dynamické ovládacie prvky, vrátane možností hotové vizualizácie on-line zdieľať.

V kurze vytvoríme jednoduchú vizualizáciu pre fiktívnu firmu predávajúcu papiernický tovar. Dáta pre vizualizáciu budú v excelovskej tabuľke (formát xls), v pdf súbore, v databáze, excelovské súbory v priečinku. Načítané tabuľky si upravíte, prečistíte, prepojíte a doplníte o výpočty využitím jazyka DAX. Takto pripravené dáta vizualizujete a vizualizácie doplníte o interaktívne prvky, nakoniec hotovú vizualizáciu exportujete do pdf a nazdieľate do cloudu.

Komu je kurz určený:

  • Všetkým užívateľom, ktorí spracovávajú a vizualizujú dáta z rôznych zdrojov, následne tabuľky upravujú, čistia, doplňujú o výpočty a medzi tabuľkami tvoria väzby a následne z upravených dát tvoria vizualizácie a reporty. Výhodou je, že vizualizácie majú v jednom nástroji a tieto výstupy môžu navyše zdieľať, exportovať, aktualizovať.

Osnova kurzu

Pavel Lasák

Pavel Lasák

Expert na Microsoft Excel

Pavel Lasák pred 18 rokmi založil obsahový web www.JakNaExcel.cz, ktorý učí, ako efektívne využívať čítať viacExcel na tvorbu, spracovanie a editáciu dát. Mesačne jeho web zaznamenáva 100.000 návštev. Firmám pomáha s efektívnym spracovaním dát, tvorbou šablón a programovaním vo VBA. Ďalej externe lektoruje pre MUNI a Czechitas. Je jediným držiteľom prestížneho ocenenia MVP (Most Valued Professional) od Microsoftu v Česku.

Všetky kurzy lektora Pavel Lasák

Hodnotenie kurzu

93 %

107 hodnotenie
77x
24x
6x
0x
0x

Jiří K.

perfektní, děkuji


Roman Ž.

Kurz je veľmi dobre spracovaný a hlavne oceňujem štruktúru a komplexnosť modelového príkladu, ktorý vysvetľuje gro funkcionality POWER BI s prepojenými zdrojmi dát. Vďaka lektorovi.


Soňa T.

Podrobná forma výkladu a názorné příklady byly pro mne jako začátečníka přínosné. Děkuji

Ako kurz prebieha?

Nejde o nič zložité. Čaká vás niekoľko krátkych videí, ktoré môžu byť doplnené pracovnými zošitmi, kvízmi alebo inými materiálmi k štúdiu. Na videá sa môžete pozerať kedykoľvek. Stačí len byť pripojení na internet.

Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.
Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80 %. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.
Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.
Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.
Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 10 dní od zakúpenia kurzu.

Cena: 39,00 € s DPH

Počet lekcií:
45
Celková dĺžka videí:
1:53 hod
Kúpiť kurz
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup