Microsoft Power BI: pokročilá analýza dát pomocou DAX

Kurzom sprevádza  Pavel Lasák

Už poznáte Power BI a teraz hľadáte cestu vpred? Chcete získať čo najviac informácií a odpovedí zo svojich prehľadov, ale niekedy neviete, ako na to? Ovládnite jazyk DAX, aby vám už žiadne finančné alebo časové funkcie nerobili problém. Celý popisok

30,00 € s DPH
43,00 € -30 %
Platí do 23.5.2024

Celková dĺžka

1:34 hod

Počet lekcií

30

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Kurz Power BI - Pokročilá analýza dát pomocou DAX je rozšírením základov Power BI a zameriava sa na pokročilú analýzu dát pomocou DAX. Nie vždy nájdete údaje, ktoré potrebujete v tabuľkách. Niekedy potrebujete údaje efektívne vypočítať pomocou jazyka DAX, ktorý v sebe skrýva veľký potenciál. Dozviete sa o jeho základných a pokročilých funkciách. Po absolvovaní tohto kurzu budete schopní efektívne spracovať údaje pomocou možností, ktoré DAX prináša.

V tomto kurze sa naučíte:

  • Používať stĺpce výpočtov
  • Vytvárať vlastné miery, nielen "klikacie" rýchle miery
  • Vytvoriť tabuľku v DAX
  • Pochopiť kontext riadkov a filtrov 
  • Budete schopní vytvárať a transformovať
Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Lektori kurzu
Pavel Lasák

Expert na Microsoft Excel

Pavel Lasák pred 18 rokmi založil obsahový web www.JakNaExcel.cz, ktorý učí, ako efektívne využívať Excel na tvorbu, spracovanie a editáciu dát. Mesačne jeho web zaznamenáva 100.000 návštev. Firmám pomáha s efektívnym spracovaním dát, tvorbou šablón a programovaním vo VBA. Ďalej externe lektoruje pre MUNI a Czechitas. Je jediným držiteľom prestížneho ocenenia MVP (Most Valued Professional) od Microsoftu v Česku.

Hodnotenie kurzu

100 %

2 hodnotenie
2x
0x
0x
0x
0x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


a buďte prvý, kto pridá recenziu.
Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80%. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 14 dní od zakúpenia kurzu.