Pracovné právo ČR pre manažérov I.

i v audio verzii

Kurzom sprevádza Jakub Oliva Česky

Čo sa v kurze naučíte

Doba určitá až na 9 rokov. Skúšobná doba na 6 mesiacov. Možnosť nariadiť 416 hodín nadčasov ročne a oveľa viac legálnych možností, o ktorých ste nikdy nepočuli.

V kurze si osvojíte

Ako uvádza názov prvej lekcie - byť manažérom nie je rozhodne žiadna sranda. Už možno viete, že manažér zodpovedá nielen za svoje prípadné prešľapy, ale aj za riadne vedenie a kontrolu svojich ľudí.

Každé manažérske rozhodnutie sa tak môže vrátiť ako bumerang a skončiť až na súde o náhradu spôsobenej škody. Kvalitná (a hlavne praktická) znalosť zákonníka práce je pre každého manažéra jednoducho kľúčová. Účelom kurzu nie je naučiť vás poznať doslovne každý paragraf. Zmyslom kurzu je naučiť manažérov so zákonníkom práce pracovať efektívne, čo vo výsledku šetrí peniaze nielen firmám, ale aj samotným manažérom.

Ako sám lektor dodáva: „Je to taký výťah problémových situácií spolu s možnosťami, ako ich riešiť, ale hlavne, ako im predchádzať.”

Kurz je určený pre:    

 • vedúcich zamestnancov na všetkých stupňoch riadenia  
 • konateľov, členov predstavenstva a iných vrcholových manažérov  
 • externých HR poradcov a iných podnikateľov, ktorí sa zaoberajú pracovnoprávnou problematikou  
 • HR špecialistov, personálnych riaditeľov a iných odborníkov.

V kurze sa naučíte:    

 • na čo si dať pozor pri výbere uchádzačov  
 • čo to je vstupná lekárska prehliadka a prečo je celkom zásadná  
 • ako pracovať so skúšobnou dobou a dobou určitou  
 • ako nastaviť a riadiť systém odmeňovania  
 • ako fungujú prekážky v práci  
 • ako vlastne funguje nariaďovanie dovolenky  
 • čo všetko je a nie je nadčas a ako z neho vyťažiť maximum  
 • na čo si dať pozor pri home-office

Osnova kurzu

Jakub Oliva

Jakub Oliva

advokát - špecialista na pracovné právo

Jakub je právníkom, ktorý sa vo svojej praxi špecializuje výhradne na pracovné právo. V súčasnosti pôsobí ako advokát a čítať viacvedúci pracovnoprávneho oddelenia jednej z najväčších advokátskych kancelárií v ČR - ARROWS. Jakub v rámci svojej praxe poskytuje právne služby jednotlivým pracovníkom aj veľkým korporáciám s tisíckami zamestnancov. Je členom Českej advokátskej komory, Asociácie pre rozvoj kolektívneho vyjednávania a pracovných vzťahov, Jednoty českých právnikov a je tiež spoluzakladateľom HR Klubu v Olomouci. V rámci svojej praxe pravidelne publikuje a venuje sa tiež odbornému školeniu vedúcich zamestnancov. Viac info o lektorovi: https://www.arws.cz/nas-tym/mgr-jakub-oliva.

Všetky kurzy lektora Jakub Oliva

Hodnotenie kurzu

95 %

715 hodnotenie
581x
108x
18x
2x
6x

Petra P.

Některá legislativa se již v mezičase změnila. Doporučuji refresh.


Karel L.

Vše srozumitelně podané


Česlav B.

Velmi poučné, správné návody jak se zachovat.

Ako kurz prebieha?

Nejde o nič zložité. Čaká vás niekoľko krátkych videí, ktoré môžu byť doplnené pracovnými zošitmi, kvízmi alebo inými materiálmi k štúdiu. Na videá sa môžete pozerať kedykoľvek. Stačí len byť pripojení na internet.

Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.
Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80 %. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.
Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.
Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.
Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 10 dní od zakúpenia kurzu.

Cena: 40,00 € s DPH

Počet lekcií:
11
Celková dĺžka videí:
1:02 hod
Kúpiť kurz
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup