Pracujte na diaľku a slobodne

Kurzom sprevádza Matouš Vinš a Petr Novák Česky

Cena: zdarma

Počet lekcií:
19
Celková dĺžka videí:
42 min
Spustiť kurz zdarma
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup

Čo sa v kurze naučíte

Zistite, ako si zariadiť možnosť pracovať samostatne odkiaľkoľvek – z domova či trópov ako digitálny nomád.

V kurze si osvojíte

Už vás nebaví dochádzať každý deň polhodiny z práce a do práce? Neustále vás v kancelárii rušia kolegovia a vy tak nie ste schopní sa poriadne sústrediť na svoje úlohy? Chceli by ste bývať na dedine v horách, ale dostávať mestský plat? Vyzdvihovať deti pravidelne v škole? Alebo sa snáď v zime zobrať a odletieť na niekoľko mesiacov do trópov?

Práca na diaľku vám to všetko umožní. Vďaka moderným technológiám je stále ľahšia a zďaleka už nielen doménou ajťákov. Veď pracovať ako freelancer z Brna pre pražských klientov je dnes celkom normálne v mnohých odboroch. Aj u veľa zamestnancov je jedinou prekážkou obava v hlave šéfa alebo možno len zle nastavené firemné procesy.

Väčšinu kancelárskej práce môžete robiť z veľkej časti z domu alebo napríklad z kaviarne a my vám v kurze ukážeme ako na to.

Odtiaľ už je len krôčik k tomu, ako si voziť prácu po celom svete a stať sa digitálnym nomádom.

Pre koho je kurz určený:    

 • Pre každého, kto chce dosiahnuť väčšiu slobodu v práci a sám si určovať, odkiaľ bude pracovať.  
 • Pre zamestnancov, ktorí by aspoň niekedy radi utiekli z kancelárie a pracovali z domu či z kaviarne.  
 • Pre všetkých, ktorí si myslia, že digitálne nomádstvo je dostupné len ajťákom.  
 • Pre tých, ktorí chcú urobiť zmenu v kariére a hľadajú smer, ktorým sa vydať.

V kurze sa dozviete:    

 • Koho sa týka trend práce na diaľku, ktorý k nám prichádza zo Západu.  
 • Ako si vybrať vhodný odbor, ktorý sa na diaľku dá robiť.  
 • Aké sú špecifiká práce na diaľku.  
 • Ako riešiť komunikáciu.  
 • Ako si udržať pracovnú morálku a urobiť všetko, čo je potreba.  
 • Ako si dohodnúť homeoffice.  
 • Čo je digitálne nomádstvo, pre koho je a k čomu vám pomôže.

Digitálne nomádstvo nie je pre každého. Ale prácu na diaľku si môže zariadiť skutočne takmer každý. Zaručenú prácu do konca života už dnes nemá skoro nikto a ak sa rozhodnete zmeniť odbor, aj keď už vám tiahne na päťdesiat, nie je to nič neobvyklé ani nemožné. Závisí len na tom, ako je pre vás dôležitá sloboda a či ste ochotní sa učiť niečo nové.

Čo veríme, že ste. Preto ste tu. Tak sa do toho poďme pustiť!

Osnova kurzu

Všetky lekcie sú prístupné
Matouš Vinš

Matouš Vinš

Cestovateľ a digitálny nomád, autor Travel Bible

Spravuje klientom reklamné kampane na Facebooku, zároveň ale veľa cestuje, píše o tom, nakrúca a fotí. S Petrom Novákom vydali Travel Bibliu. Vďaka čítať viacdigitálnemu nomádstvu sa mu doslova otvoril svet. Od roku 2014 žil napr. v Thajsku, Vietname, Austrálii, Japonsku, na Srí Lanke či v Portugalsku. Myšlienky digitálneho nomádstva šíri prostredníctvom knihy, kurzov, prednášok a článkami ďalej medzi ľudí.

Všetky kurzy lektora Matouš Vinš
Petr Novák

Petr Novák

Cestovateľ a digitálny nomád, autor Travel Bible

Tvorca funkčných webov na voľnej nohe, digitálny nomád a autor kurzu TravelHackingu. O tom, ako cestovať lacno, chytro a dlho napísal s Matoušom Vinšom čítať viacknihu Travel Bibliu, ktorá sa venuje aj digitálnemu nomádstvu. Každý rok musí navštíviť minimálne jednu krajinu, v ktorej nikdy nebol a zatiaľ plní plán na 600 %. Na cestách trávi niekoľko mesiacov z roka.

Všetky kurzy lektora Petr Novák

Hodnotenie kurzu

94 %

1 340 hodnotenie
1007x
258x
61x
10x
4x

Monika P.

Dozvěděla jsem se velice zajímavé informace, děkuji.


Veronika V.

Skvělý kurz, díky moc :)


Bianka H.

Velmi vístižné, poučné a efektívne. Rýchlo vysvetlené fakty, plusy a mínusy práce na dialku/ z domu.

Ako kurz prebieha?

Nejde o nič zložité. Čaká vás niekoľko krátkych videí, ktoré môžu byť doplnené pracovnými zošitmi, kvízmi alebo inými materiálmi k štúdiu. Na videá sa môžete pozerať kedykoľvek. Stačí len byť pripojení na internet.

Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.
Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80 %. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.
Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.
Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.