Česky

Pracujte na diaľku a slobodne

Kurzom sprevádza  Matouš Vinš a Petr Novák

Zistite, ako si zariadiť možnosť pracovať samostatne odkiaľkoľvek – z domova či trópov ako digitálny nomád.

Zdarma

Celková dĺžka videí

42 min

Počet lekcií

19

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Už vás nebaví dochádzať každý deň polhodiny z práce a do práce? Neustále vás v kancelárii rušia kolegovia a vy tak nie ste schopní sa poriadne sústrediť na svoje úlohy? Chceli by ste bývať na dedine v horách, ale dostávať mestský plat? Vyzdvihovať deti pravidelne v škole? Alebo sa snáď v zime zobrať a odletieť na niekoľko mesiacov do trópov?

Práca na diaľku vám to všetko umožní. Vďaka moderným technológiám je stále ľahšia a zďaleka už nielen doménou ajťákov. Veď pracovať ako freelancer z Brna pre pražských klientov je dnes celkom normálne v mnohých odboroch. Aj u veľa zamestnancov je jedinou prekážkou obava v hlave šéfa alebo možno len zle nastavené firemné procesy.

Väčšinu kancelárskej práce môžete robiť z veľkej časti z domu alebo napríklad z kaviarne a my vám v kurze ukážeme ako na to.

Odtiaľ už je len krôčik k tomu, ako si voziť prácu po celom svete a stať sa digitálnym nomádom.

Pre koho je kurz určený:    

 • Pre každého, kto chce dosiahnuť väčšiu slobodu v práci a sám si určovať, odkiaľ bude pracovať.  
 • Pre zamestnancov, ktorí by aspoň niekedy radi utiekli z kancelárie a pracovali z domu či z kaviarne.  
 • Pre všetkých, ktorí si myslia, že digitálne nomádstvo je dostupné len ajťákom.  
 • Pre tých, ktorí chcú urobiť zmenu v kariére a hľadajú smer, ktorým sa vydať.

V kurze sa dozviete:    

 • Koho sa týka trend práce na diaľku, ktorý k nám prichádza zo Západu.  
 • Ako si vybrať vhodný odbor, ktorý sa na diaľku dá robiť.  
 • Aké sú špecifiká práce na diaľku.  
 • Ako riešiť komunikáciu.  
 • Ako si udržať pracovnú morálku a urobiť všetko, čo je potreba.  
 • Ako si dohodnúť homeoffice.  
 • Čo je digitálne nomádstvo, pre koho je a k čomu vám pomôže.

Digitálne nomádstvo nie je pre každého. Ale prácu na diaľku si môže zariadiť skutočne takmer každý. Zaručenú prácu do konca života už dnes nemá skoro nikto a ak sa rozhodnete zmeniť odbor, aj keď už vám tiahne na päťdesiat, nie je to nič neobvyklé ani nemožné. Závisí len na tom, ako je pre vás dôležitá sloboda a či ste ochotní sa učiť niečo nové.

Čo veríme, že ste. Preto ste tu. Tak sa do toho poďme pustiť!

Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Matouš Vinš

Matouš Vinš

Cestovateľ a digitálny nomád, autor Travel Bible

Spravuje klientom reklamné kampane na Facebooku, zároveň ale veľa cestuje, píše o tom, nakrúca a fotí. S Petrom Novákom vydali Travel Bibliu. Vďaka čítať viacdigitálnemu nomádstvu sa mu doslova otvoril svet. Od roku 2014 žil napr. v Thajsku, Vietname, Austrálii, Japonsku, na Srí Lanke či v Portugalsku. Myšlienky digitálneho nomádstva šíri prostredníctvom knihy, kurzov, prednášok a článkami ďalej medzi ľudí.

Všetky kurzy lektora Matouš Vinš
Petr Novák

Petr Novák

Cestovateľ a digitálny nomád, autor Travel Bible

Tvorca funkčných webov na voľnej nohe, digitálny nomád a autor kurzu TravelHackingu. O tom, ako cestovať lacno, chytro a dlho napísal s Matoušom Vinšom čítať viacknihu Travel Bibliu, ktorá sa venuje aj digitálnemu nomádstvu. Každý rok musí navštíviť minimálne jednu krajinu, v ktorej nikdy nebol a zatiaľ plní plán na 600 %. Na cestách trávi niekoľko mesiacov z roka.

Všetky kurzy lektora Petr Novák

Hodnotenie kurzu

94 %

1 368 hodnotenie
1026x
263x
65x
10x
4x

Yuriy . D.

Byl to krasně vybudovany a spracovany kurz. Lektoři kvalitně a v kratkej formě vysvětlili co ě to prace na dalku, jke znalosti a dovednosti k tomu ě potšebne a co čeka lidi v tej pracy.
Děkuji za krasny kurz.


Mgr. M. H. B.

V kurzu zaznělo plno věcí, které člověk musí slyšet, aby si uvědomil, kam správně směřovat a kde najít odkazy :-) Super, doporučuji.


Lucie T.

Kurz se mi velmi líbil a rozšířil mi obzory hlavně v možnosti využití různých nástrojů. Žiji v zahraničí a hledám možnosti práce na dálku, díky Vašim typům, jsem nyní mnohem optimističtější. Děkuji Vám za Váš čas, který jste nám dali.

Ako kurz prebieha?

Nejde o nič zložité. Čaká vás niekoľko krátkych videí, ktoré môžu byť doplnené pracovnými zošitmi, kvízmi alebo inými materiálmi k štúdiu. Na videá sa môžete pozerať kedykoľvek. Stačí len byť pripojení na internet.

Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.
Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80 %. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.
Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.
Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.