Praktická cesta k inováciám

i v audio verzii

Kurzom sprevádza Ján Uriga

Cena: 47,00 € s DPH

Počet lekcií:
12
Celková dĺžka videí:
1:13 hod
Kúpiť kurz
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup

Čo sa v kurze naučíte

Nie každý môže vymýšľať a projektovať lety na Mars. Aj tak môžete vo vašej firme vytvoriť prostredie ústretové novým a zmysluplným biznis nápadom. Vlastne nielen nápadom, ale aj ich zhmotneniu a monetizácii.

Podľa štúdií Harvardskej univerzity sú inovácie najkľúčovejším motorom firiem, no len polovica firiem je zjednotená na tom, čo vlastne za inováciu považuje. Chýba momentum. Kurz momentum naštartuje.

Naučíte sa:

 • Vymedzenie obsahu slova inovácia, zmena, reinvencia, nápad, objav. Aké typy inovácií existujú a aké sú ich charakteristiky.
 • Ako vznikajú inovácie. Prehľad funkčných algoritmov na ceste k inováciám, ktoré budú predstavené cez konkrétne pozitívne i neúspešné príklady. 
 • Edison vs. da Vinci. Kreatívec vs. inovátor. Aký je rozdiel v uvažovaní a rozhodovaní dvoch typov ľudí a ktorý je pre inovácie potrebnejší, keď si môžete dovoliť iba jedného.
 • Techniky na tvorbu dobrých a úspešných inovácií. Kuchárska knižka dobrých návykov a spôsoby ako ich dostať do rutinného používania. 
 • Ako generovať inovácie bez peňazí a s ľuďmi, ktorí nemajú čas.
 • Ako rozpohybovať „priemernú firmu”.
 • Merania inovácií a ich dopadu. Kedy zistím, že mám nápad opustiť a. kedy naopak do toho nabehnúť plnou silou.
 • Firemná inovačná kultúra - ktoré dimenzie kultúry sú pre inovácie kľúčové a ktoré stačí mať v štandarde.
 • Inovačné mýty: Ako nerobiť veci, ktoré nefungujú, lebo sú to overené blbosti...

Cieľom kurzu je:

 • naučiť sa fakty o inováciách
 • porozumieť procesom za úspešnou inováciou
 • odhaliť cestu k zlepšeniu osobných kreatívnych a inovačných návykov
 • ako riadiť tím, ktorý je na ceste k inováciám

Kurz je určený:

 • všetkým, ktorí to so svojou firmou a zákazníkom myslia vážne a chcú inováciou riešiť nejaký problém.

Osnova kurzu

Ján Uriga

Ján Uriga

Špecialista inovácií a riadení zmien

Asertívny optimista zameraný na oblasti change managementu a inovácií. Verím v model bionic organisation, kde moderné technológie spolupracujú s čítať viacčlovekom na vytvorení riešení zlepšujúce kvalitu života. Mám tú možnosť prakticky denne zúžitkovať svoje PhD. štúdium psychológie v oblasti rozhodovacích procesov lídrov, napr. v aplikácii behaviorálnej ekonómie. Vyhľadávam možnosti objavovať nové miesta kultúry, ktoré obohacujú zabehnuté pohľady. Nájdete ma na Linkedin.

Všetky kurzy lektora Ján Uriga

Hodnotenie kurzu

89 %

213 hodnotenie
130x
54x
24x
3x
2x

Vladimír K.

Zaujímavý návod a kurz, ako nebyť priemerný a nezaniknúť v rýchlo dynamicky sa meniacom svete, ďakujem.

Reakcia lektora:

“Vladimir, velmi si vazim, ze ste pridali recenziu a ocenenie. Hlavne nech dokazete myslienky premenit na uspech. Prajem vam to.“


Juraj Z.

Pravopis https://1i.sk
Inspirativne napadi. Na druhej strane trochu rusivo na mna posobili niektore mislienki, ktore som nepochopil. Mal som pri nich pocit, ze niektore casti prednasok nepresli pripomienkovacim procesom. Prikladi velkich firiem a ich cisel maju sice obrovske cisla, avsak prikladi z praxe bi mi viac pomohli si predstavit prezentovanu mislienku.
Pacilo sa mi nadsenie, akou prednasajuci prezentuje.


Lenka G.

Kurz byl určitě zajímavý, poučný, ale pro moji pracovní pozici si myslím, že nepoužitelný. Je mi líto, že při závěrečném testu se u špatných odpovědí nedozvím, která odpověď byla ta správná.

Reakcia lektora:

“Dekuji a vazim si vaseho casu a ochoty dat vedet zkusenost s kurzem. Je to pro mne a team kolem impulz byt srozumitelny v tom, komu je kerz urceny a spravne zvolit nastroje a navody, aby to splnilo ocekavavani co nejvice lidi. Svet inovaci ma totiz neprebernou paletu. Zdravim vas.“

Ako kurz prebieha?

Nejde o nič zložité. Čaká vás niekoľko krátkych videí, ktoré môžu byť doplnené pracovnými zošitmi, kvízmi alebo inými materiálmi k štúdiu. Na videá sa môžete pozerať kedykoľvek. Stačí len byť pripojení na internet.

Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.
Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80 %. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.
Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.
Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.
Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 10 dní od zakúpenia kurzu.