Prechádzame na Mac

Kurzom sprevádza Martin Světlík Česky

Cena: 23,00 € s DPH

Počet lekcií:
17
Celková dĺžka videí:
37 min
Kúpiť kurz
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup

Čo sa v kurze naučíte

Vyhnite sa metóde pokus-omyl a prejdite na Mac ľahko a rýchlo! Tento kurz bude vaším sprievodcom do sveta počítačov Mac.

V kurze si osvojíte

Prechádzate na Mac? Tento kurz bude vaším sprievodcom do sveta počítačov Mac. Ľahko a rýchlo vás prevedie prvými krokmi a stručne zoznámi s princípmi a filozofiou ovládania tak, aby prechod z Windows bol pre vás čo najjednoduchší.

V kurze sa naučíte:    

  • Ako používať nové klávesy a klávesové skratky  
  • Ako pracovať na Macoch s gestami na trackpade alebo myšou  
  • Základnú filozofiu prostredia macOS  
  • Ako fungujú aplikácie na Macoch  
  • Ako pracovať so súbormi.

Kurz je určený pre:    

  • Všetkých, ktorí prechádzajú na platformu Mac z Windows a chcú si ušetriť čas pri úvodnom zoznámení s odlišnou filozofiou systému macOS

Používame Mac efektívne

Akonáhle sa zoznámite so základmi práce v prostredí systému macOS, neváhajte pokračovať nadväzujúcim kurzom Používame Mac efektívne, ktorý je plný tipov a trikov, ktoré vám ušetria veľa času. Ak ste základy objavili už sami, nebojte sa pokračovať priamo na tento kurz.

Osnova kurzu

Martin Světlík

Martin Světlík

Nezávislý Apple konzultant a lektor

Martin je konzultant a lektor produktov Apple na voľnej nohe. Pomáha užívateľom, firmám a školám používať ich zariadenia efektívne tak, aby im čítať viacuľahčili každodennú prácu. Organizuje tiež vlastné otvorené kurzy a prevádzkuje Prvý Mac, sprievodcu do sveta počítačov Mac pre nového užívateľa.

Všetky kurzy lektora Martin Světlík

Hodnotenie kurzu

94 %

187 hodnotenie
149x
29x
4x
5x
0x

František R.

Kurz je zajímavý, přínosný, trošku mi připadá, že se skáče z jednoho tématu na druhé tak nějak nesystematicky, ale může to být můj dojem. Určitě bych ocenil více školení na MacBook, více do hloubky, vychytávky, další rady a tipy na efektivní práci s Apple zařízeními. Děkuji

Reakcia lektora:

“Dobrý den, děkuji za komentář a jsem rád, že se Vám kurz líbil. Cílem tohoto kurzu je rychlé seznámení se systémem macOS pro přecházející uživatele. Pokud byste rád navázal dalšími tipy a triky, můžete se podívat také na kurz Používáme Mac efektivně, který se již více zaměřuje na konkrétní nástroje pro efektivní práci. Přeji hezký zbytek dne.“


Kika Š.

Je mi líto, že jsem si kurz nepořídila okamžitě po zakoupení MACu. Zbytečně jsem se trápila se všemi novými zkratkami a práci mi nový počítač jen přidělával, místo aby jí usnadnil. Kurz je skvělý, jasně a stručně vše vysvětleno a pochopila jsem to i já, počítačová blondýna, takže díky!


Andrea T.

Děkuji za školení. Velmi mi ulehčilo přechod z Windows na Mac!

Ako kurz prebieha?

Nejde o nič zložité. Čaká vás niekoľko krátkych videí, ktoré môžu byť doplnené pracovnými zošitmi, kvízmi alebo inými materiálmi k štúdiu. Na videá sa môžete pozerať kedykoľvek. Stačí len byť pripojení na internet.

Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.
Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80 %. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.
Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.
Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.
Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 10 dní od zakúpenia kurzu.