Prvá pomoc: ako zachrániť život

Kurzom sprevádza  Marek Dvořák

Keď budete niekomu dávať prvú pomoc, bude to možno váš známy, príbuzný alebo, nedajbože, vaše dieťa. Zvládli by ste to? Vedeli by ste, ako na to? Naučte sa to! Buďte pripravení! Staňte sa vy tým mostom medzi životom a smrťou. Celý popisok

Iba s firemnou licenciou

Celková dĺžka

48 min

Počet lekcií

22

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Prvá pomoc je základnou zručnosťou, ktorú by mal zvládnuť každý z nás. Ale naozaj to vieme? Ešte ste to nezabudli? Možno ste už prešli nejakým povinným „klikacím“ kurzom. Ale zvládli by ste podľa neho naozaj poskytnúť prvú pomoc? 

V kurze od profesionálneho záchranára Marka Dvořáka sa naučíte, ako zvládnuť najčastejšie situácie, v ktorých ide naozaj o život. Nielen teoreticky, ale aj na modelových situáciách. 

Po kurze budete vedieť:

  • Poskytnúť prvú pomoc človeku, ktorý nedýcha.
  • Resuscitovať osobu po údere do hlavy.
  • Zastaviť masívne krvácanie.
  • Pomôcť človeku, ktorý sa dusí.

Okrem toho sa pozrieme aj na to:

  • Ako zvládnuť prvú pomoc dieťaťu?
  • Ako poskytnúť prvú pomoc v prípade epileptického záchvatu?
  • Ako rozpoznať bolesť na hrudi, pri ktorej je potrebné zavolať záchranku?
  • Ako a s čím volať na linku 155?
Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Lektori kurzu
Marek Dvořák

lekár záchrannej služby

Marek po absolvovaní 2. lekárskej fakulty Univerzity Karlovej nastúpil na Internú kliniku Pardubickej krajskej nemocnice. Nasledovali atestácie zo všeobecného praktického lekárstva a urgentnej medicíny, doktorát z verejného zdravotníctva a manažérske štúdium manažmentu v zdravotníctve. V súčasnej dobe pracuje ako lekár zdravotníckej záchrannej služby, leteckej záchranky a ako lekár oddelenia urgentného príjmu dospelých Fakultnej nemocnice v Motole. Venuje sa popularizácii urgentnej medicíny hlavne na sociálnych sieťach. 

Hodnotenie kurzu

99 %

2 594 hodnotenie
2486x
89x
14x
1x
4x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Hana K.

Byl interaktivní, zbytečně nezahltil informacemi, měl názorné ukázky


Jitka M.

Naprostá pecka!


Zuzana V.

skvělé!

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80%. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 14 dní od zakúpenia kurzu.