Kritické myslenie 8 - Racionálna komunikácia a argumentácia

Kurzom sprevádza Lukáš Hána a GrowJOB Česky

Cena: 35,00 € s DPH

Počet lekcií:
11
Celková dĺžka videí:
1:11 hod
Kúpiť kurz
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup

Čo sa v kurze naučíte

Naučte sa vyvracať mýtusy a jednať s ľuďmi, ktorí majú iné názory než vy. Prestaňte ich utvrdzovať v ich omyloch a namiesto toho ich priveďte k rozumu!

V kurze si osvojíte

Spoločnosť sa rozpadá do skupín, ktoré spolu strácajú schopnosť viesť rozumnú debatu. Vzájomne sa nepočúvame a nerozumieme si. Výsledkom sú potom konflikty, nenávisť a nevyriešené problémy.

Problémom nie je to, že by nám chýbali kvalitné informácie, ale že ich nevieme efektívne a ohľaduplne šíriť. Snáď každý, kto sa niekedy snažil niekomu vysvetliť jej alebo jeho omyl, odchádzal z diskusie frustrovaný. Namiesto toho, aby totiž druhá strana uznala chybu, tak sa ešte viac utvrdila vo vlastných klamoch.

Tento kurz vznikol preto, aby vniesol viac rozumu do diskusií. Nástroje, ktoré sa v ňom naučíte, vám umožnia zamerať sa na jadro debaty. Zároveň získate techniky pre komunikáciu s ľuďmi, na ktoré fakty a dôkazy proste nestačia. Zvýšte svoju odolnosť proti zlým argumentom a naučte sa vyvracať mýty!

V kurze sa naučíte:    

 • Základy argumentačnej logiky  
 • Rozkresľovať a analyzovať platnosť argumentov pomocou Vennových diagramov  
 • Odhaľovať argumentačné fauly  
 • Riešiť konflikty nielen s rôznymi ľuďmi, ale aj vlastné dilemy u seba
 • Ako funguje tzv. Backfire effect, kedy sa ľudia namiesto zmeny názoru naopak utvrdzujú vo vlastných omyloch a ako ho prekonať 
 • Aké chyby ľudia robia, keď sa snažia vyvracať mýty a ako na to lepšie.

Kurz je určený pre:    

 • Manažérov  
 • Vyjednávačov  
 • Aktivistov
 • Influencerov  
 • Verejnosť 

Osnova kurzu

Lukáš Hána

Lukáš Hána

Konzultant a lektor kritického myslenia vo vzdelávacom Inštitúte GrowJOB

Na školeniach, prednáškach a konzultáciách učí ľudí aplikovať kritické myslenie pri práci s informáciami a rozhodovaní. čítať viacŠtudoval Diplomaciu na VŠE a Koučing a manažment na Ecole Supérieure de Commerce de Rennes vo Francúzsku. Založil projekt #krimyš (www.krimys.cz) a pomohol vytvoriť kurz kritického myslenia na VŠE. Je alumni Centra pre aplikovanú racionalitu CFAR.

Všetky kurzy lektora Lukáš Hána
GrowJOB

GrowJOB

Vzdelávací inštitút

Vo vzdelávacom inštitúte GrowJOB pomáhame zlepšovať vnútornú motiváciu, efektivitu práce a spokojnosť jednotlivcov a ľudí vo čítať viacfirmách. Prenášame do praxe aktuálne vedecké poznatky prevažne z oblasti neurovied a behaviorálnej ekonómie. Našou prácou spoluvytvárame hodnotové spoločnosti, cez ktoré prispievame k budovaniu hodnotového Česka.

Všetky kurzy lektora GrowJOB

Hodnotenie kurzu

81 %

109 hodnotenie
57x
21x
20x
3x
8x

Vladimír K.

Dobojované? Zďaleka nie! Kurz na výbornú a rovnako tak lektor. Aplikácia kritického myslenia v praxi je náročná, kurz však vytýčil nielen cestu a smer, ale aj samotný cieľ. Ďakujem!

Reakcia lektora:

“Vladimíre, děkuji moc za krásné hodnocení. Jsem rád, že se vám kurz líbil a přeji hodně zdaru!“


Jana P.

Osobně si myslím, že politika do kurzů Seduo nepatří. Selekce názorných příkladů použitých v kurzu byla ukázková manipulace. Lektor má ale profesionální projev, ví o čem mluví, umí dosáhnout svého cíle. Otázky v závěrečném testu byly dobře zvolené.


Andrea B.

******

Ako kurz prebieha?

Nejde o nič zložité. Čaká vás niekoľko krátkych videí, ktoré môžu byť doplnené pracovnými zošitmi, kvízmi alebo inými materiálmi k štúdiu. Na videá sa môžete pozerať kedykoľvek. Stačí len byť pripojení na internet.

Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.
Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80 %. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.
Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.
Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.
Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 10 dní od zakúpenia kurzu.