Kritické myslenie 8 - Racionálna komunikácia a argumentácia

Kurzom sprevádza  Lukáš Hána a GrowJOB

Naučte sa vyvracať mýtusy a jednať s ľuďmi, ktorí majú iné názory než vy. Prestaňte ich utvrdzovať v ich omyloch a namiesto toho ich priveďte k rozumu! Celý popisok

35,00 € s DPH

Celková dĺžka

1:11 hod

Počet lekcií

11

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Spoločnosť sa rozpadá do skupín, ktoré spolu strácajú schopnosť viesť rozumnú debatu. Vzájomne sa nepočúvame a nerozumieme si. Výsledkom sú potom konflikty, nenávisť a nevyriešené problémy.

Problémom nie je to, že by nám chýbali kvalitné informácie, ale že ich nevieme efektívne a ohľaduplne šíriť. Snáď každý, kto sa niekedy snažil niekomu vysvetliť jej alebo jeho omyl, odchádzal z diskusie frustrovaný. Namiesto toho, aby totiž druhá strana uznala chybu, tak sa ešte viac utvrdila vo vlastných klamoch.

Tento kurz vznikol preto, aby vniesol viac rozumu do diskusií. Nástroje, ktoré sa v ňom naučíte, vám umožnia zamerať sa na jadro debaty. Zároveň získate techniky pre komunikáciu s ľuďmi, na ktoré fakty a dôkazy proste nestačia. Zvýšte svoju odolnosť proti zlým argumentom a naučte sa vyvracať mýty!

V kurze sa naučíte:    

 • Základy argumentačnej logiky  
 • Rozkresľovať a analyzovať platnosť argumentov pomocou Vennových diagramov  
 • Odhaľovať argumentačné fauly  
 • Riešiť konflikty nielen s rôznymi ľuďmi, ale aj vlastné dilemy u seba
 • Ako funguje tzv. Backfire effect, kedy sa ľudia namiesto zmeny názoru naopak utvrdzujú vo vlastných omyloch a ako ho prekonať 
 • Aké chyby ľudia robia, keď sa snažia vyvracať mýty a ako na to lepšie.

Kurz je určený pre:    

 • Manažérov  
 • Vyjednávačov  
 • Aktivistov
 • Influencerov  
 • Verejnosť 
Celý popisok

Osvojíte si nasledujúce zručnosti
Lektori kurzu
Lukáš Hána

Konzultant a lektor kritického myslenia vo vzdelávacom inštitúte growjob

Na školeniach, prednáškach a konzultáciách učí ľudí aplikovať kritické myslenie pri práci s informáciami a rozhodovaní. čítať viacŠtudoval Diplomaciu na VŠE a Koučing a manažment na Ecole Supérieure de Commerce de Rennes vo Francúzsku. Založil projekt #krimyš (www.krimys.cz) a pomohol vytvoriť kurz kritického myslenia na VŠE. Je alumni Centra pre aplikovanú racionalitu CFAR.


GrowJOB

Vzdelávací inštitút

Vo vzdelávacom inštitúte GrowJOB pomáhame zlepšovať vnútornú motiváciu, efektivitu práce a spokojnosť jednotlivcov a ľudí vo čítať viacfirmách. Prenášame do praxe aktuálne vedecké poznatky prevažne z oblasti neurovied a behaviorálnej ekonómie. Našou prácou spoluvytvárame hodnotové spoločnosti, cez ktoré prispievame k budovaniu hodnotového Česka.

Hodnotenie kurzu

79 %

163 hodnotenie
76x
35x
30x
9x
13x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Martin T.

NESUHLASIM s niektorými tvrdeniami lektora a podsuvani AKOZE spravnej odpovede, nakolko na niektore otazky mam inu, podla mna spravnu odpoved-vlastny nazor, ktory sa vobec nezdoduje z akoze spravnou odpovedou z videa a testu. DAKUJEM

Reakcia lektora:

“Pokud je v kurzu někde faktická chyba, budu rád za upřesnění, o co konkrétně se jedná a doplnění o odkaz na relevantní a důvěryhodný zdroj nebo argumentaci. Případně rád opravím. Děkuji.“


Martin P.

NE


Vladimír K.

Dobojované? Zďaleka nie! Kurz na výbornú a rovnako tak lektor. Aplikácia kritického myslenia v praxi je náročná, kurz však vytýčil nielen cestu a smer, ale aj samotný cieľ. Ďakujem!

Reakcia lektora:

“Vladimíre, děkuji moc za krásné hodnocení. Jsem rád, že se vám kurz líbil a přeji hodně zdaru!“

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80 %. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 10 dní od zakúpenia kurzu.