Riešte problémy ako vyšetrovateľ 1. oddelenia

Kurzom sprevádza  Josef Mareš

Vhodné na počúvanie

Výsluch vraha. Oznámenie rodičom zavraždenej dcéry. Alebo trpezlivé vyhodnocovanie dôkazov. Dobrý vyšetrovateľ musí byť psychológ, vyjednávač, analytik, kreatívec, ale aj tímový hráč. Nazrite do ich mysle a do toho, ako riešia problémy. Celý popisok

45,00 € s DPH

Celková dĺžka

44 min

Počet lekcií

10

Hodnotenie
Pridať do plánu
Certifikát absolventa
Neobmedzený prístup
Na čo sa kurz zameriava

Poznáte ich z televízie a detektívok pred spaním. Asi zakaždým to sú trochu podivíni a asociáli. Neskutočne inteligentní alebo predstierajúci naivitu. Nekompromisní alebo naopak veľmi ľudskí. Akí sú skutoční vyšetrovatelia? Ako vyzerá ich každodenné remeslo? Na aké morálne/ľudské kompromisy musia pristúpiť, aby sa dopátrali k pravde? A existuje skutočná, stopercentná pravda a spravodlivosť? Môžete mať súcit s vrahom?

Bývalý kriminálny vyšetrovateľ vám pri popise skutočných kriminálnych prípadov ukáže, že jeho zručnosti sa koniec-koncov hodia každému z nás. Každý čas od času potrebujeme zahrať dobrého psychológa a pozorovateľa. Vedieť kriticky myslieť a byť kreatívny. Kopať za tím, zvládať stres a náročné situácie. Možno nakoniec zistíte, že tá vaša práca sa od kriminalistiky zas tak veľmi neodlišuje.

Celý popisok
Lektori kurzu
Josef Mareš

Bývalý kriminálny vyšetrovateľ

Bývalý vedúci oddelenia vrážd krajského riaditeľstva Polície Českej republiky v Prahe. V Polícii Českej republiky začínal v roku 1990 ako vyšetrovateľ na Obvodnom úrade vyšetrovania v Prahe 4. Na oddelení vrážd pôsobil od roku 1993 do roku 2019. V rokoch 2001 až 2006 bol vedúcim I. oddelenia pražskej mordparty. Jeho najznámejšie prípady, na vyšetrovaní ktorých sa podieľal, bola kauza orlických vrážd, vražda Ludviky Jonákovej, manželky kontroverzného podnikateľa Ivana Jonáka, vraždy spojené s nelegálnym obchodom s ľahkými vykurovacími olejmi. Je spoluautorom scenárov televíznych seriálov Prípady 1. oddelenia, Deväťdesiatky a Docent. V roku 2022 vydal svoju prvú knihu Josef Mareš: Moje prípady z 1. oddelenia. V roku 2020 začal pracovať na Úrade pre dokumentáciu a vyšetrovanie zločinov komunizmu.

Hodnotenie kurzu

96 %

951 hodnotenie
790x
129x
26x
3x
3x

Hodnotenie pridávajú iba študenti s overeným účtom


Jan Č.

Obsah super. Nektera videa jsou “useknuta”. Prvni hlásky slova nejsou slyšet.


Martin H.

Poučné a zajímavé


Jaroslav M.

Poučné a ze života. 1*

Často kladené otázky
Čaká vás záverečný test, ktorý preverí, čo ste sa naučili. Za absolvovaný kurz získate certifikát o absolvovaní. Test môžete skúšať aj viackrát, takže žiadny stres.

Stačí v záverečnom teste získať aspoň 80%. Certifikát zostane uložený pri absolvovanom kurze kedykoľvek pripravený na stiahnutie.

Je to doklad o tom, že na sebe pracujete viac, ako je bežné. To vám pomôže vyniknúť medzi ďalšími ľuďmi, ktorí majú zálusk na rovnaké pracovné miesto, alebo v rámci sebeprezentácie. Najlepšie využijete certifikát vo svojom životopise (napr. na Linkedin a Jobs.cz) alebo ako vytlačený dokument medzi vašimi ďalšími vzdelávacími úspechmi.

Áno, lekcie môžete študovať opakovane, tiež ich môžete preskakovať a následne sa k nim vracať. Či už kurz ukončíte úspešne alebo neúspešne, môžete ho ľubovoľne opakovať.

Dúfame, že sa toto nestane. Keby ale predsa, zaručujeme vám vrátenie peňazí bez uvedenia dôvodu do 14 dní od zakúpenia kurzu.